Prehľad najlepších odrôd reďkovky pre otvorené terény a skleníky

100 g reďkovky obsahuje iba 19 kcal, takže zelenina sa aktívne používa na prípravu zdravých a diétnych jedál. Mnoho ľudí sníva o pestovaní dobrej úrody reďkovky na svojich stránkach. Úspešnosť kultivácie závisí od správnej odrody.

Niektoré odrody reďkoviek sa pestujú výlučne na juhu krajiny, zatiaľ čo iné vykazujú vynikajúce výsledky na severe. Pozrime sa bližšie na to, ktoré odrody reďkovky sú obľúbené u skúsených záhradníkov a na čo treba pri výbere venovať osobitnú pozornosť.

Najlepšie odrody reďkovky

Na otvorenom poli sa pestujú odrody odolné voči chladu, ktoré sú odolné voči mrazu a nepriaznivému počasiu. Takáto zelenina ľahko vydrží vetru a hmle. Naopak, v skleníkoch pestujú jemné a citlivé reďkovky, ktoré si vyžadujú osobitnú starostlivosť.

Prehľad najlepších odrôd reďkovky pre otvorené terény a skleníky

Na otvorené priestranstvo

Pred výsadbou na otvorenom priestranstve sa semená dezinfikujú a klíčia... Tieto jednoduché postupy vám umožňujú pestovať zdravú a chutnú zeleninu. Reďkvičky sa vysádzajú na posteliach, na ktorých predtým pestovali zemiaky alebo kapustu. Zoberme si najlepšie vonkajšie reďkovky:

  1. Odroda Chupa-chups vysadené na otvorenom priestranstve koncom apríla, keď pominuli prvé mrazy. Krásne a rovnomerné ovocie má žiarivú ružovkastú farbu. Reďkovky chutí sladké a korenené, vhodné pre detskú výživu. Výťažok je stabilný, od 1 sq. m letné obyvatelia zbierajú asi 3 kg krásneho ovocia.
  2. Prehľad najlepších odrôd reďkovky pre otvorené terény a skleníkyReďkovka ľadová rampa má zaujímavý vzhľad: dlhá biela koreňová zelenina dosahuje dĺžku 15 - 20 cm, špica je špicatá. Buničina je chrumkavá a šťavnatá, pikantná. Ľadový cencúľ je dobre udržiavaný a často sa pestuje nielen na osobnú spotrebu, ale aj na predaj. Reďkovky sa používajú na prípravu zeleninových šalátov, polievok a studeného občerstvenia.
  3. Francúzske raňajky - jedna z najpopulárnejších odrôd na otvorenom priestranstve. Raná odroda dozrieva iba za 22 - 25 dní. Hmotnosť koreňovej plodiny je asi 20 g, farba je svetlá, tmavo ružová. Buničina je snehobiela, šťavnatá.
  4. Duro Krasnodarskoe - 20-23 dní po výsadbe sa objaví skorá zrelá koreňová plodina. V priemere plody dosahujú asi 8 - 10 cm, návrat je priateľský, doba plodenia sa predlžuje. Reďkev je okrúhla, jasne červená.
  5. zlata (na obrázku) je originálna odroda so zlatými žltými koreňmi. Na otvorenom poli dozrieva za 28 až 30 dní. Priemerná hmotnosť jednej reďkovky je 25 g. Na najlepšiu úrodu sa zelenina zalieva minerálnymi komplexmi.

Pre skleníky

V skleníkoch sa reďkovky pestujú v severných oblastiach krajiny... Tieto oblasti sa vyznačujú výraznými klimatickými zmenami, ktoré nemajú vždy pozitívny vplyv na kvalitu a kvantitu plodiny.

Nasledujúce odrody sa odporúčajú pre skleníky a skleníky:

  1. Prehľad najlepších odrôd reďkovky pre otvorené terény a skleníkyKseniya. Zelenina je odolná proti postriekaniu, čo ešte viac uľahčuje údržbu postelí. Koreňové plodiny dozrievajú rýchlo, pri kultivácii sú nenáročné. Tvar je mierne predĺžený, oválny. Špicatý hrot, biely. Chuť odrody Ksenia je vynikajúca, mierne štipľavá.
  2. alex... Super skorá odroda (na obrázku) dozrieva iba 18 až 20 dní, preto sa odporúča na výsadbu v Uralu a na Sibíri. Hmotnosť jednej zeleniny sa pohybuje od 15 do 20 g. Pre najlepšiu úrodu sa skúseným záhradníkom odporúča pravidelne uvoľňovať postele a odstraňovať burinu. Chuť je bohatá, dužina je krémová.
  3. Sachs... Plody sú malé, vážia okolo 10 - 12 g. Navonok sa zelenina podobá veľkým bobuľám. Buničina je bielo-ružová, nasládlá. Výťažok odrody je dobrý, asi 2 kg na 1 štvorcový. m.Odroda sa dá skladovať po dlhú dobu a môže ľahko preniesť prepravu na veľké vzdialenosti.
  4. soundboard... Zelenina dozrieva za 2-3 týždne, nevyžaduje osobitnú starostlivosť. Hmotnosť koreňovej zeleniny je od 10 do 15 g. Pokožka je tenká a hladká, sýto ružovej farby. Buničina je homogénna, sladká.
  5. teplo - odroda v polovici sezóny dozrieva do 30 - 40 dní od okamihu výsadby. Niektorí letní obyvatelia ju vysádzajú aj na otvorených posteliach, ale najväčší výnos sa dosahuje iba pri pestovaní v skleníku. Od 1 m2 m, zozbiera sa asi 3 kg chutných a korenistých koreňových plodín.

