Musím pred varením olúpať repu - naučíme sa, ako ju variť pomocou životných hackov skúsených manželiek.

Repa sa dá použiť na prípravu mnohých chutných jedál. Z tradičného a obľúbeného každého - boršč a sleď „pod kožušinou“. Mnoho žien v domácnosti však nevie, ako správne zvládnuť túto koreňovú plodinu. Ak varíte, musíte pred varením olúpať repu? Naučili sme sa triky varenia tejto zeleniny a sme pripravení ich zdieľať.

Pred varom očistite alebo nie

Ak repu olúpate pred varením, potom po uvarení na panvici nájdete bledú, nevzhľadnú hnedastohnedú koreňovú zeleninu.... Z olúpanej zeleniny zmizne všetka svetlá vínová farba.

Musím pred varením olúpať repu - naučíme sa, ako ju variť pomocou životných hackov skúsených manželiek.

Preto hostesky dospeli k záveru: v žiadnom prípade by sa koreňová plodina nemala pred varením olúpať! To vám udrží príjemné a užitočné informácie..

Môže byť užitočné:

16 najlepších lahodných paradajkových prípravkov

Ako nakladať hrášok doma

Život hacks pri práci s repou

Pri varení repy existujú trikyktoré uľahčujú prácu hostesky. Zvážime všetko v poriadku.

Ako variť

Musím pred varením olúpať repu - naučíme sa, ako ju variť pomocou životných hackov skúsených manželiek.Už sme to zistili pred varením nelúpajte surovú repu.

Stačí ho dôkladne umyť.

Ani vrchol ani koreň nie sú odrezané, neporušuje sa integrita povrchu.

Zeleninu ponorte do vriacej vody v panvici a varte 50-60 minút.

Pozor! V závislosti od veľkosti, veku a odrody sa môže repa variť od 30 minút do 2 - 3 hodiny.

Môžete použiť tlakový hrniec. Tým sa skráti čas varenia. (v priemere 10 - 15 minút). Repu môžete variť aj v pomalom sporáku. Zvyčajne sa poskytuje osobitný režim na varenie zeleniny vo viacvrstvovom prostredí (napríklad „Varenie zeleniny“). Trvanie varenia - podľa pokynov pre zariadenie.

Na zachovanie farby sa do vody pridá ocot (6 - 9%) - na každé 2 litre vody 1-2 čajové lyžičky octu a 1 čajová lyžička cukru.

Dôležité! Koreňová zelenina nie je prevarená v slanej vode. Ak pridáte soľ, repa bude menej chutná. Pridajú ho po varení.

Repa sa spravidla dlho varí v panvici. Na urýchlenie procesu sa po 30 až 45 minútach vyberie z kachlí a umiestni sa pod veľmi studený prúd (ľadová) voda počas 3-5 minút.

Poznámka. Prekvapivo sa repa varí v studenej vode. Je to všetko o teplotnom rozdiele. Pripravuje koreňovú plodinu.

Ako upiecť

Na výrobu viniča alebo šalátov je vhodnejšia nevarená repa, ale vhodnejšie je pečená repa... Predpokladá sa, že pri tomto spôsobe varenia sa všetky dusičnany odstránia z koreňovej plodiny.

Môžete piecť zeleninu:

  • Musím pred varením olúpať repu - naučíme sa, ako ju variť pomocou životných hackov skúsených manželiek.v rúre. Čistá koreňová zelenina sa zabalí do potravinovej fólie a pečie sa pri teplote 150 - 160 stupňov jednu hodinu;
  • v mikrovlnnej rúre. Celú umytú repu vložte do pražiaceho vrecka. Rúra je zapnutá pri príkone 800 wattov po dobu 10-12 minút. Po uplynutí času bude koreňová zelenina pripravená. Časy varenia sa môžu líšiť v závislosti od veľkosti zeleniny. Ak v kuchyni nemáte pekáč, môžete repu variť na sklenenej doske s vekom alebo inou doskou. Čas pečenia sa potom predĺži o 5 minút, aby sa zabránilo zaschnutiu produktu, môžete na tanier naliať 0,5 šálky teplej vody.

Pozor! Pri pečení ženy v domácnosti odporúčajú robiť otvory vo vrecku špáradlom, aby mohla uniknúť para.

Skontrolujte pripravenosť produktu vidličkou... Vidlička ide bez námahy dovnútra a von z varenej koreňovej plodiny.

Ako čistiť

Ako rýchlo šúpať varenú repu? Kôra opúšťa hotovú koreňovú zeleninu celkom jednoducho... Stačí ho zoškrabať nožom a ľahko sa odlepí.

Hlavné rady poskytnuté skúsenými manželkami - pri čistení a rezaní repy používajte rukavice. Ak nechránite pokožku rúk, zafarbí sa do jasne červenej repy. Bude ťažké sa ho zbaviť neskôr.

Pozor! Na čistenie zeleniny sú vhodné jednorazové plastové, latexové alebo gumové rukavice.

Tipy na výber repy na varenie

Ako zvoliť správnu koreňovú zeleninu na varenie? Repa by mala byť:

  • pevné látky;
  • hnedá farba;
  • stredná veľkosť;
  • odroda vhodná na varenie (napríklad valec alebo Bordeaux);
  • na povrchu by nemali byť žiadne trhliny alebo poškodenia.

Bude to zaujímavé:

Ako pripraviť chutné chrumkavé solené cukety

Najjednoduchšie cesnakové prírezy

Top 20 najchutnejších receptov na konzervované fazule špargle

Poďme to zhrnúť

Ak budete variť alebo piecť repu, nezabudnite: nemusíte ich olúpať. Opláchnite dostatočne dobre. Aby ste skrátili čas varenia, ženy v domácnosti na konci varenia odporúčajú „variť“ pod tečúcou studenou vodou. Okrem tradičného varenia v panvici môžete použiť aj dvojitý kotol alebo tlakový hrniec.

Je lepšie variť koreňovú zeleninu na šalát alebo vinaigrette, ale upiecť. To sa dá urobiť v rúre (vo fólii) alebo v mikrovlnnej rúre (v pečiacom vaku). Nezvyčajné jedlá a chuť k jedlu!

Pridať komentár

záhradné

kvety