Najlepšie odrody čerešní pre stredné Rusko

Letnú úrodu nie je možné predstaviť bez čerešní. Burgundské bobule s lesklým povrchom sa pestujú na osobnú spotrebu a predaj, používajú sa na spracovanie a zmrazenie. Čerešňová dužina sa vyznačuje nielen šťavnatosťou a príjemnou chuťou. Obsahuje vitamíny A a C, užitočné kyseliny. Na získanie bohatej úrody je dôležité zvoliť odrodu na základe klimatických podmienok pestovateľskej oblasti. Pre stredné Rusko je to čerešňa odolná proti mrazu so silnou imunitou a odolnosťou voči škodcom.

Čerešňové odrody pre stredné Rusko

Existuje niekoľko klasifikácií čerešní a višní. Doba zrenia - skoro a neskoro, podľa chuti - kyslá a sladký... Existuje samonosná čerešňa, ktorá nevyžaduje opeľujúci hmyz; veľkoplodé - s veľkým ovocím.

Zvážte opis najlepších odrôd čerešní v strednom Rusku.

Veľký

Veľké čerešne sa používajú na prepravu, skladovanie, konzervovanie, čerstvú spotrebu. Veľkosť plodu závisí nielen od charakteristík odrody, ale aj od množstva minerálnych a organických hnojív. Vyvážená výživa rastlín zabezpečuje bohatú úrodu.

Najlepšie odrody čerešní pre stredné Rusko

Zázrak čerešňa

Zázrak čerešňa - obľúbený kríženec čerešní a sladkých čerešní. Plody sú veľmi veľké - vážia 8 - 10 g. Tvar je okrúhly, sploštený, bohatá vínová farba. Kôra je hustá, lesklá. Bobule majú príjemnú a veľmi sladkú dužinu. Vďaka svojej hustej šupke je Miracle Cherry prenosný. Stromy sú silné, koruna sa šíri, navonok vyzerá skôr ako čerešňa ako čerešňa. Odroda je odolná voči chorobám, suchu a mrazu. Používa sa všestranne - čerešne sú dobré v čerstvej aj spracovanej forme.

najobľúbenejšie

Najlepšie odrody čerešní pre stredné Rusko
najobľúbenejšie

Raná odroda odolná voči zimám. Vlastná plodnosť a skorá zrelosť sa líšia od výhod - plodina sa zberá 3 až 4 roky po výsadbe. Strom je stredne veľký, koruna je sploštená, hustota stredná. Plody sú zaoblené, s hmotnosťou od 5 do 8 g. Kôra čerešňovej farby, červená, šťavnatá dužina. Chuť je sladká a kyslá, harmonická. Domáce zviera je nenáročné na pestovanie, zriedkavo je postihnuté chorobami.

Self-úrodné

Obyvatelia leta sa obľubujú najmä samoopeliteľnými odrodami - nemusíte sa obávať prítomnosti opeľujúceho hmyzu ani špeciálne pestovať ďalšie čerešne alebo čerešne v blízkosti, aby sa krížovo opelili.

Amorel ružová

Extrémne skorá odroda ružovej čerešne Amorel sa vyznačuje vysokou úrodnosťou a skorou zrelosťou - plody dozrievajú 3-4 roky od momentu výsadby sadeníc. Výška stromu je 2,5-3 m, koruna je riedka, šíriaca sa. Bobule sú ploché, hmotnosť jednej je 4-5 g.

Kôra je tenká, svetloružová. Chuť je sladká a kyslá, z kosti sa ľahko oddelí malá kosť. Šťava je bezfarebná. Stopka je pevne spojená s ovocím, oddelenie je mokré. Amorel rosea sa po dozrievaní nerozpadá, zachováva si svoju chuť a šťavnatosť.

Lyubskaya

Najlepšie odrody čerešní pre stredné Rusko

Neskoré dozrievanie zimou odolnej odrody. Strom je huňatý a slabo rastie, preto sa stane ozdobou akejkoľvek letnej chaty. Koruna je okrúhla a visiaca, listy sú stredne veľké, zelené. Hmotnosť ovocia - 4 g, okrúhle, tupé. Pokožka je tmavočervená, pevná a lesklá. Chuť je kyslá, dužina je šťavnatá. Kameň je malý, okrúhly.

Čerešňa Lyubskaya v kultivácii nie je nenáročná, odporúča sa však pravidelne striekať stromy tekutinou Bordeaux, aby sa chránila pred kokcykózou a moniliózou, ako aj aby sa rastliny formovali.Džúsy a víno sa pripravujú z Lyubskaja, ale zriedka sa konzumujú čerstvé. Strom nesie ovocie 2-3 roky, dospelá rastlina dáva v lete až 15 kg. Čerešňa je mrazuvzdorná a nie je náchylná na smrť kvetných pukov.

