Mená prvých odrôd melónov na otvorenom priestranstve a recenzie o nich

Prvé odrody melónov na otvorenom priestranstve musia byť odolné voči klimatickým podmienkam, odolné voči chorobám a škodcom. Takéto odrody sú náročné na stav pôdy - jej zloženie a kyslosť. Semená alebo sadenice sa vysádzajú po úprave a príprave pôdy: dezinfikujú sa, vykopávajú sa a hnojia sa.

Z hľadiska chuti a predajnosti nie sú melóny cukrového melónu s predčasným dozrievaním nižšie ako stredné alebo neskoré odrody a hybridy. Zoberme si mená najskorších semien melónu a ich vlastnosti.

Aké sú vlastnosti a výhody skorého dozrievania odrôd melónov

Odrody skorého dozrievania sú vhodné na pestovanie v regiónoch s krátkymi a chladnými letami. Doba dozrievania je 2 - 3 mesiace, rastliny nemajú čas na ochorenie, plody sú rýchlo a priateľsky priviazané. Semená alebo sadenice sa pestujú priamo na zemi alebo pod krytom filmu.

Na dosiahnutie bohatej úrody záhradníci dodržiavajú režim údržby - pravidelne zalievajú a hnojia pôdu, uvoľňujú a burinu pokrývajú. Pre mierne podnebie je vhodnejšie sadenie sadeníc - poskytuje ochranu pred chorobami a škodcami, stimuluje rýchly vývoj rastlín.

Mená prvých odrôd melónov na otvorenom priestranstve a recenzie o nich

Skoré melóny na otvorenom poli

Zvážte najlepšie skoré odrody dozrievania a hybridy melónu na otvorenom priestranstve, zistite ich výhody a charakteristické vlastnosti.

Darček na sever F1

Hybrid dozrie za 70 - 80 dní, rásť, pestovať na otvorenom alebo uzavretom teréne. Plody sú veľké, každá s hmotnosťou od 9 do 12 kg. Kôra je tenká, so svetlozeleným prúžkom. Buničina je cukor a šťavnatá, s bohatou malinovou farbou.

Používa sa univerzálne, lekváre a džemy sa vyrábajú z buničiny a konzumujú sa čerstvé. Hybrid je odolný proti chorobám a škodcom, vhodný na pestovanie v priemyselnom meradle.

Okamih

Mená prvých odrôd melónov na otvorenom priestranstve a recenzie o nich

Odroda je obľúbená medzi záhradníkmi v Urali a na Sibíri. dozrieva Okamih za 75 dní sa vysadí do sadeníc. Na dosiahnutie najvyššieho výťažku sa odporúča lôžka zalievať roztokom popola. Vodové melóny sú malé, hmotnosť 2-3 kg. Kôra je hustá, matná zelená. Buničina je sladká. Z 1 m² sa zozbiera asi 4 kg sladkých melónov.

zaujímavý! Buničina z melónu obsahuje prírodné zásady, preto má účinný diuretický účinok. Vďaka kyseline listovej má vodný melón priaznivý vplyv na črevnú mikroflóru, stimuluje trávenie a metabolické procesy.

Crimson Ruby F1

Záhradníci zbierajú prvé ovocie po 58 až 65 dňoch. Rásť, pestovať karmínová Ruby v južných oblastiach krajiny - kríženec je zložitý na zloženie pôdy, pestuje sa na sypkých a vitamínových lôžkach obohatených draslíkom a fosforom.

Priemerná hmotnosť ovocia je 13 kg, koža je hustá, plodina je vhodná na prepravu na veľké vzdialenosti. Celulóza je sladká a sladká, ružová s bielymi vláknami.

Farao F1

Plodina dozrie za 86 dní, Farao sa vysadí na otvorené pole. Rastliny sú silné a rozvetvené, priestranné postele sú vhodné na pestovanie. Hybrid je odolný voči voškám melónov, zriedka ochorie. Plody sú veľké, podlhovasté, oválne. Hmotnosť sa pohybuje od 10 do 15 kg. Farba je zelená so svetlými pruhmi. Buničina je bez vlákniny, je sladká a chutná.

Farao sa pestuje na predaj a na osobnú spotrebu.Hybrid je pri aplikácii univerzálny.

