Malinové odrody pre stredný pruh

Starostlivosť o maliny nevyžaduje špeciálne zručnosti a veľkú investíciu času, takže v každej záhrade sú bobule kríkov. Letné maliny sú nenáročné, ale milujú slnečné svetlo a teplo. Pre každý región sa vyberajú odrody, ktoré zodpovedajú klimatickým a prírodným podmienkam. Závisí od toho výnos, chuť, odolnosť a kvalita plodov.

Najlepšie odrody malín pre stredné Rusko

Maliny sú typickým plodom mnohých záhradných plôch. Je vysadená po celej krajine, ale úroda rastie obzvlášť dobre v prostrednom pruhu a južných oblastiach. V lete je teplota vzduchu v týchto zemepisných šírkach + 17 ... + 20 ° С, klíma je mierna, mrazy sú zriedkavé. Dažďy sú krátke a teplé, zvlhčujú pôdu a bránia vysychaniu malín.

Zvážte opis najlepších odrôd malín pre stredný pruh.

S veľkými bobuľami

Malinové odrody pre stredný pruh

Veľké bobule dobré pre čerstvú spotrebu. Konzumujú sa samostatne, zmiešajú sa s mliekom alebo kyslou smotanou, aby sa z nich vyrobil prírodný jogurt, pomelú sa cukrom a podáva sa s horúcim čajom. Veľkosť bobúľ závisí od slnka a tepla, top dressing a zalievanie.

Herkules

univerzálne sklonenágrade. Kríky sú stredne veľké a mierne sa šíria, zaberajú málo miesta v záhrade. Výstrely sú rovné hnedé, zakrivené alebo rovné tŕne. Bobule sú okrúhle, sýtej červenej farby, hmotnosť jednej je od 6 do 10 g. Buničina je mäsitá, sladkokyslej chuti a príjemnej arómy. odroda Herkules dostala meno nielen vďaka veľkému ovociu, ale aj vďaka silnej imunite - maliny sú zriedkavo postihnuté chorobami a škodcami. Produktivita do 4 kg na rastlinu za sezónu.

tučniak

Malinové odrody pre stredný pruh

Raná univerzálna odroda. Kríky sú poddimenzované, lístie je husté, existuje veľa tŕňov, takže sa zberajú pomocou rukavíc. Zelené listy sú mierne pokrčené. Priemerná hmotnosť bobúľ je 6 g, farba je tmavo karmínová, mierne dospievanie. Buničina je sladká a kyslá, jemná, bez arómy. Odroda je mrazuvzdorná, ale dobre neznáša sucho.

Samokhval

Neskoré dozrievanie nenáročnej veľkoplodej odrody. Kríky sú vzpriamené, šíria sa, stredná chrbtica. Hmotnosť ovocia od 5 do 10 g, lesklá červená farba, zaoblený kužeľovitý tvar. Plody sú atraktívne vzhľadom, a preto je Samokhval obľúbený medzi poľnohospodármi, ktorí pestujú maliny na predaj. Odolnosť proti chorobám je nadpriemerný, univerzálny účel.

zavčas

Včasné dozrievanie odrôd malín sa vyznačuje silnou imunitou - záhradníci zberajú, kým sa hmyz alebo nebezpečné vírusy, baktérie a huby nedostanú na kríky. Obyvatelia leta však nezabúdajú na preventívne postupy - postrekujú maliny roztokom síranu meďnatého a aplikujú minerálne hnojivá.

Malakhovka

Malinové odrody pre stredný pruh

Skorá odroda je mrazuvzdorná v zimnom období - kríky sa neboja mrazu a nárazového vetra. Rastlina je stredne veľká, výhonky klesajú. Maliny sú odolné voči múčnatke, hustá kôra chráni krík pred hmyzom. Hmotnosť bobúľ 4 g, podlhovastý tvar, červeno-ružová farba. Chuť je šťavnatá a jemná, s príjemnou dochuťou bobúľ. Kosti sú malé, dužina je hustá.

Tenkovskaya skoro

Vysoké kríky so silnými výhonkami. Bobule s hmotnosťou do 3 g majú červenú farbu. Forma je tupo-kónická, je dospievajúca. Chuť je sladká s príjemnou kyslosťou, dužina je mäsitá.Tenkovskaya čoskoro je vhodný na prepravu, vyznačuje sa udržiavaním kvality. Výťažok je stabilný - obyvatelia leta každý rok zbierajú z kríkov až 2 kg bobúľ.

