Lahodná a sladká odroda kukurice bonduelle: ideálna na konzerváciu a čerstvú spotrebu

Kukurica Je populárna kultúra medzi letnými obyvateľmi. Nie je náročné starať sa a zároveň poskytuje dobrú úrodu. Vo svete pestovaných rastlín neexistujú analógy vynikajúcej chuti zlatých zŕn. V lete nikto neodmieta kúpiť sladkú kukuricu av zime konzervovanú kukuricu na výrobu chutných šalátov. V tomto článku sa zameriame na kukuricu Bonduelle - aký druh odrody je, aké sú jej vlastnosti a výhody.

Opis odrody

Prvá vec, ktorú musia záhradníci a záhradníci vedieť: Bonduelle nie je kukurica. Je to obchodné meno, značka používaná na trhu so semenami na zvýšenie predaja osiva. Potraviny v konzervách Bonduelle sa vyrábajú z niekoľkých druhov sladkej kukurice. Medzi hlavné patria Bonus a Spirit.

Jedná sa o vysoko výnosné ročné hybridné rastliny. Odrody Spirit a Bonus dozrievajú za 90 - 100 dní. Rastliny dorastajú do výšky 2 m. Dĺžka klasu je približne 20 - 22 cm Odrody sú odolné voči hubovým chorobám, aktívne sa vyvíjajú v úrodnej pôde.

Hlavnou výhodou odrôd sú veľké cukrové zrnáktoré sú perfektné v ochranea v iných typoch aplikácií. Po tepelnom spracovaní a morení sa zachová väčšina prospešných vlastností kukurice, vďaka čomu je Bonduelle medzi kupujúcimi veľmi obľúbená.

Lahodná a sladká odroda kukurice Bonduelle: ideálna na konzerváciu a čerstvú spotrebu

Charakteristické rysy

Ako rozlíšiť sladkú kukuricu od iných odrôd? Odrody cukru majú okrem vynikajúcej chuti aj tieto rozdiely:

 • dĺžka klasov je 20-22 cm;
 • veľkosť zrna druhu cukru je 2 cm, na rozdiel od bežných odrôd, v ktorých nie je väčšia ako 1 cm;
 • odrody cukru sú šťavnatejšie ako alternatívne odrody.

Na poznámku... Na uchu kukurice sa vždy vytvára rovnomerný počet kvetov a potom rovnaký počet semien.

výnos

V lete sa sladká kukurica stala jedným z obľúbených potravín, ktoré si užívajú dospelí aj deti. Má vysokú výživovú hodnotu, obsahuje množstvo užitočných látok. Pravidelná konzumácia kukurice (ale umiernená) nielen dobre chutí, ale je tiež zdravá.

Podľa pravidiel poľnohospodárskej technológie sa z 1 hektára zberá 50 až 70 centov sladkej kukurice. Odrody so strednou výnosnosťou prinášajú iba 50 centov.

Pre tvoju informáciu. Keď sú zrná vystavené slnečnému žiareniu, znižujú percento cukru, ktorý sa v noci rýchlo obnovuje.

Zloženie, vlastnosti a KBZHU

Po tepelnom spracovaní obsahuje 100 g výrobku 125 kalórií, čo predstavuje:

 • 67,6 g uhľohydrátov;
 • 11,2 g proteínov;
 • 5,3 g tuku;
 • 2,2 gramov vlákniny.

100 g konzervovanej sladkej kukurice obsahuje 93 kcal, čo predstavuje:

 • 8,6 g uhľohydrátov;
 • 3,3 g proteínu;
 • 2,2 g tuku.

Priemerná hmotnosť jedného klasu kukurice je asi 330 g.

Pre tvoju informáciu... Bolo vyvinutých viac ako 1000 odrôd kukurice, ktoré sa líšia, okrem iného, ​​zafarbením zŕn. Farby sa pohybujú od svetlo béžovej po tmavohnedú až čiernu.

Rastúci poriadok

Kukurica je už dlho jednou z bežných záhradných plodín. Zrná sú varené a konzervované na zimnú spotrebu. Okrem toho vysoké rastliny zdobia letnú chatu a vytvárajú druh živého plotu, ktorý chráni menšie plodiny, ktoré potrebujú minimálne svetlo pred horúcim slnečným žiarením.

Kukurica sa úspešne pestuje nielen v teplých oblastiach. Rastlina je nenáročná a nie je pre ňu ťažké vytvárať priaznivé podmienky.