Pozor! V lete, na jeseň alebo na jar tvoria korunu. Letní obyvatelia odrezali výhonky, ktoré zakrývajú vrchol stromu. V opačnom prípade bude strom bolieť, výnos a ovocná chuť sa zníži. Na tvarovanie sa používajú záhradné záhradné nožnice.

Najsladší

Sweet cherry je sen každého letného obyvateľa. lahodný a šťavnatá bobuľová dužina bude vynikajúcim doplnkom zmrzliny alebo sorbetu, ženy v domácnosti pečú čerešňové koláče a koláče.

Najlepšie odrody čerešní pre stredné Rusko

Spomienka na Sacharov

Stredne neskorá univerzálna odroda. Strom je stredne veľký, koruna je pyramidálna, hustá. Plody sú oválne, s hmotnosťou 3 g, kôra strednej hrúbky, tmavo červená. Buničina je jemná a šťavnatá, sladká s bohatou arómou. Stopka je tenká, oddelenie je polosuché. Odroda Pamyat Sakharova je mrazuvzdorná v zimnom období, mierne ovplyvnená kokomykózou a má univerzálne použitie. Medzi výhody čerešní a višní patrí tiež dobrá prepravovateľnosť, čiastočná sebestačnosť a skorá zrelosť.

Na pamiatku Yenikeeva

Raná odroda je odolná voči suchu a mrazuvzdorná, stromy začínajú prinášať ovocie vo štvrtom roku po výsadbe. Listy sú veľké, tmavo zelené, koruna je stredne hustá. Plody sú jednorozmerné, hmotnosť jedného je 4 až 5 g, farba je tmavo červená alebo vínová. Buničina je šťavnatá a jemná, chuť je sladká s mierne príjemnou kyslosťou. Bobule dozrievajú spolu, nerozpadajú sa ani nepraskajú. Vyznačujú sa prenosnými vlastnosťami, ktoré sa používajú pri varení. Čerešňové kvety sú odolné voči jarným mrazom, strom toleruje sucho a teplo.

neskoro

Neskorá úroda dozrieva koncom júla - začiatkom augusta. Čerešne sa pestujú na predaj alebo spracovanie, neskoré odrody dobre znášajú prepravu na veľké vzdialenosti, nepraskajú na ceste, zachovávajú si svoj vkus a prezentáciu.

mladosti

Najlepšie odrody čerešní pre stredné Rusko
mladosti

Molodezhnaya patrí k stredne neskorým odrodám, ale vo väčšine regiónov stredného Ruska prináša úrodu až v auguste. Medzi výhody odrody patrí sebaplodnosť, univerzálnosť, malá veľkosť stromu. Mládež sa zmestí aj do kompaktného záhradného pozemku, pretože zaberá málo miesta.

Šírenie koruny, stredná hustota. Bobule sú široko zaoblené, s hmotnosťou 4 až 5 g, bohatou vínovou farbou, tenkou stonkou. Chuť je sladká, kyslá a šťavnatá, dužina je jemná a hustá. Kameň je guľatý, strednej veľkosti, ľahko oddeliteľný od buničiny. Aromatický džem sa vyrába z bobúľ alebo je v zime zmrazený v mrazničke.

Keď sa jeho

Stromy sú mohutné s rozprestierajúcou sa hustou korunou. S vekom sa stráca. Odroda nie je ovplyvnená hnilobou ovocia, je odolná voči kokomykóze, toleruje sucho a je sebestačná. Hmotnosť bobúľ - 4-5 g, tvar suda. Kôra je gaštanová, s čiernym odtieňom. Šupka je pevná, lesklá. Stopka je dlhá, dužina je tmavo červená, príjemná. Chuť je sladká a kyslá, harmonická. Kameň je podlhovastý, veľký.

Pozor! Na stimuláciu rastu používajú obyvatelia leta minerálne a organické hnojivá. Do pôdy sa zavádza superfosfát, dusičnan amónny, močovina, mulleínová infúzia, „Nitrofoska“, hnoj. Výdavky 2-3 kŕmeniepo hojnom zalievaní stromu vodou pri izbovej teplote. Po uvoľnení a hnojení pôdy.

zavčas

Čerešne dozrievajú v júni. Plody sa zbierajú a konzumujú čerstvé a mrazené alebo sušené počas zimy. Čo sa týka chuti, skoré zrelé čerešne nie sú horšie ako neskoré odrody, dužina je podľa chuti príjemná, aromatická.