Čoskoro prekvapenie

Malinové odrody pre stredný pruh

Jedna z obľúbených odrôd záhradníkov zo stredného jazdného pruhu. Odolné voči zimám a suchu, zriedka trpia hubovými a vírusovými chorobami. Výška kríka je až 2 m, listy sú tmavo zelené, tŕne sú krátke. Hmotnosť bobúľ od 2 do 4 g, kónický tvar, tmavá karmínová farba. Chuť je sladká a kyslá, aróma je mierna. Z úrody sa pripravujú zimné obdobia a bobule sa konzumujú čerstvé.

Stred sezóny

Malinové odrody pre stredný pruh

V polovici sezóny maliny dozrievajú do polovice júla. Bobule sa vyznačujú sladkosťou a obsahom cukru, sú vhodné na prepravu a skladujú sa po dlhú dobu. Na sklizeň dobrej úrody záhradníci pravidelne odstraňujú burinu, mulčujú pôdu a monitorujú stav pôdy.

Darček pre Kashina

Opravená univerzálna známka. Krík je vysoký a silný, tŕne sú malé, tupé. Listy sú veľké, sýto zelené. Hmotnosť bobúľ je od 5 do 7 g. Farba bobúľ je červená, lesklá. Celulóza je aromatická, chuť je príjemná, sladká a kyslá. Odroda Podarok Kashin je odolná voči suchu, toleruje dlhú neprítomnosť zalievania. Bobule sú podľa svojho účelu univerzálne.

Malinové odrody pre stredný pruh

Čaro

Odolný a nenáročný kultivar v zime. Kríky sú stredne rozšírené, tŕne sú mäkké, nepoškodzujú pokožku rúk počas zberu. Priemerná hmotnosť bobúľ 2 g, kónický tvar, klasická malinová farba. Buničina je sladká a aromatická. Odroda Prelest potrebuje pravidelné minerálne hnojivá - záhradníci používajú superfosfát, draselnú soľ, dusičnan amónny.

iskra

Odroda Iskra je známa svojou jemnou a dezertnou chuťou. Kríky sú silné, s krátkymi tŕňmi a stredne veľkými listami. Hmotnosť malín 2 g, červená s ružovkastým nádychom, trblietkami a žiarením na slnku. Celulóza má príjemnú konzistenciu, je kyslá, aromatická. Iskra má priemernú odolnosť proti mrazu, podlieha pravidlám výsadby a starostlivosti, zriedka ochorie.

Pozor! Ak je pôda na mieste slabá, záhradníci aplikujú hnojivá raz ročne - na 1 štvorcový meter. m vyžaduje 1 lyžičku. síran draselný. Na konci jesene sa zavádza síran zinočnatý - vrchný obväz posilňuje imunitu rastliny, chráni pred možným mrazom a chladom.

neskoro

Malinové odrody pre stredný pruh

Pre teplé oblasti sú vybrané neskoré odrody. Takéto maliny potrebujú pravidelné kŕmenie. Pôda musí byť výživná a priedušná. Zber v auguste.

indiánske leto

Opravená odroda Indian Summer je známa svojou odolnosťou proti kučeravosti a hnilobe, avšak kvôli ochrane proti plesniam potrebuje špeciálne preventívne opatrenia. Výška kríka nie je väčšia ako 1,5 m, výhonky sú stredne dlhé, tŕne sú veľké a ostré. Hmotnosť bobúľ asi 2,5 g, tmavo červená farba. Chuť je sladká, účel je univerzálny.

Priobskaya

Kríky sú vysoké a šíria sa, dosahujú 2 m. Výhonky sú silné, listy sú stredne veľké, tmavo zelené. Počet tŕňov je priemerný, sú umiestnené na základni a líšia sa tuhosťou. Priemerná hmotnosť ovocia 3 g, okrúhly tvar, malinová-červená farba. Vôňa bobúľ je slabá, na povrchu je mierne puberta. Odroda je odolná voči zimám a suchu so silnou imunitou.

múza

Malinové odrody pre stredný pruh

Neskorá odroda Muza je univerzálna - vhodná na čerstvú spotrebu, spracovanie a mrazenie. Kríky sú vysoké, na výhonkoch je mierne voskovitý kvet. Tvar bobule je kónický, váha 2 g, farba bledočervená. Celulóza je príjemná, chuť je sladká s arómou. Záhradníci hodnotia chuť odrody Muza na 5 bodoch z 5.

