Ako správne zaliať citrón

Indický citrón je všestranná rastlina pre domácnosť. Zdravé, krásne, s chutným a šťavnatým ovocím. Ale na to, aby sa pestoval na parapete, nestačí len umiestniť semeno do zeme. Citrón, rovnako ako všetky domáce citrusové plody, si vyžaduje osobitnú pozornosť. Od prvých dní je potrebné určiť optimálny režim zavlažovania stromu. Koniec koncov, nedostatok vody vedie k vysušeniu a smrti rastliny a nadbytok vedie k rozkladu koreňov.

Ako správne zalievať citrón v hrnci doma - o tom sa bude hovoriť v článku.

Frekvencia zavlažovania

Frekvencia zavlažovania závisí od vek stromu, pôda, v ktorej rastie, teplota a osvetlenie miestnosti, ročný čas a mnoho ďalších faktorov.

Uvoľnená pôda v malom hrnci zasychá rýchlejšie ako pevná guľa vo veľkej nádobe... V miestnosti s ústredným kúrením je pôda suchšia ako v miestnostiach so sporákom. V lete sú všetky rastliny napojené častejšie ako v zime. Tieto údaje by sa mali brať do úvahy pri rozhodovaní o tom, či sa bude zalievať rastlina alebo sa čakať.

Ako správne zaliať citrón

Skúsení záhradníci určujú potrebu zavlažovania okom. Pre začiatočníkov sa odporúča stlačiť špendlík z hrnca prstami..

Ak sa zem pevne drží v hrudke, znamená to, že čas zalievania ešte neprišiel, v pôde je dostatok vlhkosti. Ak sa zem rozpadá, je čas na vodu.

Zaujímavé na webe:

Prerezávanie a tvarovanie citrónu doma

Ako správne transplantovať citrón doma

Prečo kvitne citrón doma?

Zavlažovacia voda

Najlepšia voda na zalievanie vnútorných citrónov je dážď alebo sneh... Môžete ho použiť bez ďalšieho spracovania, mierne zahriať na izbovú teplotu. Korene neabsorbujú studenú vodu, zemský hrudka je podchladený.

Neodporúča sa zavlažovať rastliny vodou z mestských vodovodných sietí... Tvrdá voda podporuje vápnenie pôdy. Na zemi sa vytvorí belavý povlak - soľná kôra, ktorá bráni prístupu kyslíka ku koreňom a postupom času spôsobuje, že strom vädne.

Solné usadeniny sú signálom pre pestovateľa, aby zmenil kvalitu vody., urobte to mäkšie. Za týmto účelom sa pridá 0,5 g kyseliny citrónovej na 3 litre alebo 4-5 kvapiek kyseliny octovej na 1 liter. Trvajte tiež na 200 g rašeliny v 3 litroch tekutiny počas dňa.

Ako správne zalievať citrón doma

Citrón je preto vyberavý kvôli vlhkosti je dôležité nielen to včas zalievať, ale aj striekať z rozprašovacej fľaše.

Poznámka! Citrón by sa nemal nalievať. Má rada časté, ale nie hojné zavlažovanie.

Odborné tipy na zalievanie citrónovníka:

  • v zime je rastlina často postrekovaná a od mája do septembra je hojne napojená;
  • zrelé stromy zvlhčujú menej často a novo vysadené stromy častejšie;
  • v dychových hlinených nádobách sa pôda rýchlejšie vysychá, takže citróny sa v takýchto tanieroch napájajú častejšie ako v plastových alebo kovových nádobách;
  • voda na zavlažovanie by mala byť pri izbovej teplote alebo mierne teplejšia;
  • najlepší čas na zákrok je ráno alebo večer.

Ako správne zaliať citrón

Najlepšie miesto pre citrusové plody v byte

Je vhodné umiestniť citrón do priestrannej, dobre osvetlenej miestnosti na južnom alebo východnom parapete.

Priame slnečné žiarenie môže spaľovať zelenú farbu, takže v lete sa o tieňovanie stará. Naopak, v zime budete potrebovať ďalšie umelé osvetlenie na 5-6 hodín denne.

Ak sa rastlina otáča raz týždenne o 10 ° v smere hodinových ručičiek, jeho koruna nakoniec získa správny symetrický tvar lopty.

Najťažšia časť je poskytnúť správny teplotný režim v rôznych fázach vývoja rastlín:

  • počas obdobia rastu - približne + 17 ° C,
  • pučanie - nie viac ako + 14 ... + 18 ° C,
  • počas rastu a dozrievania ovocia - najmenej + 22 ° C.

V zime majú citrusové plody spiace obdobie... Optimálna teplota je okolo +12 ... + 14 ° C.

Prečítajte si tiež:

Kto je ukázaný a ako je citrón užitočný pre ženské telo

Na chudnutie používame chutné a zdravé citróny

záver

Mnoho amatérskych záhradkárov sníva o pestovaní ovocných citrónovníkov v byte. Od prvého dňa, keď sa v dome objaví mladý výhonok, je potrebné mu poskytnúť pohodlné podmienky: ľahký priestranný okenný parapet, príjemnú teplotu v miestnosti a správny režim zavlažovania.

Odporúča sa navlhčiť rastlinu teplou vodou, nie príliš hojne, ale často. Je dobré zalievať strom dažďovou vodou, ale ak to nie je možné, voda z vodovodu to urobí. Hlavná vec je čistenie, státie a zahriatie na izbovú teplotu. Ak budete postupovať podľa týchto pravidiel, môžete pestovať strom z obyčajného kameňa, ktorý pravidelne lieči svojich majiteľov citrónmi.

Pridať komentár

záhradné

kvety