Použitie vlašských orechov na chudnutie: je možné jesť a koľko

Na udržanie dobrej fyzickej kondície, správnej váhy alebo na vyčistenie tela sa z potravy odstraňujú vysoko kalorické potraviny: mastné, vyprážané, múka, sladké, rýchle občerstvenie. Zdá sa, že vlašské orechy by sa mali zaradiť do tohto zoznamu aj z dôvodu ich výživovej hodnoty. Niektoré stravovacie programy však v ponuke obsahujú vlašské orechy. Mierna konzumácia jadier prinesie zdravotné výhody bez toho, aby došlo k poškodeniu čísla; hlavná vec je zabezpečiť negatívnu energetickú rovnováhu v tele.

Je možné jesť vlašské orechy pri chudnutí

Je ťažké predstaviť si vlašské orechy ako hlavnú zložku stravy, pretože sú výživné, majú vysoký obsah kalórií a trávia sa dlho.... Ale vďaka týmto vlastnostiam pomáhajú pri strave.

Vlašské orechy sú dokonca výhodné pri znižovaní telesnej hmotnosti. Slúžia ako ďalší zdroj vitamínov, minerálov, aminokyselín, zdravých tukov, ktoré sú dôležité pre udržanie životne dôležitých procesov a pohody. Strata hmotnosti orechov nie je sprevádzaná pocitom hladu, pretože poskytujú rýchlu a dlhodobú saturáciu, napĺňajú telo energiou.

Použitie vlašských orechov na chudnutie: je možné jesť a koľko

Obsah kalórií a prospešné vlastnosti pri chudnutí

Zo všetkých druhov orechov sú najviac výživné vlašské orechy - 640 kcal na 100 g. Obsah bielkovín, tukov a uhľohydrátov vyzerá takto: 15,23 g, 65,21 g, 7,01 g. Najbohatšia sada živín však obsahuje jadrá vlašských orechov, vrátane:

 • vitamíny A, C, E, K, PP, beta-karotén, skupina B (B1, B2, B3, B4, B5, B6, B9);
 • makronutrienty: draslík, vápnik, horčík, sodík, síra, fosfor;
 • stopové prvky: železo, mangán, meď, selén, zinok;
 • steroly;
 • omega-3 a omega-6;
 • mastné kyseliny: arachidová, stearová, linolová, palmitová, gadoleová.

Napriek vysokému obsahu kalórií je glykemický index produktu nízky - 15 jednotiek. To znamená, že glukóza vstupuje do krvného obehu postupne, pankreas nie je preťažený, energia je spotrebovaná rovnomerne, čo bráni hromadeniu tukových usadenín.

Orech je cenený za chudnutie kvôli vysokému obsahu omega-3. Táto polynenasýtená mastná kyselina aktivuje metabolizmus, urýchľuje odbúravanie tukov a znižuje obsah zlého cholesterolu v krvi.

Výhody omega-3 pre telo nie sú obmedzené na toto. Jeho funkcie sú rôzne:

 • normalizuje činnosť kardiovaskulárneho systému;
 • zlepšuje cievny tonus;
 • stimuluje funkcie imunitného systému;
 • stabilizuje krvný tlak;
 • urýchľuje regeneráciu tkanív a slizníc;
 • spomaľuje proces starnutia;
 • inhibuje zápal;
 • udržuje zdravú pokožku.

Použitie vlašských orechov na chudnutie: je možné jesť a koľko

Jadrá saturujú telo proteínom, ktorý vykonáva metabolické procesy, viaže toxíny a odstraňuje ich z tela, posilňuje imunitný systém a slúži ako zdroj energie.

Jadrá obsahujú vlákninu z potravy. Jemne čistia črevá, stimulujú jeho činnosť, znižujú absorpciu škodlivých látok, regulujú metabolizmus a normalizujú hladinu glukózy v krvi.

