Cherry-cherry hybrid Miracle cherry

Miracle cherry je odroda (hybridná) čerešní a sladkých čerešní, ktoré sa nazývajú „vojvoda“. Je oceňovaný pre svoje veľké a šťavnaté ovocie, ktoré sa vyznačuje dezertom a sladkou dužinou. Na získanie dobrej úrody je dôležité dodržiavať pravidlá výsadby a starostlivosti o rastliny, ako aj poznať osobitosti a vlastnosti plodiny. V článku poskytneme podrobný popis odrody Miracle Cherry. Dozvieme sa, prečo ho ruskí záhradníci milujú a aké je tajomstvo stabilnej a bohatej úrody.

Opis a vlastnosti hybridnej čerešne a višne cherry

Čerešne a višne patria do rovnakého druhu ovocných rastlín. Vďaka kríženiu čerešní a sladkých odrôd chovatelia vymysleli nenáročný a produktívny Hybrid (vojvoda) s názvom Miracle cherry.

Pestuje sa v južných oblastiach s miernymi zimami a teplými letami. Vzhľad kačíc je skôr čerešňa ako čerešňa.

Cherry-cherry hybrid Miracle cherry

Opis stromu a ovocia

Strom je stredne veľký, koruna je identická s čerešňou a druh vetvenia je podobný ako pri čerešni. Výstrely sú rovné a hladké, tmavohnedej farby. Púčiky rastliny sú veľké a husté. Listy sú veľké, tmavo zelené, podobné čerešni. Kvety sa objavujú na krátkych stonkách, veľkých, rastú v 5-8 kusoch.

Plody sú veľké, hmotnosť jedného je od 8 do 10 g. Tvar je sférický, povrch je hladký a lesklý, farba je tmavo červená. Pokožka je hustá, takže plody si zachovávajú kvalitu a sú vhodné na prepravu. Chuť je jemná, dezertná, sladká buničina bez horkosti a kyslosti. Úroda sa cení aj vďaka príjemnej aróme bobúľ. Duke je hodnotený 4,8 z 5 podľa stupnice ochutnávky.

Odolnosť proti mrazu a suchu

Miracle cherry je kultúra odolná proti mrazu, ktorá vydrží teploty až do -28 ° C. Tolerancia sucha na priemernej úrovni... Pri pestovaní čerešní Miracle v strednom pruhu sa odporúča poskytnúť ďalšiu výživu na posilnenie imunity rastlín. Inak to nevydrží dlhá a studená zima. Záhradníci sadenice rastlín v pokojných oblastiach, Miracle cherry netoleruje prievanu a nárazový vietor. Minerálne minerály sa do pôdy pravidelne zavádzajú kŕmenie- dusičnan amónny, superfosfát, draselná soľ.

Ak sa na predmestí vysadí vojvoda, sadenice sa priradia voľná a ľahká pôda. Môže to byť vopred pripravená zmes záhrady a zakúpenej pôdy. Je dôležité monitorovať úroveň vlhkosti - Miracle cherry toleruje nedostatok napájania, bez zvlhčovania Zeme sa to nezaobíde.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Imunita voči chorobám je silná, ale so zlou opúšťať Zázračná čerešňa je zasiahnutá moniliózou. Ide o bežné plesňové ochorenie záhradníckych plodín, pri ktorých sa najskôr postihujú výhonky a listy a na plodoch sa potom objaví hustý hnedý kvet. Monilióza sa rýchlo vyvíja vo vlhkom a horúcom počasí a je bežná v strednom pruhu.

Zo škodcov je zaznamenaná čerešňová muška - hmyz je bežný v južných oblastiach. Muška konzumuje ovocnú šťavu, kladie vajíčka do dužiny. Z dôvodu prevencie záhradníci pravidelne uvoľňujú kruh kmeňa stromu, sprej pristávacia lieky „Actellic“ alebo „Zolon“.

Cherry-cherry hybrid Miracle cherry
Čerešňová muška

opeľovače

Rastlina je plodná, takže záhradníci pestujú ďalšie odrody čerešní v okolí. Krížové opelenie poskytuje najvyšší výnos. Ako opeľovače sú vhodné čerešne Annushka a Sisrenka, Priusadebnaya a Yaroslavna.

Na pritiahnutie opeľujúceho hmyzu sa odporúča striekať stromy slabým medovým roztokom. Na jeho prípravu potrebujete 1 liter vody a 10 g medu. Z profesionálnych prípravkov záhradníci používajú „Ovyaz“.

Je to zaujímavé:

Opis samonosných odrôd čerešní v strednom pruhu a oblasti Samara

Rýchlo rastúca rezistentná odroda čerešní "Tamaris"

Vysoko výnosná skorá odroda čerešní „Malyshka“

Doba kvitnutia a dozrievania

Cherry-cherry hybrid Miracle cherry

Zázračný zázrak rýchlo rastie, prvá úroda sa dá za 2-3 roky od výsadby. Ak sa počas obdobia kvitnutia očakávajú mrazy, sú výsadby hojne napojené superfosfátom. Vojvoda kvitne koncom mája alebo začiatkom júna, plody sú zviazané spolu. Čerešňa Miracle dozrie do 25. - 30. júna.

