Prečo je pohánka s kefírom užitočná na chudnutie ráno a ako ju správne uvariť

Extra libier je obrovské bremeno na tele a spúšť pri mnohých nebezpečných chorobách. Je potrebné sa s nimi rozlúčiť, ale robte to múdro a bez poškodenia seba.

Prax ukazuje, že krátkodobé rigidné diéty na rýchle chudnutie sú účinné, ale poskytujú iba dočasný výsledok, ktorý po návrate k obvyklej strave rýchlo zmizne. Cieľom správnej výživy je postupná zmena stravovania, prechod na správnu výživu. Príkladom je pohánka strava s kefírom ráno schudnúť a očistiť telo. Ľahko sa znáša, podporuje hojenie a je hladký, ale s istotou chudnutie.

Prečo je pohánka s kefírom užitočná pri chudnutí

Pohánka a kefír idú dobre a vzájomne sa dopĺňajú pomerom proteínov a uhľohydrátov.

Prečo je pohánka s kefírom užitočná na chudnutie ráno a ako ju správne uvariťKefír, ktorý má celú škálu liečivých vlastností, normalizuje tráviaci systém, zlepšuje odbúravanie a vstrebávanie živín, urýchľuje pohyb potravín tráviacim traktom.

Pohánka je jedným z najviac zdravé obilniny, zahrnuté do mnohých liečebných programov pre deti a dospelých... Kalorický obsah obilnín je nízky a ako pomalý uhľohydrát dáva dlhodobý pocit sýtosti. Vlákno v pohári podporuje účinné čistenie čriev.

Zložité uhľohydráty sú bohaté na vlákninu... Pomalým uvoľňovaním cukrov, ktoré sa v nich nachádzajú, do krvi, podporujú telesnú energiu, dlhodobo nasýtia a zlepšujú trávenie.

Vláknina je vláknina z potravy, ktorá nie je absorbovaná organizmom a pomáha odstraňovať zvyšky jedla z tráviaceho traktu. Vlákno urýchľuje tráviaci proces a pomáha telu prirodzene sa čistiť.

Princíp činnosti

Princíp stravovania je jednoduchý: vláknina z pohánky pohánky absorbuje toxíny a kefír v dôsledku obsahu laktobacilov podporuje odstraňovanie obsahu z tráviaceho systému.

Tieto potraviny sú skvelé na plnenie očistiť črevá... Mnohí ľudia si po raňajkách s vínom a kefírom všimnú príjemný pocit ľahkosti.

Ako správne uvariť pohánku z jedla

Používa sa iba pohánka nepodzemná, to znamená, obilniny z nerozdrvených zŕn obilnín.

Maximalizovať uchovanie živín a znížiť obsah kalórií vo výrobku, pohánka nie je prevarená, ale iba dusená horúcou vodou a nechajte pôsobiť 4-6 hodín na teplom mieste, aby ste napučali. Je vhodné to urobiť večer, aby bola kaša pripravená na raňajky.

pohánka varené bez pridania soli, cukru a masla... To je predpoklad pre stravu.

Cukor je vysoko kalorický výrobok, 100 g obsahuje takmer 400 kcal. Skladá sa z jednoduchých (rýchlych) uhľohydrátov, takže sa rýchlo vstrebáva, prudko zvyšuje hladinu cukru v krvi a vyvoláva skok v inzulíne, ktorý prispieva k ukladaniu uhľohydrátov v tukových bunkách.

Soľou sa nezlepšujú (jej obsah kalórií je 0 kcal), ale zadržiava tekutinu v tele a stimuluje chuť do jedla, takže je vylúčená z diéty po celú dobu diéty.

Maslo je zdravý prírodný produkt, ale s veľmi vysokým obsahom kalórií (olej „Vologda“ - 730 kcal na 100 g) a stráviteľnosť.

Prečo je pohánka s kefírom užitočná na chudnutie ráno a ako ju správne uvariť

Možnosti stravovania

Vypočítava sa kompletná strava na rýchle chudnutie o 7 alebo 14 dní a zahŕňa použitie iba dvoch výrobkov počas tejto doby - pohánky z kaše a kefíru. Je účinný, ale je ťažké ho tolerovať, pretože mono-výživa sa rýchlo stáva nudnou, telo navyše nedostáva celý rad vitamínov a minerálov potrebných na normálne fungovanie.

Miernejšou a zdravšou verziou tejto diéty sú raňajky po celý deň a rôzne jedlá... Z potravy sú vylúčené mastné, vyprážané, múky a sladké jedlá.

Dusená pohánka s kefírom

Dusená pohánka s kefírom jesť na raňajky.