Funkcie výsadby a starostlivosti

Na pestovanie sladkej kukurice sa vyberajú dobre osvetlené oblasti. Aby ste získali kvalitnú úrodu s vysoko kvalitnými ušami, musí sa hnojiť.

Pre správne nasadenie musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • pri sejbe osiva by teplota pôdy nemala byť nižšia ako +10 stupňov;
 • semeno je zakopané do zeme do hĺbky 6-8 cm;
 • keď sa objavia 3 - 4 listy, kríky sa stenčujú a vzdialenosť medzi nimi zostáva do 0,5 m;
 • aby rastliny neklesli, sú schované.

Na poznámku... V prípade skoršej úrody sa plodina pestuje prostredníctvom sadeníc, pričom semená sa vysievajú v marci alebo apríli.

S výskytom šiesteho listu v kríkoch sa kŕmenie vykonáva. Počas tohto obdobia sa pridáva humus, kompost, mulleín alebo kuracie trus. Okrem organických látok sa do uličiek v kvapalnej forme pridávajú superfosfát, potašové hnojivá alebo dusičnan amónny.

Lahodná a sladká odroda kukurice Bonduelle: ideálna na konzerváciu a čerstvú spotrebu

Nedostatok stopových prvkov je určený vzhľadom kukurice:

 • krátka postava a bledosť listov naznačuje nedostatok dusíka;
 • ak je kultúra v ranom štádiu rastu potlačená a okraje listov získajú purpurový odtieň, znamená to, že rastlina nemá dostatok fosforu;
 • nadmerná zvlnenie listov a zmena farby z bledej na tmavohnedú naznačuje nedostatok draslíka.

Po výsadbe prvýkrát kukurica rastie pomaly, takže sa vykonáva uvoľnenie a burina (asi trikrát počas celej vegetačnej sezóny), aby sa pôda obohatila o kyslík a odstránila sa horná kôra. Pri objavení ôsmeho listu rastie kukurica intenzívnejšie: v tomto okamihu je rast za deň 5-6 cm - to je 2-3 krát rýchlejšie ako v počiatočnej fáze.

Ak má kukurica bočné výhonky, mali by sa odtrhnúť.aby nezasahovali do rastu kríkov. Tvorba nežiaducich vedľajších výhonkov je podporovaná nízkymi teplotami v skorom vegetačnom období a nadmerným množstvom aplikovaných hnojív.

Kukurica sa pri kladení a zrení mladých klasov často nezalieva, ale hojne, takže voda preniká hlboko do 15 cm.

Zber a aplikácia plodiny

Kukurica sa musí zbierať včas. Zrná nezrelých uší sa nelíšia v šťavnatosti a chuti. Vyzreté ovocie stáva suchým a tvrdým, cukor v zrnách rýchlo klesá a naopak sa zvyšuje percento škrobu.

Zber sladkej kukurice sa vykonáva po dosiahnutí zrelosti mlieka alebo mliečneho vosku, ktorá nastáva 20-25 dní po začiatku kvitnutia. Počas tohto obdobia obsahuje najviac cukru.

Lahodná a sladká odroda kukurice Bonduelle: ideálna na konzerváciu a čerstvú spotrebu

Zrenie je určené nasledujúcimi charakteristikami:

 • jednotná farba všetkých zŕn;
 • stmavnutie vláknitých vlákien v hornej časti klasu;
 • tesné zladenie zŕn k sebe;
 • sušenie okrajov vrchných zábalov.

Keď je zrelý caryopsis stlačený, jeho šupka praskne a tekutina mliečneho cukru vytečie.

Zber plodín sa uskutoční v priebehu niekoľkých týždňov klasy sa netvoria súčasne... Je lepšie variť alebo konzervovať zhromaždené uši okamžite. Pri skladovaní v kukurici obsah cukru rýchlo klesá a uši vyschnú. Kukurica sa zberá skoro ráno. V súčasnosti obsahuje najviac cukru.

dôležitý! Najlepšou možnosťou skladovania kukurice je jej zmrazenie. Nezachováva sa tak šťavnatosť ani chuť a užitočné vlastnosti.

Sladká kukurica sa okrem varenia používa aj v iných oblastiach, napríklad v medicíne a kozmetike. Nie je nezvyčajné vidieť kukuričný škrob na zoznamoch potravín s diétami na chudnutie.