Najsladšie odrody

Malinové odrody pre stredný pruh

Sladké odrody sú medzi záhradníkmi najžiadanejšie. Bobule sa vyznačujú jemnou dužinou, sladkou chuťou, voňavou vôňou bobúľ. Vyrábajú najchutnejšie prípravky na zimu - džemy, kompóty, džemy.

Zlatý obor

Kríky dosahujú výšku 2 m, výhonky sa rozširujú, rovné. Farba bobúľ je žltooranžová, odroda je oceňovaná pre svoje atraktívne obchodné vlastnosti. Buničina je sladká, bez horkosti a kyslosti. Hmotnosť ovocia je asi 4 g. Súdržnosť je hustá, nie vodnatá. Výťažok Golden Giant je stabilný - od 4 do 9 kg za leto.

karamel

Malinové odrody pre stredný pruh

Odroda žije podľa svojho názvu - malé bobule sú šťavnaté a chutné. Buničina je sladká, aromatická. Kríky sú nízke, asi 1,5 m. Karamel je mrazuvzdorný, zriedka chorý a vyznačuje sa udržiavaním kvality. Každé leto záhradníci zbierajú z kríkov až 5 kg bobúľ. Hmotnosť jedného ovocia je od 3 do 6 g.

Zyugan

Priemerná výška rastliny 1,8 m, vzpriamené výhonky. Odroda je rezonančná, čo má pozitívny vplyv na výnos. Farba plodov je ružovočervená, mierne dospievajúce. Priemerná hmotnosť 3 g, sladká dužina. Zozbierajte až 4 kg na rastlinu.

opravené

Malinové odrody pre stredný pruh

Opravené odrody prinášajú niekoľkokrát za sezónu, bobule dozrievajú na minuloročných a novovytvorených výhonkoch. IN opúšťať líšia sa od bežných odrôd - vyžadujú viac výživy a hnojív.

marhuľa

Stredne neskorá odroda na pestovanie v strednom pruhu. Rastliny sú poloreaktívne, nie vyššie ako 1,5 m. Hmotnosť bobule je asi 2 g, farba je žlto-ružová, atraktívna. Plody sa ľahko oddelia od stopky, vhodné na prepravu a dlhodobé skladovanie. Buničina je jemná a šťavnatá, chuť je sladká s príjemnou osviežujúcou kyslosťou. Účel je univerzálny, výťažok je asi 3 kg na krík.

Eurasia

Malinové odrody pre stredný pruh

Výška kríka je 1,5 m, konáre sú vzpriamené, chrbtica je priemerná. Tvar ovocia je kónický, farba je tmavá rubínová, mierne dospievajúci. Hmotnosť približne 3,5 g. Sladkokyselá chuť, stredne aróma. Malinová Eurázia je odolná voči extrémnym zmenám počasia a hmyzu. Produktivita je až 3 kg na rastlinu, plody sa zbierajú koncom augusta alebo začiatkom septembra.

Zlaté kupoly

Kríky sú visiace, poloprestierajúce sa do výšky 1,5 m. Tvar bobule je zaoblený kužeľ, farba je bohatá na žltú, hmotnosť je asi 6 g. Dezertná dužina, sladká a harmonická chuť. Maliny dozrievajú koncom júna, skorá odroda. Výťažok je stabilný - od 2 do 4 kg za sezónu. Výhody - odolnosť proti mrazu, udržanie kvality a silná imunita.

obyčajný

Výhodami bežných malín sú nenáročná starostlivosť, prispôsobenie sa všetkým klimatickým podmienkam, rýchla závislosť na pôde. Nevýhody - plody sa nerozlišujú podľa sladkej dužiny a veľkých veľkostí, výťažok je priemerný.

meteor

Malinové odrody pre stredný pruh

Skorá odroda Meteor dáva úrodu v júni. Vysoké kríky - do 2 m. Bobule sú okrúhle, hmotnosť asi 3 g, červené s ružovým nádychom. Meteor má sladkú arómu a bohatú chuť. Zriedkakedy ho postihuje hmyz, ktorý je odolný voči vírusovým a hubovým chorobám. Produktivita je asi 2 kg na krík.

žeriav

Krátka a kompaktná krovina zakorení v akejkoľvek záhrade. Bobule sú okrúhle kužeľovité, hmotnosť jedného je od 2 do 4 g. Farba je červená, ovocná konzistencia je príjemná a šťavnatá. Sladká chuť, stredne aróma. Žeriav je odolný voči chladu a nie je náchylný na útoky kliešťami a voškami. Vhodný na prepravu a skladovanie.