Prečo je pohánka s kefírom užitočná na chudnutie ráno a ako ju správne uvariťprísady:

 • pohánka - 2 lyžice. l.;
 • nízkokalorický kefír alebo jogurt bez plniva - 1 lyžica.

príprava:

 1. 2 lyžice. l. Pohanka dobre opláchnite a oparte vriacou vodou, pretože kaša je pripravená bez tepelného spracovania.
 2. Pour 1 polievková lyžica. horúca voda.
 3. Riad pevne uzavrite, zabalte uterákom a nechajte ho napučať cez noc (alebo počas 4-6 hodín).
 4. Ráno pridajte 1 lyžicu do hotovej kaše. kefír alebo jogurt bez plniva, zmiešajte. Jedzte na raňajky.
 5. Medzi raňajkami a ďalším jedlom udržiavajte interval najmenej 2 hodiny.

Ľahké jedlo podľa vašej chuti, okrem škodlivých produktov.

Dôležité! Každý večer sa nasledujúci deň pripravuje čerstvá časť cereálie.

Pohánka naplnená kefírom

krúpy nelejte vriacu vodu, ale kefír.

Prečo je pohánka s kefírom užitočná na chudnutie ráno a ako ju správne uvariťprísady:

 • pohánka - 2 lyžice. l.;
 • nízkokalorický kefír alebo jogurt bez plniva - 1 lyžica.

príprava:

 1. Večer 2. st. l. Nalejte 1 polievkovú lyžicu obilnín premytých a oparených vriacou vodou. kefír.
 2. Nechajte v chladničke napučať cez noc.

Kefir je produkt podliehajúci skaze, takže je lepšie uchovávať pripravenú misu na chladnom mieste.... Cez noc sa krupica v kefíri zväčší a nasledujúce ráno sa pripraví lahodná kaša s ľahkou kyslosťou kefíru.

Jedzte varenú porciu na raňajky... Odolajte dvojhodinovému intervalu, potom jedzte podľa vlastného uváženia a snažte sa nepreťažiť telo škodlivými výrobkami.

Mletá pohánka s kefírom

prísady:

 • pohánka - 1 polievková lyžica. l.;
 • nízkokalorický kefír alebo jogurt bez plniva - 1 lyžica.

príprava:

 1. Opláchnite a osušte 1 polievková lyžica. l. pohánkové jadro.
 2. Mletie v mlynčeku na kávu.
 3. Nalejte výslednú múku večer 1 polievková lyžica. kefír alebo jogurt a nechajte v chladničke cez noc.

Ráno na raňajky vypite výsledný lahodný a zdravý nápoj.

Prečo je pohánka s kefírom užitočná na chudnutie ráno a ako ju správne uvariť

Ako správne používať

Najdôležitejším jedlom pre výživu sú raňajky.pretože po spánku obnovuje správne hladiny cukru v krvi. Správne raňajky sú základom celého dňa, poskytujú energiu, pomáhajú udržiavať stabilné emocionálne pozadie a výkon. Zanedbanie raňajok núti telo ukladať rezervy, čo výrazne spomaľuje spaľovanie kalórií a vedie k vzniku prebytočného tuku.

Surové pohánky s kefírom - zdravé a chutné raňajky, ktorý má priaznivý vplyv na trávenie a nasýtenie bez preťaženia tráviaceho traktu. Keďže obilniny nie sú tepelne ošetrené, zachovávajú sa všetky vitamíny a stopové prvky. Vlákno poskytuje pocit plnosti a zabraňuje nepotrebnému občerstveniu pred obedom.

Pohánkové raňajky zlepšujú pohodu, čistia telo, nadváha tiež zmizne.

Diéta na pohári s kefírom

Pol hodiny alebo najmenej 15 minút pred raňajkami pomaly vypite 1 polievkovú lyžicu. voda... Ak je kyslosť žalúdka normálna, vytlačte ½ citróna dobre do vody. Týmto sa začnú metabolické procesy a prebudí sa telo a program na chudnutie poskytne maximálne výsledky. Po pol hodine začnite raňajky podávané v pohári.

Po pohári s kefírom si dajte 2-hodinovú prestávku a potom jesť bez preťaženia tela ťažké a mastné potraviny.

Základné pravidlá

Dodržiavajte zásady frakčnej výživy, to znamená, že medzi jedlami si robte intervaly najmenej 2 a nie viac ako 4 hodiny. Posledné jedlo nie je neskôr ako 3 hodiny pred spaním.

Udržiavajte pitný režim - od 1,5 do 2 litrov čistej vody denne... Pite vodu najlepšie po malých častiach počas celého dňa.Najprv citrón na lačný žalúdok, potom pred každým jedlom. Voda je jedným z hlavných pomocníkov v boji proti nadváhe. Odstraňuje produkty rozkladu bielkovín, tukov a uhľohydrátov z tela a to je jeden z najdôležitejších cieľov každej stravy.