Zaujímavé! V Európe sa reďkev prvýkrát objavila na konci 13. storočia. To bolo vtedy, keď taliansky Marco Polo priniesol semená reďkovky zo svojej svetoznámej cesty.

Prehľad najlepších odrôd a hybridov

Záhradníci uprednostňujú nenáročné odrody, ktorých starostlivosť si vyžaduje minimum času a úsilia.... Zároveň by mal byť vysoký výťažok reďkovky a ovocie by malo byť chutné a šťavnaté.

Mercado

Odroda sa pestuje za akýchkoľvek podmienok, či už ide o skleník alebo otvorené postele.... Zreje asi za 25 dní a je odolný proti streľbe. Korene sú krásne, malinovo-ružovej farby. Hmotnosť jedného je asi 10 g, povrch je hladký. Buničina je bielo-ružová, má jemnú, mierne štipľavú chuť. Mercado je vhodné na priemyselné pestovanie. Jeho použitie je univerzálne, harmonicky sa kombinuje s mäsovými a zeleninovými prílohami.

Prečítajte si tiež:

Čo sú vitamíny v reďkovkách a ako sú užitočné pre zdravie

Neobvyklé a chutné recepty na varenie rutabágy

Rondar

Hybrid má zvýšenú odolnosť proti mrazu, dokonale toleruje dlhú neprítomnosť vlhkosti. Zrná v priebehu 25 až 28 dní od okamihu výsadby a odporúča sa na pestovanie v strednom Rusku. Hybrid má jasne červenú pokožku a lesklý povrch. Chuť s horkosťou, bez výraznej štipľavosti. Cievka je priateľská, buničina nestráca svoju pevnosť a elasticitu po dlhú dobu. Od 1 m2 m zbierať 1 až 3 kg reďkovky.

Prehľad najlepších odrôd reďkovky pre otvorené terény a skleníky

Červený obr

Navonok sa Červený obr podobá ružovej mrkve... Záhradníci pestujú túto odrodu viac ako 60 rokov. Zelenina dozrieva za 33 - 40 dní. Koreňová plodina má tvar podlhovastého valca, jeho dĺžka dosahuje 12 - 13 cm. Hmotnosť reďkovky je asi 60 - 80 g. Buničina je biela, pri správnom skladovaní je schopná udržať si svoju elasticitu po dlhú dobu. Za 1 štvorcový m predstavuje 2 až 4 šťavnaté a ústne zalievajúce koreňové plodiny.

Dubel F1

Hybridné rané dozrievanie dozrieva za 20 dní, pestované za akýchkoľvek podmienok... Kríky sú kompaktné so vzorovanými listami. Koreňové plodiny rastú rovnomerne a hladko, bez dutín. Hmotnosť jedného je asi 30 g, chuť je chrumkavá a šťavnatá, štipľavosť je priemerná. Zber priateľsky dozrieva, je možné ho dlhodobo skladovať bez straty chuti. Výťažok je vynikajúci— na 1 meter štvorcový je asi 7-8 kg chutných koreňových plodín.

Diego F1

Populárny hybridný dozrieva za 25-30 dní.... Chladná mrazuvzdorná a vysoko výnosná odroda, ktorá dozrieva vo všetkých klimatických podmienkach. Koreňové plodiny sú veľké, jasne čerešňové. Od 1 m2 m. záhradníci zbierajú asi 5 kg zrelej zeleniny. Výrobok sa používa ako prísada do dusených a vyprážaných pokrmov, ako aj na prípravu zimných prípravkov.

Jesenné obrie

Pôvodná odroda sa na rozdiel od ostatnej zeleniny pestuje hlavne na otvorenom poli. v druhej polovici leta. Veľké korene dosahujú hmotnosti 90 - 100 g, majú zaujímavú farbu svetla. Chuť je horká, intenzívna. Jesenný obr dozrie neskoro, úroda sa organizuje koncom septembra až začiatkom októbra. Od 1 m2 m zbieram 5 až 9 kg reďkovky.