Pre informáciu. Diétne vlákniny sa nestrávia a opuchom pôsobením žalúdočnej šťavy zaberajú voľný priestor, čím poskytujú dlhotrvajúci pocit sýtosti a odmietania ďalších občerstvení.

Polyfenoly z vlašských orechov majú diuretické a choleretické vlastnosti, čím znižujú prebytočnú tekutinu v tele a zmierňujú opuchy. Vitamíny C a E, ktoré sú zodpovedné za vytrvalosť a výkon, stimulujú fyzickú aktivitu, ktorá vedie k ďalšiemu spaľovaniu kalórií. Vitamíny skupiny B majú priaznivý vplyv na nervový systém, znižujú účinky stresu, uľahčujú tolerovanie stravy a normalizujú nočný spánok.

Organické kyseliny v jadrách orechov prispievajú k chudnutiu. Regulujú metabolizmus lipidov, zlepšujú trávenie, udržiavajú normálnu mikroflóru v čreve, obnovujú rovnováhu mikroorganizmov a bránia rozvoju dysbiózy, ktorá je dôležitá pre chudnutie. Je to porušenie črevnej mikroflóry, ktoré prispieva k mnohým chorobám tráviaceho ústrojenstva a obezite.

Orechová strava

Použitie vlašských orechov na chudnutie: je možné jesť a koľko

Existuje niekoľko spôsobov, ako schudnúť s vlašskými orechami: deň pôstu, prísna mono-strava a vyvážená pridaním ďalších potravín.

Jeden deň pôstu

Denná strava pozostáva zo 150 - 200 g všetkých orechov, vrátane vlašských orechov, a bohatého pitného režimu (najmenej 2 litre vody). Jadrá sa konzumujú čerstvé, vyprážané bez pridania soli, cukru a korenia. Po pôste je dôležité, aby ste postupne prešli na svoju obvyklú stravu, aby sa neprehrali. Táto diéta vám umožňuje kontrolovať hmotnosť a dostať sa do formy po prejedaní.

V priemere sa môžete zbaviť 1-1,5 kg za deň. Strata hmotnosti nastáva hlavne odstránením prebytočnej tekutiny. Kvôli nízkemu obsahu kalórií odborníci na výživu odporúčajú vykladanie nie viac ako raz za 2-3 týždne.

Prísna mono strava

Základom stravy sú vlašské orechy a veľa tekutiny. Môže to byť zelený čaj bez cukru, bylinné čaje, najmenej 2 litre neperlivej minerálnej vody. Diéta zvyčajne netrvá dlhšie ako 2 až 3 dni. Počas tejto doby môžete schudnúť o 2 až 3 kg, očistiť črevá, zmeniť stravovacie návyky.

Podľa odborníkov na výživu toto nie je najbezpečnejšia možnosť formovania tela pre zdravie. Faktom je, že nedostatok mikroživín a makronutrientov nepriaznivo ovplyvňuje celkový zdravotný stav. Optimálnejšou voľbou je jednodňový pôst jedenkrát mesačne.

Šetrná strava

Trvá to 3, 5 alebo 10 dní. Každý deň môžete jesť 50 g vlašských orechov a ďalších výrobkov zo zoznamu povolených (o tom - nižšie).

V závislosti na presnej realizácii zvoleného stravovacieho plánu, metabolizmu a trvaní môžete pri pripojení fyzickej aktivity stratiť 3 - 7 kg - 8 - 10 kg. Dôležitý je aj režim pitia - 2 litre alebo viac tekutiny za deň.

Základné pravidlá chudnutia vlašských orechov

Použitie vlašských orechov na chudnutie: je možné jesť a koľko

Pre bezpečné chudnutie je dôležité mať všetky zložky v strave - bielkoviny, tuky, uhľohydráty, vitamíny, minerály - a ich kvantitatívny pomer. Základom mastnej zložky by preto mali byť rastlinné tuky, ktorých zdrojom sú vlašské orechy. Vďaka vysokému obsahu kalórií sa konzumujú v obmedzenom množstve a kombinujú sa s nízkokalorickými potravinami.

