Príprava na fázy mesiaca: Kedy je lepšie soliť kapustu na zimu podľa lunárneho kalendára

Chrumkavá kyslá kapusta je vitamínový doplnok k horúcej večeri a občerstvenie na alkohole na slávnostnom stole. Obdobie morenia kapusty trvá od septembra do novembra. V tomto období dozrievajú neskoré odrody, ktoré majú šťavnatejšiu štruktúru.

Dobrý výsledok sa však dá dosiahnuť nielen v jesenných mesiacoch, ak sa bude riadiť mesačným kalendárom. Ďalej sa dozvieme, kedy je lepšie soliť kapustu na zimu podľa lunárneho kalendára, ktoré dni sa považujú za priaznivé v rokoch 2019-2020 a ktoré nie.

Prečo soľ kapusta podľa lunárneho kalendára

Prvou rozumnou otázkou, ktorú si kladú mnohé moderné ženy v domácnosti, je: prečo venovať pozornosť lunárnemu kalendáru? Má nejaký vedecký základ? Začnime s tým.

Čo to dáva

Fázy mesiaca ovplyvňujú pohyb tekutín na našej planéte... Pozícia pozemského satelitu okrem toho ovplyvňuje aj činnosť najjednoduchších živých organizmov vrátane fermentačných baktérií, čo spôsobuje ich spomalenie alebo zrýchlenie. Presne to ovplyvňuje rýchlosť a kvalitu morenia a kvasenia.

Príprava na fázy mesiaca: Kedy je lepšie soliť kapustu na zimu podľa lunárneho kalendára

Sprievodca fázou Mesiaca

Predtým sa v obciach zaoberali zberom zeleniny na zimu po kresťanskom sviatku na príhovor, pričom zohľadnili fázu mesiaca.

Mnoho rokov praxe, pokusov a omylov viedlo k nasledujúcim záverom.:

  • kapusta bude krehká, mäkká a kyslá, ak bude solená na splne alebo na klesajúcom mesiaci;
  • jedlo sa ukáže ako chutné a chrumkavé, ak začnete soliť 5. až 6. deň po novom mesiaci.

tiež je dôležité venovať pozornosť tomu, v akom znamení znamenia zverokruhu je mesiac:

  • začať pracovať, keď rastúci mesiac je v znamení Strelca, Kozorožca, Barana a Býk;
  • zdržať sa solenia, ak je Mesiac v súhvezdí Rakovina, Panna alebo Ryby.

Na zber chutnej slanej kapusty vyberte neskoré odrody... Hlavy kapusty by mali byť biele, pevné a pevné.

Priaznivé dni na solenie kapusty v roku 2019

Zelenina je k dispozícii v obchodoch v zime av lete, takže morenie sa môže vykonávať vo vhodnom čase počas celého roka. Povieme vám, v ktoré dni sa jedlo ukáže ako najúspešnejšie.

V januári

Maximálne užitočné vlastnosti môžete zachovať, ak počas rastúceho mesiaca solíte kapustuv znamení Býk, Kozorožca alebo Barana.

Referencie. Existuje presvedčenie, že morenie kapusty sa najlepšie vykonáva v „mužských“ dňoch v týždni - pondelok, utorok a štvrtok.

Priaznivé obdobie na solenie - od 9. do 16. januára.

Príprava na fázy mesiaca: Kedy je lepšie soliť kapustu na zimu podľa lunárneho kalendára

Vo februári

Po dlhom zimnom chladnom počasí potrebuje telo podporu vitamínov, čo znamená, že je načase nakladať zdravé kapusta.

Najvýhodnejšie na tento účel obdobia od 8. do 13. februára a od 17. do 18. februára vrátane.

Zaujímavé na webe:

Aká je najlepšia soľ na soľ

Koľko kapusta kvasí pri izbovej teplote

Prečo kyslá kapusta tmavne a ako tomu zabrániť

V marci

Obdobie je vhodné na solenie kapusty od 8. do 20. marca.