Lazarevskaya

Vzpriamené rastliny dosahujú výšku 1,5 m. Bobule vážia asi 4 g, v teplom podnebí a pri správnej starostlivosti dosahuje 7 g. Tvar je pretiahnutý, farba je vybledlá na červeno. Chuť je svetlá a sladká, bez arómy. Produktivita do 2,5 kg na rastlinu za sezónu.

Pozor! Najlepšie prekurzory pre pestovanie malín sú zelenina, cibuľa a kvetinové rastliny. Neodporúča sa pestovať bobule na poli zemiakov alebo paradajok.

vysoko výnosných

Malinové odrody pre stredný pruh

Výťažok malín závisí od rôznych faktorov: stav pôdy, výber miesta výsadby a vykonávanie agrotechnických opatrení. Kríky prinášajú za všetkých podmienok stabilne ovocie.

husár

Odroda stredného veku je univerzálna a odolná voči chorobám. Kríky sú vysoké, do výšky 2,5 m. Hmotnosť bobúľ 4 g, malinovo-červená farba, rubínová pri zrelosti. Buničina je hustá, chuť je sladká a bohatá. Po dozretí sa bobule nerozpadnú ani nehnijú. Existuje málo tŕní, takže zber je jednoduchý. Produktivita do 10 kg na krík.

polka

Výška puzdra až 1,8 m, zvyšková rozmanitosť. Trvanlivosť je slabá, výhonky sú stredne dlhé. Hmotnosť 6 g, jasne červená farba, sploštený tvar. Chuť je sladká a kyslá, dezert. Polka nesie ovocie koncom júla alebo začiatkom augusta, výťažok asi 3 kg na 1 štvorcový meter. m.

Čierne maliny pre stredný pás

Odrody čiernych malín priťahujú svojim vzhľadom - pôvodné tmavé bobule vyzerajú krásne na zelených kríkoch. Čierne ovocie sa konzumuje čerstvé alebo používané na varenie. Medzi ruskými záhradníkmi sú obľúbené tieto odrody:

  1. Coal. Výhody - príjemná sladkokyslá chuť, nenáročná starostlivosť, odolnosť voči chorobám a hmyzu. Hmotnosť bobúľ je asi 2 g.
  2. Cumberland. Bobule sú sfarbené modro-čierne a chutia ako zmes černíc a malín. Odolný voči mrazu, univerzálny.
  3. Nový Logan. Americká odroda. Malina je guľatá, chuť je jemná, s kyslosťou. Má bohatú arómu a je vhodný na prepravu.
  4. Luck. Bobule majú atraktívnu prezentáciu, sladkokyslou chuť. Hmotnosť asi 3 g, výťažok 2 kg na 1 štvorcový. m.

Recenzie odrôd malín pre stredný pruh

Malinové odrody pre stredný pruh

Zvážte niekoľko recenzií najlepších odrôd malín pre stredné Rusko.

Marina, Lipetsk región: „Maliny veľmi milujem. Vysadia sa zvyšné a bežné odrody. Podľa môjho názoru je najlepšou odrodou Hercules. Bobule sú veľké a sladké, používam ich na zber a čerstvé. Bol som Hercules už niekoľko rokov v rade, som veľmi šťastný! “

Egor, Bryansk región: „Moja obľúbená odroda je Early Surprise. Milujem chuť. Hnojím výsadbu superfosfátom a sprejujem s Bordeauxovou tekutinou, aby neochoreli. “

Polina, Nižný Novgorod región: „Vysadil som odrodu Meteor. Spočiatku bolo všetko v poriadku, ale potom som si všimol škvrny a vredy na listoch. Ukázalo sa, že ide o múčnatku. Vyliečila kríky, ale bobule stále rástli malé a mali vodnatú chuť. ““

záver

Na sadenie v strednom pruhu sa vyberajú rezonančné a bežné, neskoré a skoré odrody. Iskra, Malakhovka, Lazarevskaya, Meteor, Ugolyok sa dobre zakorenia a poskytujú stabilnú úrodu. Aby bobule rástli bez chorôb, sú kríky hnojené minerálnymi obväzmi a striekané preventívnymi drogami. Rastliny bez tŕnia si zaslúžia osobitnú pozornosť medzi záhradníkmi - počas zberu nie je možné poraniť ruky.

Pridať komentár

záhradné

kvety