Povolené produkty:

 • sušené ovocie: sušené slivky, sušené marhule, figy, sušené jablká, rande, hrozienka;
 • orechy: pistácie, borovicové oriešky, kešu, mandle, lieskové orechy, pekanové orechy, brazílsky, les;
 • nízkotučné mliečne výrobky a kyslé mlieko: jogurt bez cukru a prísad, kefír, tvaroh, syry;
 • chudá kaša;
 • čerstvý zelenina a ovocie (iné ako banány a hrozno);
 • záhradné greeny;
 • chudé mäso, hydina a ryby;
 • čerstvo pripravené ovocné a zeleninové šťavy.

Výrobky sú úplne alebo čiastočne obmedzené:

 • údené mäso;
 • živočíšny a kuchynský olej;
 • polotovary;
 • korenie, vysoko kalorické omáčky, majonéza;
 • mastné mäso a hydina, masť, droby;
 • výrobky z cesta, cukor, džem, čokoláda;
 • mliečne výrobky s vysokým obsahom tukov;
 • múka a cestoviny z odrôd bielej pšenice;
 • alkohol, pivo;
 • sladké nápoje sýtené oxidom uhličitým, skladujte šťavy.

Pre stravu je dôležité používať iba kvalitné orechy. Pri nákupe na trhu, v obchode alebo supermarkete dávajte pozor na ich vzhľad. Škrupina dobrej kvality má jednotnú svetlo hnedú farbu, bez škôd, škvŕn a cudzích zápachov. Jedlé jadro je silné, pevné, svetlo žltej až hnedej farby.

Odborníci na výživu odporúčajú nákup čerstvých orechov, ktoré nie sú vyprážané a ešte menej solené, pretože soľ v tele zadržiava tekutinu, čo vyvoláva opuchy. Ak naozaj chcete, smažte ich doma na suchej panvici asi päť minút bez soli a korenia.

Dôležité! Čerstvé jadrá sú najužitočnejšie pre zdravie a chudnutie, pretože počas tepelného spracovania sa obsah hodnotných látok znižuje a pridanie soli alebo cukru môže spôsobiť nadváhu.

Predpokladom pre stravu je dostatočný príjem tekutín, minimálne 2 litre za deň. Okrem pitnej vody môžete zelený čaj bez cukru, odvarov bylín a ruží, ešte minerálnej vody.

Zlomkové jedlá - 4-6 krát denne v malých porciách. Na zvýšenie účinnosti chudnutia je vhodné pripraviť telo. 4 - 6 dní pred začatím diéty vylúčte alebo obmedzte alkohol, údené mäso, vyprážané a mastné potraviny, pekárske a cukrárske výrobky, uhorky, oleje a tuky.

Správna cesta von zo stravy je rovnako dôležitá. Aby ste zabránili návratu stratených kilogramov, musíte dodržiavať všeobecné odporúčania:

 1. Potraviny, ktoré boli predtým zakázané, by sa mali do stravy pridávať postupne, v malých dávkach a po jednej denne.
 2. Pokiaľ je to možné, vyprážajte vyprážané jedlá, mastné potraviny, múku, údené jedlá, biely chlieb, cukrovinky a pečivo, sladké nápoje sycené oxidom uhličitým, alkohol v potrave.
 3. Vyberte si šetrné metódy tepelného spracovania výrobkov - nemažte.
 4. Pri príprave akéhokoľvek jedla sa pokúste znížiť jeho obsah kalórií. Napríklad zelenina, ryby, mäso a hydina môžu byť pečené, varené alebo dusené namiesto vyprážania v rastlinnom oleji.
 5. Neustále sledujte svoju váhu.
 6. Vstúpte do denníka s potravinami a neprekračujte povolenú energetickú hodnotu dennej stravy (viac o tejto téme nižšie).
 7. Pite od 1,5 do 3 litrov vody denne.