Ataman F1

Mená prvých odrôd melónov na otvorenom priestranstve a recenzie o nich

Ultra-zrelé Ataman dozrieva za 55 až 65 dní od okamihu klíčenia semien. Kríky sú strednej veľkosti, listy sú tmavo zelené. Jedna rastlina dozrieva asi 4 až 6 plodov s hmotnosťou 13 až 16 kg. Tvar je oválny, šupka je pruhovaná, zelená. Buničina je zrnitá, jasne červená, sladká a mäsitá. Plodina je vhodná na dlhodobé skladovanie a prepravu.

Horná pištoľ F1

Doba dozrievania je asi 60 dní. Hybrid sa vysadí semenami na otvorenom teréne alebo sa pripravia sadenice. Rastlina je odolná voči fusáriovým vadám a antraknóze. Oválny tvar, kôra strednej hrúbky, tmavo zelená so svetlými pruhmi. Hmotnosť ovocia 9 kg, tmavočervená dužina. Chuť je sladká a sladká, žatva je univerzálna.

Sladký diamant

V južných oblastiach sa Sweet Diamond pestuje na otvorenom poli, v severnom a strednom pruhu - v skleníkoch alebo skleníkoch. Úroda dozrieva za 70 dní, na sadenie sa používajú sadenice. Rastliny sú kompaktné, priemerné lístie. Tvar melóna je guľatý, hmotnosť 4 kg. Buničina je jemná a sladká, zrnitá, semená sú tmavohnedé.

Zaujímavé! V krajinách Blízkeho východu sa múka a maslo vyrábajú zo semien melónu. Semená sú vopred premyté a vyprážané. Majú dvakrát viac bielkovín ako mandľové alebo slnečnicové semienka. Existujú tiež aminokyseliny, ktoré normalizujú krvný tlak a majú priaznivý vplyv na funkciu mozgu.

Pekný

Plodina dozrieva za 65 až 75 dní. Plody sú rezistentné na múčnatku a vírus tabakovej mozaiky. Vodové melóny sú okrúhle, kompaktné, hmotnosť jedného je asi 7 kg. Svetložltá kôra s vlnitými pruhmi. Celulóza je malinová, príjemná a sladká. Aby sa získala bohatá úroda, sú postele zavlažované roztokom vtáčieho hnoja alebo trusu.

Cukorový blesk F1

Mená prvých odrôd melónov na otvorenom priestranstve a recenzie o nich

Veľmi skorý hybridný dozrieva za 60 dní. Rastliny sú silné, s dlhými výhonkami a vyvinutým koreňovým systémom. Plody sú okrúhle, šupka je tmavo zelená, matná. Hmotnosť melónu je asi 3 kg. Buničina je zrnitá, sladká s medovou príchuťou. Cukrový zips sa konzumuje čerstvý, dužina vyzerá krásne v podobe ovocných rezov.

Skorik

Skorik dozrieva za 60 - 65 dní od okamihu, keď sa objavia prvé výhonky. Rastlina je silná a lezecká, na pestovanie sa vyberajú priestranné postele. Plody sú oválne, zelené s tmavými pruhmi, hmotnosť približne 3 kg. Buničina je vláknitá, tmavo červená. Chuť je sladká a šťavnatá. Plody sa formujú spolu, doba plodenia sa predlžuje.

Skorik je rezistentný na hlavné choroby plodiny a zriedka je napadnutý hmyzím škodcom.

leňoch

Lezhebok dozrieva za 85 dní, po zbere sa plodina skladuje 3-4 mesiace. Rastlina je strednej veľkosti, listy sú kompaktné. Kôra je hustá a pevná, zelená so zahmlenými tmavými pruhmi. Plody sú sférické, hmotnosť 5-7 kg. Celulóza je bohatá, červená, jemná a zrnitá, chuť je sladká.

Champagne Pink F1

Mená prvých odrôd melónov na otvorenom priestranstve a recenzie o nich

Hybridné ružové šampanské dozrieva za 80 dní. Hmotnosť ovocia je asi 7 kg, melón sa vyznačuje sladkou zrnitou dužinou bohatej ružovej farby.

Melón je oceňovaný svojou sladkou chuťou a je obzvlášť vhodný pre čerstvú konzumáciu. Pri dlhšom skladovaní sa plodina umiestni do pivnice alebo pivnice.

Pestujte ružové šampanské pod krytom alebo na čerstvom vzduchu.

