Kompatibilita egrešov s rybízmi a inými plodinami v záhrade

Angrešt (lat.Ribes uva-crispa) nie je rozmarná rastlina, ale na zvýšenie produktivity je dôležité zvoliť pre ňu vhodné prostredie. Skúsení záhradníci vedia, že blízkosť niektorých plodín prispieva k ich správnemu a zdravému vývoju a blízkosť k iným rastlinám je represívna, spôsobuje choroby alebo dokonca smrť. Zvážte, čo môžete a čo nemôžete zasadiť vedľa egrešov.

Najlepší susedia z angreštu na záhrade

Kompatibilita egrešov s rybízmi a inými plodinami v záhrade

Výber dobrých susedov pre záhradné rastliny je veľmi náročná úloha. Správne usporiadanie plodín na mieste nielen výrazne uľahčí prácu letného obyvateľa, ale tiež zvýši úrodu bobúľ a zníži riziko chorôb a škodcov.

Čo môžete zasadiť vedľa egrešov? Rastliny sa považujú za priaznivých susedov, ktorí s ňou nesúťažia o výživu, majú odlišnú štruktúru koreňového systému, čo im umožňuje extrahovať vlhkosť z pôdy v rôznych hĺbkach, navzájom sa netieni a nie sú ovplyvnení rovnakými infekciami.

Z záhradníckych plodín sú najvhodnejšími spoločníkmi pre egreše ďalšie odrody: so vzájomným krížovým opelením sa vytvára viac vaječníkov.... To bude mať pozitívny vplyv na budúcu úrodu: bude viac plodov, budú väčšie a chutnejšie.

Egreše a červený ríbezle sú kompatibilné. Hoci kríky sú napadnuté rovnakými škodcami, ríbezle „nejedia“ svojich susedov a ponechávajú dostatok pôdy v pôde. Preferuje mierne suchú pôdu a dobre osvetlený terén a vyžaduje si podobnú údržbu.

Kompatibilita egrešov s rybízmi a inými plodinami v záhrade

Referencie.Korene zimolezu uvoľňujú do pôdy biologicky aktívne zložky prospešné pre egreše.

Ostružiny nie sú najobľúbenejšími bobuľami v letných chatkách. Jeho kompatibilita s inými rastlinami nie je dostatočne pochopená. Podľa niektorých experimentálnych záhradníkov môžu egreše a ostružiny na rovnakom území existovať pomerne úspešne.

Kompatibilita egrešov s rybízmi a inými plodinami v záhrade

Šalvia, medovka, bazalka a mäta sa vysádzajú z koreninových bylín vedľa egrešov, ale yzop a fenikel bránia rozvoju kríka.

Neutrálne okolie

Každá rastlina uvoľňuje látky, ktoré inhibujú niektoré druhy, majú pozitívny účinok na iné a nemajú žiadny účinok na iné.

Susedstvo s jabloňou, čerešňa, slivka je ľahostajná pre egreše. Korene týchto ovocných plodín sú oveľa hlbšie, takže nevyberajú všetku vlhkosť spod egrešov. Výberom takéhoto okolia nemôžete ušetriť miesto.

Odporúča sa umiestniť rastliny vo vzdialenosti najmenej 2 - 3 m od seba, aby široké koruny ovocných stromov nezosvetľovali malé bobule. Nedostatok svetla vedie k zníženiu ich výnosu.

Ovocné stromy a bobuľové kríky spolu dobre vychádzajú, keď sú všetci mladí. Staršie stromy vytláčajú egreše.

Nekompatibilné kultúry

Egreše majú medzi rastlinami málo nepriateľov, ale nie každý ovocný ker sa pre ňu stane vynikajúcim susedom.

  • malina fotofilné a agresívne. Regeneruje miesto na slnku a rastie medzi vetvami iných rastlín, odvádza živiny, vlhkosť a postupne odstraňuje susedov. Preto sú egreše a maliny nekompatibilné.Kompatibilita egrešov s rybízmi a inými plodinami v záhrade
  • Egreše a čierna ríbezľa tiež nežiaduce kvôli podobným infekčným chorobám a bežným škodcom... Táto rozmanitosť ríbezlí miluje vlhké oblasti, ale bez stojatej vody, zatiaľ čo egreše trpia silnou pôdnou vlhkosťou. Pre zdravú životnosť je lepšie vysadiť kríky od seba.
  • čerešňaschopné naplniť celé miesto v krátkom čase. Preto sa odporúča pestovať ju v ďalekom rohu záhrady, ďaleko od iných plodín.Kompatibilita egrešov s rybízmi a inými plodinami v záhrade
  • Crohnov dospelý marhuľa šírenie, dosahuje 3,5 ma korene dorastajú do priemeru 5-7 m. V tejto vzdialenosti je lepšie zasadiť malé kríky tak, aby dospelý strom netlačil svojich susedov.

záver

Keď rastliny interagujú, účinok je vždy viditeľný. Ak je kombinácia neúspešná (napríklad egreše a čerešne, čierne ríbezle alebo maliny), jedna z plodín nahradí druhú. Stáva sa však, že pri hojnom hnojení stromy a kríky rastú tak dobre, že potlačujúci účinok je dočasne vyhladený.

Pridať komentár

záhradné

kvety