Táto rastlina s výživnými zrnami sa nazýva rôznymi názvami: kráľovná polí, druhý chlieb a obilniny so zlatými zrnami. Kultúra žije podľa týchto mien a skutočne si zaslúži pozornosť.

Ako variť a konzumovať

Sladká kukurica Bonduelle sa používa ako príloha k rôznym mäsovým alebo zeleninovým pokrmom, ako aj k šalátom, vareným alebo konzervovaným. Denná norma vareného výrobku nie je viac ako 2 uši a konzervovaná je až do 200 - 300 g.

Pravidlá varenia sladkej kukurice

Pred varením sa klasy očistia od listov a stigiem (chĺpkov) a potom sa vložia do vody. Mladá kukurica sa varí asi 40 minút, zrelá - od 1 do 1,5 hodiny. Keď sa varia klasy, položia sa na misku a posypú soľou. Ak je to potrebné, používa sa spolu so soľou čierne korenie a ďalšie korenie.

Kukurica sa skladuje a konzumuje varená 1 - 1,5 mesiaca po dosiahnutí stupňa technickej zrelosti. Zrná strácajú svoju šťavnatosť a stvrdnú, čo negatívne ovplyvňuje ich chuť.

Konzervovanie na zimu

konzervácia - najlepší spôsob, ako dlho zachovať chuť a výhody produktu. Cukry sú nakladané celé, vo forme malých kúskov alebo zŕn.

Lahodná a sladká odroda kukurice Bonduelle: ideálna na konzerváciu a čerstvú spotrebu

Na konzerváciu potrebujete nasledujúce zložky:

 • 4-6 uší;
 • 1 liter vody;
 • 60 g cukru;
 • 20 g soli.

Ďalšia práca sa vykonáva podľa nasledujúceho algoritmu:

 1. Varte vodu.
 2. Dôkladne očistite klasy listov a stigmy, potom vložte do vriacej vody na 2 minúty.
 3. Do vody pridajte cukor a soľ a varte, až kým sa zložky nerozpustia, za stáleho miešania.
 4. Zrná oddeľte nožom, zložte klasy celé do pohárov alebo podľa potreby nakrájajte.
 5. Nalejte marinádu.
 6. Poháre zakryte vekom.
 7. Na dno panvice položte bavlnenú handričku, umiestnite do nej poháre a naplňte nádobu vodou pri izbovej teplote (+20 ... + 25 ° С). Banky musia byť ponorené do vody až po krk.
 8. Položte nádobu na oheň.
 9. Sterilizujte 2,5 hodiny, v prípade potreby pridajte vodu.
 10. Rozbalte plechovky, otočte ich a zabalte ich do teplej prikrývky.
 11. Keď sa konzervovanie ochladilo, uložte ho na chladné a tmavé miesto na uskladnenie.

Kukurica v tejto forme sa skladuje 1 až 3 roky. Na marinádu sa podľa vášho vkusu pridávajú rôzne koreniny a zelenina. Zeler, bazalka, šafran, bobkový list, chilli papričky, cesnak atď. Dávajú zaujímavú poznámku konzervovanej kukurici.

Výhody a nevýhody odrody: výhody a poškodenie tela

Vedci objavili priaznivé vlastnosti kukurice relatívne nedávno. Nielen, že chutí dobre, ale je tiež schopný liečiť telo.

Výhody pri používaní produktu:

 • zmierňuje nervozitu, odstraňuje depresiu, zvyšuje odolnosť voči stresu;
 • posilňuje imunitný systém, znižuje riziko prechladnutia a infekčných chorôb;
 • zlepšuje a obnovuje zrak, normalizuje funkciu vizuálneho aparátu;
 • znižuje riziko vzniku benígnych a malígnych nádorov;
 • obnovuje stav slizníc;
 • normalizuje funkciu srdca, posilňuje steny krvných ciev, zabraňuje trombóze, ateroskleróze a iným patologickým stavom kardiovaskulárneho systému;
 • zlepšuje trávenie, normalizuje funkciu čriev;
 • obnovuje telo po fyzickom a duševnom strese, vyčerpaní, intoxikácii;
 • normalizuje činnosť reprodukčných orgánov;
 • zlepšuje kvalitu spánku.

Na poznámku. Lokálna aplikácia kukuričnej múčky eliminuje problémy s akné.