Bonta F1

Ultra-skorý hybrid dozrieva za 58 až 65 dní v závislosti od rastúcej oblasti. Rastliny sú rozvetvené, takže záhradníci prideľujú na pestovanie priestranné postele. Plody sú oválne, svetlo zelené, s tmavými pruhmi.

Bonta má atraktívnu prezentáciu, preto sa hybrid pestuje na predaj. Hmotnosť ovocia sa pohybuje od 8 do 10 kg, vláknina je svetločervená, sladká, málo semien. Z 1 m² sa zozbiera 13 až 20 kg šťavnatých plodín.

lunárny

Pôvodný melón dozrieva do 70 dní od dátumu výsadby. Je známa svojím neobvyklým vzhľadom - jasne žltá dužina vyzerá chutný na slávnostnom stole vo forme ovocných rezov alebo šalátov.Chuť sa líši od tradičného červeného mesiaca Meloun má sladkú chuť s osviežujúcimi tónmi citrónu.

Tvar je okrúhly, šupka je zelená, hmotnosť plodu je od 2 do 5 kg. Semená sú čierne, je ich málo.

Poľnohospodárstvo Peking Joy F1

Skorý zrelý hybrid dozrieva za 70 až 80 dní od okamihu výsadby. Líši sa vo odolnosti proti voškám melónov a drôteným červom, zriedka trpia vädnutím fusária. Plody sú okrúhle, stredne veľké, s hmotnosťou asi 6 kg.

Rastliny sú veľké, od jedného kríka zozbieraného od 15 do 25 kg. Plody dozrievajú spolu. Buničina je sladká, svetloružová, semená sú tmavo hnedé, drsné. Hybrid je pri aplikácii univerzálny.

Darček slnka

Mená prvých odrôd melónov na otvorenom priestranstve a recenzie o nich

Pestovateľská sezóna je 60 - 65 dní, odroda super raného dozrievania sa pestuje na otvorenom poli alebo v skleníku v závislosti od regiónu. Je nenáročný na starostlivosť, nevyžaduje špeciálne agrotechnické zručnosti. Šupka je žlto-zlatá, dužina je oranžová.

Krásne ovocie vyzerá ako tekvica alebo melón. Hmotnosť melónu je asi 3 kg, chuť je sladká a jemná. Dar Slnka je vhodný na pestovanie na kompaktných záhradných pozemkoch - rastliny sú miniatúrne, ale každá dozrieva od 6 do 8 kg úrody.

zaujímavý! Dekoratívna odroda sa aktívne používa na prípravu zaujímavých jedál. Napríklad sa melón rozreže na trojuholníkové plátky, z ktorých každý sa položí na drevenú tyčinku a na niekoľko hodín sa vloží do mrazničky. Ukázalo sa, že ide o prírodný „ovocný ľad“.

Červená hviezda F1

Hybridné rané zrenie dozrieva za 65 až 70 dní. Záhradníci používajú výsadbu osiva na otvorenom priestranstve alebo sadenice. Rastliny sú rozvetvené, riasy sú silné a silné. Kôra je hustá, tmavo zelená, matná. Vďaka hustej kôre sa plodina prepravuje na veľké vzdialenosti a predáva sa.

Tvar je sférický, hmotnosť melónu je asi 7 kg. Vláknina je červená, zrnitá, univerzálna.

Prekvapenie F1

Hybrid dozrie za 70 dní. Buničina je žltooranžovej, šťavnatej melónovej melónovej chuti. Hmotnosť ovocia asi 4 kg, buničina s vysokým obsahom cukru. Úroda sa skladuje až 3 mesiace, zachováva si svoju chuť a predajnosť. Recenzia o prekvapení z melónu sú pozitívne, oceňuje sa jeho nenáročnosť a odolnosť voči chorobám.

Funkcie starostlivosti a pestovania skorých odrôd

Mená prvých odrôd melónov na otvorenom priestranstve a recenzie o nich

Na získanie bohatej úrody záhradníci používajú spôsob pestovania sadenice. Zahŕňa niekoľko fáz:

  1. Príprava osiva. Na výsadbu používajte rovné a hladké semená bez vonkajších defektov - praskliny, škvrny, škrabance. Semená sa dezinfikujú slabým roztokom manganistanu draselného a sušia sa. Potom klíčte zabalením do vlhkej gázy. Dezinfekcia a klíčenie posilňujú imunitu semien, chránia ich pred chorobami a škodcami.
  2. Príprava pôdy. Pre sadenice využívajú pôdu zo záhrady po zmiešaní s hotovou biologickou pôdou. Pôda sa zalieva kvapalinou Bordeaux a hnojí sa tekutým hnojom.
  3. Príprava nádrže. Záhradníci používajú akýkoľvek vhodný kontajner - drevené debny, kvetináče, plastové kazety s palietami. Pred výsadbou sa premyje roztokom sódy.