Pozor! Jeden čerešňový zázrak dáva záhradníkom ročne 10 až 15 kg úrody.

Výhody a nevýhody

Medzi výhody vojvodu patrí stabilný výnos, chutná a šťavnatá dužina, atraktívne obchodné vlastnosti ovocia. Pri správnom výsadbe a dodržiavaní pravidiel starostlivosti je rastlina zriedkavo postihnutá chorobami. Čerešňa Miracle je čerstvá aj spracovaná. Z ovocia sa pripravujú šťavnaté a zdravé dezerty a nápoje.

Nevýhodou Miracle Cherry je vlastná plodnosť. Tiež vojvoda nie je vhodný na pestovanie v severných oblastiach Ruska, odporúča sa pestovať ho v moskovskom regióne alebo na juhu. V dôsledku zmien teploty púčiky mierne zamrznú, čo negatívne ovplyvňuje množstvo plodiny.Cherry-cherry hybrid Miracle cherry

Duke rysy

Aby sa dosiahla dobrá úroda, vedľa vévodu sa vysádzajú ďalšie odrody čerešní. Niektorí záhradníci môžu mať ťažkosti - pestovanie a starostlivosť o čerešne sa líši od pravidiel starostlivosti o čerešne. V tomto prípade musí opeľovanie stromov nastať súčasne, čo je ťažké dosiahnuť. Ak je záhrada malá, nie je vždy miesto na pestovanie „extra“ čerešní.

Pri kvitnutí vytvára vojvoda hustú a sviežu korunu, takže taká rastlina plní aj dekoratívnu funkciu. Čerešňa Miracle však rastie rýchlo a vyžaduje pravidelné prerezávanie a tvarovanie korún.

Výsadba sadeníc

Cherry-cherry hybrid Miracle cherry

Výsadba čerešní je podobná výsadbe iných ovocných plodín. Najlepší čas na to je skoro na jar. Ak zasadíte čerešňu Miracle na jeseň, je možné v zime zamrznúť púčiky, najmä v strednom pruhu. Záhradníci pripravujú sadenice vopred. Rastlina by mala byť pružná a pružná, zdravého vzhľadu. Škvrny a praskliny na sadeníc, stopy hniloby alebo puberty sú neprijateľné. To všetko hovorí o nesprávnom skladovaní sadivového materiálu alebo chorobe. Záhradníci odporúčajú nákup sadeníc iba na osvedčených miestach.

Pokyny pre pestovanie

Miesto pristátia musí byť teplé. Na jeseň vykopávajú zem, čistia trávu a lístie, pridávajú kompost alebo hnoj na zimu. Na zlepšenie stavu pôdy sa do pôdy pridáva čistý piesok alebo piliny. Ďalšie pokyny na pristátie:

  1. V zemi sú jamy vyrobené s hĺbkou 60 cm a priemerom 50 cm. Vzdialenosť medzi otvormi je najmenej 5 m.
  2. Do jamky spadne semenáčik, posypaný zeminou, vedľa nej je umiestnená drevená kolík.
  3. Semenáčik je priviazaný na kolík, kruh kmeňa je hojne napojený vodou pri teplote miestnosti.
  4. Sadenice sú posypané pieskom, senom, pilinami alebo listami.

Jemnosti ďalšej starostlivosti

Cherry-cherry hybrid Miracle cherry

Starostlivosť o vojvodu Miracle cherry zahŕňa včasné zalievanie, oplodnenie, ochranu pred chorobami a škodcami, prerezávanie a tvorbu korún. Výťažok, chuť a obchodné vlastnosti ovocia závisia od týchto postupov.

Intenzita zavlažovania

2-3 týždne po výsadbe sa sadenice hojne zalievajú teplou usadenou vodou. Tryska je nasmerovaná na koreňový kruh alebo na spodok kmeňa a obchádza mladé výhonky. Po mesiaci sa vojvoda napája menej často, asi raz mesačne.V závislosti od veku čerešne Miracle sa na rastlinu spotrebuje 20 až 40 litrov. Pri daždivom počasí je množstvo vody znížené, pretože zamlžovanie vedie k rozvoju plesňových chorôb.

Pozor! Pôda sa pred zalievaním uvoľní. Vďaka tomu je pôda priedušná, voda sa neodparuje z povrchu zeme, ale dostáva sa hlboko do koreňov. Uvoľnenie tiež zabraňuje šíreniu hmyzích škodcov.

Hnojenie pôdy

V južných oblastiach nese Miracle Cherry stabilne ovocie bez pravidelného kŕmenia. To je jedna z výhod vojvodu, starostlivosť o rastliny sa stáva ešte ľahšou. V strednom pruhu krajiny sú hnojivá povinné - majú vplyv na ovocné sady, kvitnutie, výnosy a dozrievanie. Záhradníci používajú minerálne a organické hnojenie - hnoj, mulleínová infúzia, dvojitý superfosfát, zmesi potaše. Obliekanie listov sa vykonáva raz za sezónu - rastlina sa postrieka slabým medovým roztokom.