Po celú dobu sú diéty vylúčené zo stravy cukor, sladkosti, biely chlieb, vyprážaný, údený, korenený, slané potraviny, zemiaky, polotovary, alkohol, sladké nápoje sýtené oxidom uhličitým.

Vybrané produkty:

 1. Kyslé mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku - kefír, jogurt, tvaroh, syr.
 2. Surová zelenina, dusená, dusená.
 3. Ovocie - jablká, hrušky, slivky, citrusové plody, s výnimkou banánov a hrozna.
 4. Sušené ovocie (namiesto sladkostí), orechy.
 5. Vajíčka.
 6. Ryby, morské plody.
 7. Chudé mäso - morčacie, kuracie, hovädzie.
 8. Rastlinný olej (olivový, ľanový).
 9. Celozrnný chlieb.

Prečo je pohánka s kefírom užitočná na chudnutie ráno a ako ju správne uvariť

trvanie

Strava pohánky-kefír je tak zdravá a bezpečnáže sa dodržiava od 14 dní do 1 mesiaca.

Odborníci na výživu odporúčajú jesť tento systém 10 dní., potom si urobte 10dennú prestávku, po ktorej ďalších 10 dní zostane na diéte. Počas roka môžete vykonať 2 až 3 také cykly.

Účinnosť stravy

Diéta z pohánky s kefírom ráno jemne ovplyvňuje telo, ľahko tolerovateľné, s tým nie je žiadny pocit hladu.

Diéty výhody:

 1. Normalizuje tráviaci trakt.
 2. Čistí telo od alergénov a toxínov, zlepšuje stav pokožky.
 3. Normalizuje vodnú rovnováhu tela.
 4. Znižuje nadváhu.

Podľa recenzií chudnutia, za týždeň môžete schudnúť 2-4 kg, za dva týždne - do 5 až 6 kg.

Kontraindikácie a možné poškodenie

Diéta na pohári s kefírom ráno je veľmi blízko napraviť, racionálna výživa.

Buckwheat-kefir raňajky sa saturujú na dlhú dobu a zvyšujú živosťa tiež prispievajú k šetrnému čisteniu gastrointestinálneho traktu od jedov a toxínov. Ak sa počas dňa neprepijete a nepijete dostatok vody, takýto program prospeje len telu.

Dôležité!Akákoľvek strava sa neodporúča pre tehotenstvo, dojčenie, infekčné choroby a cukrovku.

Prečo je pohánka s kefírom užitočná na chudnutie ráno a ako ju správne uvariť

recenzia

Strava pre pohánky-kefírové raňajky má veľa pozitívnych recenzií.

Pauline: „Moja matka za tri mesiace schudla 13 kg. Cez deň jedla ako obvykle, s výnimkou sladkostí a škrobových jedál. Ráno mala raňajky s pohánkovými vločkami a kefírom. To je veľmi užitočné, pretože odstraňuje toxíny a toxíny z tela, okrem toho pocit plnosti až do obeda. “.

Elvira: "Robím to: 2 lyžice. l. Pohanu som umyl a nalial do 200 g kefíru. Krúpy dokonale napučiavajú, sú mäkké ako varené. Nechám to v chladničke. Ráno je kaša chladná, ale nie je potrebné ju hneď zjesť. Keď sa zobudíte, vypite trochu vody, vyberte kašu z chladničky a osprchujte sa. Táto strava má skvelé výsledky. Ľahkosť v celom tele, pocit plnosti až do 14:00 a žiadna ťažkosť. Vrelo odporúčam “.

Larissa: "Skúsil som pohankovú diétu s kefírom." Nečakal som, že je nielen jedlý, ale aj chutný. 2 lyžice. l. Pohanu dobre umývam a nalejem 200 g 1% kefíru. Nedávam to do chladničky, nechám to v kuchyni cez noc. Odporúčame! Neviem, či schudnem alebo nie, ale toto raňajky sa mi veľmi páči. ““.

záver

Tuk nahromadený v priebehu rokov nezmizne rýchlosťou 5 až 7 kg týždenne. Dobrý výsledok bez poškodenia zdravia - 3-4 kg mesačne. Cieľom správnej výživy je postupne a dôsledne schudnúť a udržiavať dosiahnutý výsledok.

Buckwheat-kefir raňajky a vyvážená strava po celý deň vytvárajú optimálne podmienky na liečenie tela, chudnutie a udržanie dosiahnutých výsledkov v budúcnosti.

Pridať komentár

záhradné

kvety