Po výsadbe v zemi sa sadenice zavlažujú teplou vodou a zakryjú sa polyetylénom, ktorý ich chráni pred možným mrazom a dažďom. Polyetylén sa odstráni po 5 až 7 dňoch, pôda sa znova zvlhčí. V budúcnosti je vodný melón napojený raz týždenne, asi 2 litre vody sa spotrebujú na krík. Hnojivá sa aplikujú každých 15 dní s použitím minerálov a organických látok kŕmenie: močovina, hnoj, trus vtákov, superfosfát, minerálne komplexy "Magic Watering" a "Zdraven".

Dôležité! Rané odrody potrebujú pravidelné odburinenie a uvoľnenie. Toto ošetrenie zabraňuje škodcom a robí pôdu výživnou a ľahkou. Rastliny zlepšujú ich metabolizmus, dostávajú viac vlhkosti a kyslíka.

Požiadavky na miesto a kvalitu pôdy

Melóny majú radi výživnú a úrodnú pôdu. Záhradníci si na pestovanie vyberajú ľahké a priestranné postele umiestnené na kopcovitých plochách.Príprava začína na jeseň: vykopávajú zem, vyčistia ju od zvyškov a minulých rastlín. Po zime sa pôda opäť vykopáva, hnojí sa hnojom a posype sa popolom. Na zabezpečenie drobivosti sa zavádza vyčistený riečny piesok alebo piliny.

Dôležité! Ak sa pôda vyznačuje vysokým obsahom kyselín, pred výsadbou sa do postelí zavedie vodný roztok vápna.

Najlepšími predchodcami melónov sú zemiaky, mrkva a kapusta. Neodporúča sa pestovať po tekvici alebo melóne.

Zber a skladovanie

Mená prvých odrôd melónov na otvorenom priestranstve a recenzie o nich

Zrelé melóny sú ovplyvnené tupým zvukom pri poklepaní. Zrelé ovocie má charakteristickú farbu, pevnú kôru a suchú stopku. Na dlhodobé skladovanie po zbere sa vodové melóny neumývajú vodou, umiestňujú sa do suchého suterénu v drevených debnách. Vrchnú časť prikryte novinami alebo tenkými drevenými viečkami.

Ovocie s poškodením a mäkkou šupkou sa odporúča konzumovať okamžite alebo spracovať - ​​na prípravu ovocných pochutín, šalátov, želé alebo letných koktailov.

Recenzie skorých odrôd

Čo hovoria skúsení poľnohospodári a záhradníci o odrodových charakteristikách rôznych melónov? Zvážte niekoľko komentárov a recenzií.

Irina, Voroněž: «Milujem skoré dozrievanie odrôd melónov, začiatkom augusta sú už šťavnaté a sladké. Páči sa mi ružové šampanské - voňavý a ústa zalievajúci melón, nenáročný na starostlivosť, vynikajúca chuť. ““

Ilja, Čeľabinsk„Odroda Skoryk je ideálna pre náš región. Vyrastal som to už piaty rok v rade. Skorik dáva stabilný výnos, chutné melóny. Ale Top-Gan ma pustil dolu, ochorel som na fusáriu. ““

Maria, Novosibirsk„Na webe pestujem iba odrody, ktoré dozrievajú dozadu. Páči sa mi Sweet Diamond. Má veľmi jemnú dužinu a šťavnatú chuť. Existuje len málo semien, radi ich konzumujeme čerstvé. ““

záver

Odrody raného dozrievania pestujú záhradníci v celom Rusku - v južných a severných regiónoch sa zakorenujú nenáročné a chutné melóny. Priemerná doba zrenia je asi 70 dní, odrody a hybridy vykazujú stabilné výnosy.

Zber v auguste: niektoré sa konzumujú okamžite, iné sa zbierajú na dlhodobé skladovanie. Šaláty a občerstvenie, smoothies a mliečne koktaily sa pripravujú zo sladkej a jemnej dužiny.

Pridať komentár

záhradné

kvety