Ako si ponechať cibuľu na zimu a ako môžu byť zmrazené

Ak na svojom pozemku rastie veľa cibule a neviete, čo s plodinou robiť, skúste to zamrznúť. V tejto forme sa produkt určite nezhorší a jeho použitie bude ešte pohodlnejšie. V článku vám povieme všetky nuansy takéhoto ukladania.

Je možné zmraziť cibuľu na zimu

Pre rôzne druhy cibule je technológia prípravy na mrazenie a všeobecné odporúčania odlišné. Poďme na to podrobnejšie.

zelená

Perie je oddelené od hlavy: zvädnuté časti rastliny nie sú vhodné na skladovanie. zeleň dôkladne umyte a osušte: inak, po zamrznutí sa zmení na kúsok ľadu. Ak je to potrebné, je rozdrvený.

Cibuľa

Spory o tom, či zmraziť cibuľuzostávajú relevantné aj dnes. Niektorí ľudia sa domnievajú, že kvôli zápachu by sa nemali skladovať vedľa iných potravín. To je veril, že mrazené "vodnice" sa zmení na "poháre", vodnaté a mäkké hmoty.

Vyššie uvedené problémy sa nestanú, ak postupujete správne. Hlavy sa vyberajú bez povrchových škvŕn a stôp po rozklade. Maximálna hrúbka rezu je 1 cm. Cibuľa sa skladuje iba v malých porciách, takže vo vreckách zostáva málo voľného miesta, pretože zmrazený produkt zväčšuje svoj objem.

pór

Tento druh cibule chutí oveľa mäkšie a sladšie, takže zmrazenie prináša menej starostí. Niektoré ženy v domácnosti sú kvôli vláknitej štruktúre zvyknuté vyhadzovať vrchné listy rastliny. V nich sa však nachádza maximálne množstvo živín.

Po vyčistení sa stonky ochladia na asi 0 ° C. Za pár hodín pór uložte do plastových vreciek - najviac 8 kusov v jednom vrecku - a vložte do mrazničky.

Schnitt

Je to vynikajúce korenie pre širokú škálu jedál. Pred zamrznutím pažítka dobre sa umyl a prirodzene sa vysušil. Sušenie uterákom poškodí jemné perie: zničí jedinečnú vôňu.

Produkt brúste nožom na takú veľkosť, na akú sa používajú pri varení. Plátky vložte do vrecka v horizontálnej vrstve: zmrazenie tak rovnomerne prejde.

Základné pravidlá pre mrazenie cibule na zimu

Ak budete postupovať podľa jednoduchých odporúčaní, proces zmrazenia sa výrazne zjednoduší, zvýši sa jeho účinnosť.

  1. Zmrazujte zeleninu kedykoľvek v priebehu roka, nielen v zime.
  2. Dôležitým skladovacím stavom je tesne uzavretý kontajner. Nadmerný vzduch vytvára zbytočnú vlhkosť, čo spôsobuje, že cibuľa zbytočne zamrzá a kazí sa.
  3. Ak sú prírezy vyrobené v rôznom čase, na obaloch sa uvádza dátum.
  4. Výrobky sa skladujú pri teplote -18 ° C.
  5. Nemá zmysel uchovávať obrobok v mrazničke dlhšie ako 6 mesiacov: po šiestich mesiacoch zelenina úplne stratí svoje užitočné vlastnosti.

Ako zvoliť správnu cibuľu a pripraviť mrazničku

Na zmrazenie vyberte šťavnaté zelené - elastické perie tmavo zelenej farby. Venujte osobitnú pozornosť bielym hrotom. Ak sa greeny začnú zhoršovať, znamená to, že boli vo vode niekoľko dní. V takomto produkte nie sú žiadne výhody a vitamíny: je jednoducho nasýtený vlhkosťou, a preto sa javí ako čerstvý. Tuháreň môže byť vyrobená z akejkoľvek veľkosti, bez známok poškodenia.

Referencie. Ženy v domácnosti majú obľúbenú kombináciu zelených: koňak, petržlen, bazalka, koriander sa pridávajú do tašky s cibuľou podľa chuti.

Optimálny teplotný režim je -16 ... -20 ° С.

Spôsoby, ako doma zmraziť cibuľu

Manželky praktizujú veľa spôsobov, ako rýchlo a ľahko pripraviť cibuľu na zmrazenie. Existujú možnosti pre všetky príležitosti.

Ako celok

Metóda sa prakticky nepoužíva, pretože jej realizovateľnosť je sporná. Koniec koncov, celá nešúpaná cibuľa sa bezpečne uchováva v špeciálnej zeleninovej časti chladničky a dokonca aj pri izbovej teplote.