V Apríli

Niektoré ženy v domácnosti sa rozhodnú kvasiť kapustu aj v teplých jarných dňoch. Ak chcete získať skutočne chutného veľvyslanca, vysporiadajte sa s kapustou 7. - 18. apríla.

V Máji

Ak sa do mája ešte nevyčerpala kapusta z minulej úrody, nemali by ste ju vyhodiť - do tohto času sa v nej nahromadilo dostatočné množstvo cukru na solenie. V máji je niekoľko období solenia: od 6 do 7, od 10 do 11 a od 13. do 14. mája.

V júni

V júni obyvatelia teplých oblastí už zbierajú odrody kapusty, ktoré dozrievajú dozrievanie. Je lepšie nechať ich na čerstvé šaláty, pretože listy kapusty sú príliš mäkké. A minuloročná kapusta sa dá stále používať. Podľa lunárneho kalendára, vhodný na solenie obdobie od 7. do 16. júna.

V júly

Spravidla sa do júla minulého roku zber už skončil. V prípade kapusty nakladanej v obchode vyberte obdobie 15. - 16. júla, keď je Mesiac v súhvezdí Kozorožec. Okrem toho sú to „pánske“ dni - pondelok a utorok. Takáto šťastná kombinácia okolností je zriedkavá.

Príprava na fázy mesiaca: Kedy je lepšie soliť kapustu na zimu podľa lunárneho kalendára

V auguste

Vyberajú najsilnejšie a najodolnejšie hlávkové kapusty z tých, ktoré už dozreli. Priaznivé dni v tomto mesiaci - od 5. do 14. augusta.

V septembri

Odrody v polovici sezóny sa už môžu používať na rýchle osolenie. Najlepšie je to urobiť po novom mesiaci., na rastúcom mesiaci, od 12. do 18. septembra.

V októbri

Tak to prišlo najlepší čas na solenie kapusty... Neskoré odrody dozreli, najvhodnejšie na spracovanie a skladovanie.

Mesiac podporuje varenie s 10. - 20. októbra, ako vo fáze rastu.

V novembri

Aj keď ste pestovali vlastnú kapustu, november je tým najlepším mesiacom na morenie. V súčasnosti to väčšina poľnohospodárskych podnikov predáva za minimálnu cenu.

Podľa lunárneho kalendára je najúspešnejším obdobím zberu - od 9. do 15. novembra.

V decembri

December v lunárnom kalendári je veľkorysý na dni solenia. Od 7. do 20. decembra môžete variť uhorky na zimubez pochybností o kvalite výsledku.

Referencie. Na začiatku roku 2020 je lepšie zvoliť pre solenie nasledujúce dni: 1., 14. - 16., 21. - 25. januára alebo 2., 4., 10., 14. – 15., 18. - 21., 28. februára.

Nepriaznivé dni

Existujú aj také lunárne dni, keď je lepšie plánovať solenie.aby sa zbytočne kazila zelenina.

V januári

V januári môžete soliť iba pár dní. Je lepšie si urobiť prestávku na začiatku roka. Aby nedošlo k pokazeniu úrody neúspešným solením, vyhnúť sa nasledujúcim dátumom: od 1 do 8, 14 a od 16 do 31. januára.

Vo februári

Od 19. do 8. marca sa za to solenie nestojí... Sú to nepriaznivé dni spojené s úplňkom a slabnúcim mesiacom.

V marci

Po 21. marci - zlé dni na solenie, pretože spln je nahradený slabnúcou fázou. Okrem toho sa Mesiac nachádza v mimoriadne nepriaznivých konšteláciách Libra, Škorpión, Strelec, Kozorožec a Vodnár.

Príprava na fázy mesiaca: Kedy je lepšie soliť kapustu na zimu podľa lunárneho kalendára

V Apríli

Je lepšie odložiť prvý aprílový týždeň - Mesiac sa nachádza v súhvezdí Ryby, Baran a Býk. Od 19. apríla do konca mesiaca sa tiež oplatí prestať.

V Máji

Prvých šesť dní, ako aj 8., 9., 12. a 15. až 28. mája je lepšie zdržať sa práce so zeleninou.