Prehľad najlepších odrôd reďkovky pre otvorené terény a skleníky

18 dní

Raná odroda je vysadená na slnečných a priestranných posteliach... Hmotnosť koreňov od 18 do 25 g, klasická ružová farba. Tvar je pretiahnutý, valcovitý. Odroda sa pestuje 18 dní hlavne na juhu krajiny. Zelenina je bohatá na vitamíny a minerály, ktoré telo potrebuje na udržanie imunity. Jedlá nielen koreňová zelenina, ale aj listy.

Zaujímavé! Reďkovky sa hodia k vlašským orechom, kukurici a bylinkám.Z týchto ingrediencií pripravujú kulinárski odborníci zdravý a chutný šalát, ktorý bude vyhovovať každému slávnostnému stolu. Pred podávaním je jedlo ochutené olivovým olejom.

Odroda výber

Odrody skorého dozrievania a hybridy sa vyberajú na pestovanie v Urali a na Sibíri... Zelenina dozrieva za 20 - 30 dní, takže nemá čas na ochorenie alebo na nákazu nebezpečnými mikróbmi. Na pestovanie sú vhodné také odrody reďkovky ako Duro Krasnodarskoe, Alex alebo Deca. Koreňové plodiny dozrievajú už za 2 až 3 týždne, po ktorých sú okamžite pripravené na použitie.

Zelenina s neskorým dozrievaním sa pestuje na juhu krajiny - Jesenný obr, Červený obr alebo Zlatá. V úrodných južných pôdach je riziko infekcie oveľa nižšie. Zelenina sa považuje za univerzálnu, ak dozrieva do 25 až 30 dní. Sú vhodné pre juh aj sever krajiny. Najobľúbenejšie sú Diego, Double, Deca.

Je to zaujímavé:

Prínosy pre zdravie a poškodzujú horké uhorky

Ako si vybrať a pripraviť tekvicové semená na výsadbu

Pokyny pre výsadbu repy na otvorenom priestranstve

Okrem oblasti pestovania sa pozornosť venuje aj požiadavkám odrody alebo hybridu na starostlivosť.... Nezkúsení záhradníci uprednostňujú pestovanie reďkoviek alebo francúzskych raňajok, pretože nevyžadujú špeciálne znalosti a agronomické pravidlá. Zelenina je odolná voči streľbe, zriedka ochorie.

Dôležité! Výber odrody do značnej miery závisí od účelu použitia. Odrody maloplodé ako Sachs, Alex alebo Mercado sa pestujú na celé konzervovanie. Kompaktná zelenina zapadá úplne do pohára a je vhodná na použitie pri varení. Na čerstvú spotrebu sa pestujú odrody s veľkým ovocím, napríklad Červený obr alebo Jesenný obr. Koreňová zelenina vyzerá dobre ako čerstvá zelenina.

Prehľad najlepších odrôd reďkovky pre otvorené terény a skleníky

recenzia

Aký druh reďkovky záhradníci radi pestujú v lete? Recenzie skúsených letných obyvateľov vám pomôžu odpovedať na túto otázku.

Ekaterina, Samara: "Rád sadím Radish Heat alebo Corundum." Zelenina je veľmi chutná a šťavnatá, pripravujem z nej polotovary. Zalievam každých 5 dní a hnojím tekutými trusmi. “

Marina, Moskva:„Minulú sezónu som vysadil odrody Champion a Adele na otvorenom priestranstve. Rastlina rástla silná, nič neubližovala. Odporúčam ju neskúseným letným obyvateľom na pestovanie, pretože zelenina si nevyžaduje osobitnú starostlivosť. ““

Evgeniy, Ufa: „Milujem odrodu Askania. Reďkvička rastie o 22 dní, hmotnosť plodu je asi 21 g. Milujem ho kvôli svojej sladkej dužine a šťavnatej chuti. Ale neodporúčam reďkovku German Presto. Úroda sa ukázala byť chudá. ““

záver

Reďkev obsahuje vitamíny B, prvky PP, prírodnú vlákninu a fytoncídy. Zelenina pestuje veľa záhradníkov po celej krajine. Krásne korene ružovej, červenej, fialovej a dokonca bielej farby v priemere dozrievajú za 2 až 3 týždne, sú nenáročné na starostlivosť.

Aby sa získala bohatá úroda, sú postele pravidelne napojené a hnojené organickým hnojením. Zelenina sa používa na prípravu najrôznejších jedál. Obzvlášť ženy v domácnosti radi používajú reďkovky na konzervovanie a morenie.

Pridať komentár

záhradné

kvety