Ak domácnosti v domácnosti omylom vyčistia viac hláv, ako je potrebné, môže byť zvyšok zamrznutý. V budúcnosti bude vhodný na varenie vývaru. Rozmrazovanie je zabezpečené blanšírovaním. Cibuľa sa na niekoľko minút umiestni do nádoby s vriacou vodou.

Predreže v sáčku

Ako si ponechať cibuľu na zimu a ako môžu byť zmrazené

Jeden z najpopulárnejších spôsobov. Týmto spôsobom si produkt zachováva všetky svoje vlastnosti. Z vakov pripravených na skladovanie sa odvádza vzduch. Najlepšie je používať špeciálne vrecká so zipsom, ale ak takéto vrecká neexistujú, urobia to najbežnejšie.

Vyprážané v oleji

Ak cibuľa stratila svoju štruktúru, produkt je zmrazený a vyprážaný. Uprednostňujú olivový alebo rafinovaný slnečnicový olej. Plátky cibule smažte až do zlatohneda, počkajte, až úplne vychladne, a potom ho vložte do mrazničky na uskladnenie v uzavretých nádobách.

V miskách na kocky ľadu

Na skladovanie vo formách budete potrebovať aj olej. Cibuľa prechádza mlynčekom na mäso alebo nasekaná v mixéri. Výsledné šťouchané zemiaky sú usporiadané do „štvorcov“, ku každému z nich sa pridá 1 čajová lyžička. zeleninový olej. Kocky cibule budú pripravené za 5-7 hodín. Potom sa prenesú do nádoby a do foriem sa vloží nová dávka na zmrazenie.

V plastovej fľaši

Ako si ponechať cibuľu na zimu a ako môžu byť zmrazené

Fľaša má niekoľko výhod... Jedná sa o voľný a uzavretý obal a nasekaný produkt ľahko prechádza cez hrdlo - skvelé riešenie na skladovanie jemne nasekanej cibule.

Aby bolo pohodlné naliať plátky, krk sa zabalí do potravinovej fólie a z nej sa vytvorí lievik. Cibuľu nezhutňujte tak pevne, ako je to možné.

Čas použiteľnosti mrazenej cibule

Skladovateľnosť mrazenej cibule je 2-6 mesiacov: všetko závisí od spôsobu zberu a teploty. Optimálne skladovacie podmienky sú -18 ° C.

Ako správne rozmraziť cibuľu

Mrazený produkt sa najčastejšie pridáva do horúcej misky, ktorá sa potom privádza späť do varu. Ale niekedy sú potrebné cibule v rozmrazenom stave.

Rozmrazovanie niekoľkými spôsobmi:

  • v chladničke;
  • v studenej vode;
  • pri izbovej teplote;
  • funkcia rozmrazovania v mikrovlnnej rúre.

Pamätajte, že pod vplyvom tepla zmiznú niektoré z užitočných vlastností zeleniny, takže posledná uvedená metóda je vysoko nežiaduca.

Kde používať mrazenú cibuľu

Polotovar sa používa ako náplň do koláčov, pridáva sa do polievok, omeliet, kastrólov a kotletiek. Ak je cibuľa zamrznutá pyré, vytvára vynikajúcu nátierku na sendviče.

Po rozmrazení nie je zelenina vhodná pre šaláty, pretože stráca svoju chrumkavú štruktúru - je to mínus metóda.

Odporúčania skúsených manželiek

Ako si ponechať cibuľu na zimu a ako môžu byť zmrazené

Pri zmrazovaní cibule nezabudnite, že v prvých týždňoch sa bude cítiť dosť silno. Existuje riziko, že s ním bude zvyšok potravín nasýtený. Preto skúsené ženy v domácnosti odporúčajú zmrazenie cibule v samostatnom prázdnom balení v mrazničke. Ak produkt dobre zamrzne, vedľa neho sa „zakorení“ iná zelenina.

Stojí za to odmietnuť znovu zmraziť a získať presne toľko cibule, koľko plánujete minúť naraz... V dôsledku kontaktu so vzduchom dôjde k strate chuti a opakované zmrazenie nemá zmysel.

Niektoré ženy v domácnosti nakrájajú cibuľu na zmrazenie a najprv ich vložia do jednej vrstvy v hlbokej platni alebo podnose, prikryjú sa lepiacou fóliou a pošlú ich do mrazničky na niekoľko hodín. Potom ju vyberú a nalejú do špeciálnych vreciek na uskladnenie. Zelenina tak mrzne rýchlejšie a lepšie.

záver

Názor, že by sa cibuľa nemala zmraziť, je nesprávny. Cibuľky aj greeny dokonale tolerujú nízke teploty a pri dodržiavaní jednoduchých odporúčaní si úplne zachovávajú svoje prospešné vlastnosti.

Pridať komentár

záhradné

kvety