Prerezávanie a tvarovanie koruny

Cherry-cherry hybrid Miracle cherry

Prvýkrát sa korunka vytvára ihneď po výsadbe sadenice na záhradnom pozemku. Chrbát a vrch sa odrežú na 60 cm, v druhom roku sa výhonky odrežú na 30% celkovej dĺžky. Vďaka prerezaniu sa zvyšuje úroda čerešne Miracle a hmotnosť plodov. 5 rokov po výsadbe sa vojvoda omladí - výhonky sa odrežú na úrovni 4-ročného stromu. Ak nebudú odrezané a tvarované, výhonky budú rásť dlhé a zamotané, čo negatívne ovplyvní výnosy.

Kontrola chorôb a škodcov

Cherry-cherry hybrid Miracle cherry

Záhradníci pravidelne prijímajú preventívne opatrenia, aby sa zabránilo výskytu kliešťov, múch a slimákov. Vzhľadu roztočov sa zabráni postreku roztokom síranu meďnatého, ktorý sa vykonáva v suchom a pokojnom počasí. V boji proti slimákom, uvoľneniu pôdy pomáha zavedenie minerálnych obväzov. Aby sa zabránilo výskytu múch, obyvatelia leta pravidelne striekajú čerešňu Miracle roztokom Bordeauxovej tekutiny.

Pozor! Jediné myši milujú štrkanie čerešní. V zime sa rýchlo množia a jedia kôru a podzemnú časť stromu. Hlodavce sú vystrašené drevným popolom, petrolejovými pilinami, rašelinovými štiepkami. Kompozície sa umiestnia do takmer valcového kruhu a pošliapajú sa do zeme. Postup sa uskutočňuje koncom jesene.

V boji proti chorobám záhradníci používajú postrek chloridom meďnatým (na vedro teplej vody je potrebných 40 g liečiva). Z pridelených finančných prostriedkov „Tsineb“ alebo „Topsin-M“. Postrek sa vykonáva v súlade s odporúčaniami na obale. Nakupujú drogy v záhradníckych obchodoch.

Zber a skladovanie

Cherry-cherry hybrid Miracle cherry

Zrlosť Miracle Cherry je rozpoznaná vizuálnymi znakmi: plody sú vyplnené tmavo červenou farbou, pokožka je hladká a lesklá, stopka sa zmení na zelenú. Plody vyberajú opatrne, pretože poškodenie výhonkov môže v budúcnosti spôsobiť zníženie výnosov. Záhradníci niekedy používajú špeciálne nožnice na zber bobúľ. Pre čerstvú spotrebu sa Miracle Cherry zbiera 2-3 dni pred úplnou zrelosťou na prepravu - 5-7 dní.

Záhradníci najčastejšie konzumujú ovocie čerstvé alebo ho ihneď posielajú na spracovanie. Použite Miracle Cherry na výrobu kompót a konzerv, džúsov a džemov. Sladké a aromatické bobule sa tiež používajú na výrobu knedlí a kastrólov, šalátov a palaciniek, omáčok a zdravých dezertov. Čerešňa Miracle je vhodná pre výživu výživy, je bohatá na vitamíny a mikroelementy.

Recenzie záhradníkov o Duke Miracle cherry

Recenzie o čerešni Miracle sú pozitívne aj negatívne.

Tamara Konstantinovna, Krasnodarské teritórium: "Zázračný zázrak je skutočne zázrak!" Nikdy som nevidel také veľké a chutné ovocie. Už štvrtý rok v rade zbieram úrodu, som veľmi šťastný. Rastlina nespôsobuje problémy, neochorie. Minulý rok som zo stromu zozbieral 12 kg ovocia. Odporúčam všetkým “.

Pavel, Moskovská oblasť: „Zázraková čerešňa na mojom webe dlhodobo rastie. Úroda sa každý rok líši, maximálna hodnota bola 8 kg. Páči sa mi chuť, príjemná, čerešňa.Višne jedím iba čerstvé, pretože nie sú vhodné na skladovanie a prepravu. Rastlina občas ochorie na kokcykózu, najmä v čase častých dažďov.

záver

Výsledok kríženia čerešní a višní sa nazýva Miracle Cherry. Rastlina je vysadená na jar na teplom a čistom povrchu. Višne sa pestujú odrody čerešní - sú potrebné na krížové opelenie a ovocné sady. Po výsadbe sa sadenice hojne zalievajú teplou usadenou vodou.

V budúcnosti záhradníci pravidelne hnojia Miracle Cherry, striekajú ho na ochranu pred chorobami a uvoľnia ho. Osobitná pozornosť sa venuje prerezávaniu výhonkov a formovaniu koruny. Úroda dozrieva koncom júna. Plody sú šťavnaté a sladké, s hustou tmavočervenou pokožkou. Konzumujú sa čerstvé alebo používané na varenie.

Pridať komentár

záhradné

kvety