Najlepšie odrody čerešní pre stredné Rusko

Aphrodite

Čerešne afrodity sa zberajú do 10. až 15. júna. Strom má strednú výšku, koruna je okrúhla. Plody sú tmavočervené, šupka je hustá, lesklá. Tvar bobúľ je plochý, dužina je vínová, hustá. Hmotnosť jedného ovocia je asi 6 g. Chuť je aromatická, sladká s mierne kyslosťou. Afrodita je odolná voči suchu a mrazu, vhodná na spracovanie a čerstvú spotrebu. Hodnotenie stupňa ochutnávky - 4,8 bodu.

karmínová

Najlepšie odrody čerešní pre stredné Rusko

Čiastočne samonosná odroda čerešní Bagryanaya je univerzálna v použití. Strom je kompaktný, vysoký 2 m, koruna je stlačená, okrúhla. Hmotnosť bobúľ - asi 4 g, guľatý tvar, červeno-vínová farba. Chuť je sladká a kyslá, osviežujúca, dužina je pevná a šťavnatá. Malá kosť sa ľahko oddeľuje od dužiny. Počas sezóny sa zo stromu zozbiera až 6 kg plodiny. Zbierajte Crimsona v 20. júni.

Najlepšie nízko rastúce odrody čerešní v Strednom Rusku

Nízko rastúce (trpasličí) stromy vyzerajú ako kríky - záhradu zdobia nízke rastliny s kompaktnou korunou. Letní obyvatelia pestujú nízko rastúce odrody nielen na zber, ale aj na dekoratívne účely - na úpravu záhrady alebo na zabezpečenie živého plota.

Najlepšie odrody čerešní pre stredné Rusko

antracit

Stredne neskorá odroda čerešní Antracit je nenáročná na starostlivosť. Strom je huňatý, koruna sa šíri. Hmotnosť jednej čerešne je 4 g, tvar má guľaté srdce. Koža je zafarbená hnedá. Buničina strednej hustoty, tmavočervená farba. Chuť bobúľ je sladká a kyslá, príjemná. Antracit používajte na zimný zber a mrazenie. Tiež sa od výhod odlišuje čiastočná samo-plodnosť a odolnosť voči mrazu. Zberané 16. - 23. júla. Ak sú dodržané pravidlá skladovania, udržiavacia kvalita antracitu je 45 dní.

Mtsenskaya

Najlepšie odrody čerešní pre stredné Rusko

Technická odroda stredne neskorého zrenia. Strom je poddimenzovaný s oválnou guľatou rozperou. Mtsensk rýchlo rastúci - v lete obyvatelia úrody 3-4 roky potom pristávacia... Listy sú matné, tmavo zelené, stredne veľké. Plody sú okrúhle a jednorozmerné, farba je červená. Hmotnosť bobúľ - 3-4 g, sladká a kyslá chuť. Odroda je odolná voči vírusovým chorobám, toleruje dlhú neprítomnosť zálievky a horúce počasie. Bobule priťahujú záhradníkov s príťažlivým jarným vzhľadom.

oktáva

Stredne skorá odroda odolná voči odrodám na pestovanie v strednom Rusku. Oktáva sa oceňuje na imunitu voči kokomykóze a monilióze, čiastočnej samo-plodnosti, vysokému a stabilnému výťažku. Koruna je kompaktná, ale hustá, takže stromy sa vysádzajú na dekoratívne účely. Plody sú ploché, s hmotnosťou 4 až 5 g, vínová koža, lesklá. Oddelenie od stopky je suché, malý kameň sa ľahko oddelí od buničiny. Čerešňa má sladkú a jemnú chuť, s mierne kyslosťou a príjemnou kyslou dochuťou.

Pozor! Zrelosť čerešní závisí od vzhľadu plodov: sú pružné, získavajú farebnú charakteristiku odrody. Pri skladovaní a preprave sa odporúča zber plodov 5 až 7 dní pred úplným dozretím. Čerešňa dozrie sama.

záver

Od samonosných odrôd sa čerešne Amorel pink a Lyubskaya odlišujú - vyznačujú sa nenáročnosťou. v starostlivostinevyžadujú špeciálne agrotechnické znalosti a zručnosti. Zo sladkostí - spomienka na Sacharovovu a spomienku na Yenikeeva. Ich príjemná a aromatická dužina zaujme dospelých aj deti. Populárne sú aj odrody trpaslíka - Anthracitovaya, Oktava, Mtsenskaya. Malé huňaté stromy zaberajú na mieste málo miesta a zdobia ho svojím vzhľadom.

Pridať komentár

záhradné

kvety