Kukuričné ​​zrná obsahujú vitamíny a minerály, ktoré zlepšujú metabolizmus a pomáhajú telu zotaviť sa. Obilie sa konzumuje varené, pečené, konzervované, vylisuje sa olej, trituruje sa na obilniny, pripraví sa múka a opečie sa.

Čím menej kukurice sa spracováva na klase, tým prospešnejšie pre telo. Parená obilnina si udrží viac vitamínov ako napríklad varená alebo pečená. V takomto jedle je obsah kalórií omnoho nižší ako obsah obilnín, kaše alebo obilnín.

Kukurica má však niekoľko potenciálnych vlastností, ktoré sú potenciálne škodlivé pre zdravie:

 • vysoký obsah cukru často spôsobuje nadúvanie a je kontraindikovaný u diabetikov;
 • kukuričný olej s vysokým obsahom kalórií niekedy spôsobuje obezitu;
 • proteín v obilninách často vyvoláva alergickú reakciu;
 • zrná obsahujú vápnik, ktorý zvyšuje zrážanlivosť krvi, takže by ste mali obmedziť spotrebu produktu v prípade trombózy alebo náchylnosti na tromboflebitídu;
 • hrubá vláknina dráždi steny žalúdka, čo je neprijateľné exacerbovaným vredom alebo rôznymi formami gastritídy;
 • hojná konzumácia tejto obilniny dojčiacou matkou môže u dieťaťa vyvolať koliku.

dôležitý! Ak existujú kontraindikácie, mali by ste obmedziť používanie sladkej kukurice alebo úplne vylúčiť výrobok zo stravy.

Recenzie farmárov

Kukurica cukrová už dlho získala uznanie nielen spotrebiteľov, ale aj tých, ktorí ju začali pestovať na svojej pôde. Poľnohospodári vo väčšine hovoria o nenáročnosti kultúry a dobrých výnosoch.

Lahodná a sladká odroda kukurice Bonduelle: ideálna na konzerváciu a čerstvú spotrebu

Victor, Krasnodarské teritórium: „Radím začínajúcim pestovateľom kukurice pestovať cukrovú odrodu Bonduelle. To nespôsobuje problémy a potešuje výnos. Pred pristátím určite po niekoľkých dňoch pridám azofósku - kyselinu boritú. Keď dorastú kríky, hnojím humátom draselným a soľankou. Ten rok, keď ma žatva potešila, dostal som 60 centov obilia na hektár pôdy. ““

Sergey, Voroněž: „Sladkú kukuricu pestujem už niekoľko rokov za sebou. Predovšetkým je to nielen veľmi chutné, ale aj užitočné pre telo. Tento produkt môže diverzifikovať slávnostný stôl. S touto plodinou vytváram špeciálne podmienky pre pestovanie uhoriek, hrachu a fazule. Výsadba lôžok kukuricou vám umožní vytvoriť špeciálnu mikroklímu, ktorá prispieva k rýchlemu vývoju tkaných plodín. ““

Vera, Samara: „Sladkú kukuricu pestujem sedem rokov, takže semená sú dlho moje, distribuujem ich po susedoch po hrstkách. Zasadil som ju vo forme živého plotu, blízko sieťoviny s okom, čím sa táto oblasť skrývala pred zvedavými očami. Sladká kukurica tento rok vyskočila pri mojej rýchlosti prúdenia, 5. deň. Zostalo toľko úrody, že stačilo liečiť všetkých príbuzných a priateľov, zásobovať zásoby na tri roky vopred a kŕmiť kurčatá celú zimu. Milujem túto odrodu a v budúcnosti ju budem pestovať. ““

Prečítajte si tiež:

Obsahuje kukurica lepok, je to v kukuričnej krupici a múke.

Aká kukurica je potrebná pre popcorn.

Jesť kukuricu na dnu.

záver

Kukuričné ​​zrná sú chutné a zdravé. Varia sa, konzervujú sa na šaláty a jedia sa čerstvé. Krásne rastliny sa stávajú dobrou ozdobou miesta a vytvárajú vysoké živé ploty, ako aj prekážku pre nadmerné ultrafialové žiarenie pre niektoré plodiny. Poľnohospodári úspešne rastú a získavajú bohatú úrodu nielen v teplých oblastiach. Závod je nenáročný a nie je ťažké vytvárať dobré podmienky pre jeho rast v takmer žiadnom regióne našej krajiny.

Ako pestovať veľkú a sladkú kukuricu, pozri video:

Pridať komentár

záhradné

kvety