V júni

Od 1. do 6. júna a od 17. do konca mesiaca - mimoriadne nepriaznivé dni.

V júly

Zlý mesiac na morenie kapusty... Podľa lunárneho kalendára sú dva dni dobré na zber.

V auguste

August tiež nie je veľkorysý s priaznivými dňami na solenie.

Nemali by ste začať pracovať od 1 do 5 a od 14 do 31... V opačnom prípade bude varené jedlo vyzerať ako klzká a kyslá kaša.

Zapíšte si:

Najlepšie kyslé kapusta recepty

Ako správne fermentovať kapustu v vedre

Ako správne fermentovať kapustu a kapustu

V septembri

V septembri ešte nie je vhodné pripraviť sa na zimu., pretože odrody kapusty dozrievajúce do tejto doby nemajú požadovanú tuhosť a obsah cukru. Je tu však celý týždeň (od 12 do 18 rokov), ktorý sa má rozmaznávať milovanými osobami s rýchlym solením, ktorý by sa mal konzumovať do 1 až 2 týždňov.

V októbri

V prvej tretine mesiaca, od 1 do 10, je lepšie začať so zberom, a v druhej tretine, od 20 do 31, venovať pozornosť skladovaniu. Potom bude tento mesiac pripravených na zimu až 10 po sebe nasledujúcich dní.

Príprava na fázy mesiaca: Kedy je lepšie soliť kapustu na zimu podľa lunárneho kalendára

V novembri

Do novembra sa cukor v kapuste stáva optimálnym na morenie a kysnutie. Je však dôležité zvoliť ten správny okamih, aby výsledné uhorky neboli mäkké alebo kyslé. teda oplatí sa pracovať iba od 9. do 15. novembrakeď je mesiac v rastúcej fáze.

V decembri

Ak úrodu stále zostáva, budete musieť počkať niekoľko dní po novom mesiaci - do 7. decembra.

Referencie. Na začiatku roku 2020 by ste nemali robiť solenie: 5., 11., 18., 19. januára. Vo februári neexistujú absolútne nepriaznivé dni na zber.

Kedy rezať kapustu na morenie podľa lunárneho kalendára

Poďme hovoriť o priaznivom období na rezanie kapusty v roku 2019 na príklade najproduktívnejších mesiacov - september a október.

V septembri je veľa dobrých dní na rezanie kapusty na morenie.: 6, 11, 15, 20, 22.

V októbri na rezanie neskorej kapusty, triedenie, záložky pre dlhodobé skladovanie sú najvýhodnejšie 11. a 22. číslo.

Kedy nasekať

Podľa všeobecnej viery sa kapusta zozbierala na ďalšie solenie pred povýšením... Ak to preložíme do moderného kalendára - do 27. septembra.

Po exaltácii sa kapusta nasekala na solenie a zvyšky sa použili ako náplň do koláčov. Večery s čajom a čerstvo upečenými koláčmi sa nazývali „parodie“ - bolo zvykom rozprávať príbehy a vtipné príbehy.

Kedy kvasiť

Na rozdiel od solenej kapusty sa kapusta musí podrobiť procesu kvasenia... Na tento účel sa vyberajú aj výhodné lunárne dni.

Ak chcete získať obzvlášť zdravú a chutnú kapustu, vykvaste ju Piaty alebo šiesty deň po skončení nového cyklu mesiaca je vo fáze voskovania mesiaca.

Podobne ako v prípade solenia je lepšie fermentáciu odmietnuť spln a klesajúci mesiac.

Pozor! Najpriaznivejšie dni fermentácie v roku 2020: 4., 8., 14. októbra. Nepriaznivé: 2. októbra, 28, 31.

záver

Aby ste si mohli pochutnať na chutnej slanej kapuste, budete musieť tvrdo pracovať nielen na záhrade, ale aj v kuchyni. Je dôležité zvoliť si priaznivé obdobie podľa lunárneho kalendára - až potom máte zaručené chrumkavé, chutné a najzdravšie jedlo.

Pridať komentár

záhradné

kvety