Trvanie stiahnutia z orechovej diéty by malo byť aspoň trvanie zvoleného diétneho režimu. Aby sa predišlo nežiaducim účinkom počas chudnutia spojeného s nedostatkom mikroživín a makronutrientov, odborníci na výživu odporúčajú užívať ďalšie multivitamíny.

Strava a pravidlá používania

Použitie vlašských orechov na chudnutie: je možné jesť a koľko

Chudnutie sa dosahuje negatívnou energetickou bilanciou. Ak sa spotrebuje viac energie, ako sa dodáva s potravinami, telo začne strácať zásoby tukov a znižuje sa telesná hmotnosť. Priemerný obsah kalórií v dennej strave pre ženy so zníženou hmotnosťou je 1200 - 1400 kcal, pre mužov - 1600 - 1800 kcal. Ak viete svoj príjem kalórií a energetickú hodnotu potravín, môžete si vytvoriť denné menu.

Menu závisí od gastronomických preferencií, finančných možností a trvania režimu. Ak dodržiavate stravu po dobu 1 až 5 dní, mäso môže byť nahradené hrsťou orechov. Ak sa snažíte dodržiavať diétny režim dlhšiu dobu, odporúčame do stravy zahrnúť chudé mäso, hydinu, ryby. Pri chudnutí sa orechy používajú ako nezávislé jedlo na raňajky alebo na obed, ako desiatu alebo sa pridávajú do ovocných a zeleninových šalátov, mäsa a rýb.

Je to zaujímavé:

Použitie karfiolu na chudnutie.

Prečo je mletá pohánka s kefírom užitočná a ako ju správne používať na chudnutie a čistenie.

Je možné jesť vyprážanú cibuľu a zároveň schudnúť a aký je jej obsah kalórií?

Vzorové menu po dobu troch dní

Použitie vlašských orechov na chudnutie: je možné jesť a koľko

Prvý deň:

 1. Raňajky: šalát z pečenej tekvice, čerstvá mrkva, nakrájané vlašské orechy s citrónovou šťavou.
 2. Obed: porcia zeleninovej polievky, hrsť orechov.
 3. Večera: nízkotučné ryby dusené, zelený čaj bez cukru.

Druhý deň:

 1. Raňajky: hrsť orechov, kefír, nesladené krutóny.
 2. Obed: vegetariánska polievka, zeleninový šalát s čerstvými paradajkami a uhorkou.
 3. Večera: pečené jablká s tvarohom, odvar šípky.

Tretí deň:

 1. Raňajky: 50 g orechov, 2 varené vajcia, nesladený zelený čaj.
 2. Obed: varené hovädzie mäso s pečenou zeleninou, čerstvo pripravená pomarančová šťava.
 3. Večera: časť pary pohánka, bylinné odvar.

Nutričnú výživu môžu praktizovať absolútne zdraví ľudia bez patológií, najmä z gastrointestinálneho traktu a alergií na tento produkt. Prísna mono strava sa neodporúča dlhšie ako tri dni, pretože nevyvážená strava a nedostatok výživy môžu zhoršiť celkové zdravie a spôsobiť zhoršenie chronických chorôb.

Pozor! Chudnutie na vlašských orechoch je kontraindikované u tehotných a dojčiacich žien, detí a adolescentov a ľudí v pokročilom veku.

záver

Aj keď majú vysoký obsah kalórií, vlašské orechy sú účinné pri diéte. Pomáhajú čistiť črevá, stimulujú metabolizmus, urýchľujú odbúravanie tukov, ktoré sú potrebné na chudnutie.

Pri diéte nie je potrebné jedlo úplne odmietať. Existuje celý rad režimov, takže si každý môže zvoliť najlepšiu voľbu pre seba, pokiaľ ide o trvanie a stravu, berúc do úvahy požadované výsledky. Hlavnou vecou je správne vypočítať kalórie a neprekročiť dennú energetickú hodnotu stravy - 1200 kcal pre ženy a 1600 kcal pre mužov.

Pridať komentár

záhradné

kvety