Nakladané uhorky "Nezhinsky", ktoré záhradníci milovali kvôli ľahkej kultivácii, vynikajúcej chuti a aróme

Uhorka je plodná kultúra, ktorá je čoskoro zrelá, tolerantná voči odtieňom. Z celej ich rozmanitosti vyniká akosť Nezhinsky, ktorý získal popularitu vďaka soliacim vlastnostiam a odolnosti voči chorobám. Záhradníci získavajú dobrú úrodu bez väčších zručností a dokonca aj za nestabilných poveternostných podmienok.

Zvážte vlastnosti tejto odrody a základné pravidlá poľnohospodárskej technológie.

Charakteristiky a opis odrody

Pri nákupe neznámych odrôd uhoriek je ťažké zistiť povahu rastliny a technológiu jej pestovania. A s rokmi vyskúšanými a testovanými uhorkami Nizhyn je ťažké zlyhať.

Charakteristické rysy:

 • pestované v interiéri aj exteriéri;
 • v polovici sezóny - 45 - 65 dní od klíčenia po plodenie;
 • odolný proti extrémnym teplotám, suchu;
 • včelí opelením;
 • zriedkavo postihnutý vírusom uhoriek;
 • nesie ovocie do konca jesene;
 • jedna z najlepších odrôd na morenie;
 • vysoká chuť.

Krík je vysoký, až dva metre, silne rozvetvený a silný, rýchlo rastúci. Počet výhonkov je až 20, takže rastlina vyžaduje zovretie biča a bočných vetiev.

Plody sú malé: do 12 cm na dĺžku, 4 - 4,5 cm na priemere, s hmotnosťou 90 - 110 g, podlhovasto vejčité, od svetlo až po tmavo zelenú farbu s belavými pruhmi po celej dĺžke, veľkými tuberkulózami a zriedkavo čiernou tŕnia. Majú tenkú pokožku, pevné a chrumkavé mäso.

Produktivita s náležitou starostlivosťou je do 5 kg na 1 m2.

Na fotografii - Nezhinsky uhorka.

Nakladané uhorky Nizhinsky, milovníci záhradníkov pre ľahké pestovanie, vynikajúcu chuť a arómu

Zloženie, vlastnosti, výhody, kalórie

Na 100 gramov zeleniny je 0,8 g proteínov, 2 g uhľohydrátov, 0,7 g vlákniny, 0,4 g popola a 95,8 g vody. Cukor, škrob a pektínové látky sú prítomné v malom množstve. Voda nahromadená v uhorke je nasýtená minerálnymi soľami, vďaka ktorým je zdravá.

Hlavnou črtou tejto odrody je chutná, hustá a chrumkavá dužina. Preto je Nezhinsky ideálny na morenie. Je tiež dobrá čerstvá: organické kyseliny a éterické oleje v pokožke dodávajú ovociu osviežujúcu chuť a charakteristický zápach.

Obsah kalórií je veľmi nízky - 15 kcal na 100 g zeleniny.

Ako pestovať odrodu sami

Uhorka Nezhinsky rastie vo všetkých regiónoch Ruska, vonku aj vo vnútri. Dokonca aj začínajúci záhradníci majú dobrú úrodu, pretože kultivačná technika odrody je jednoduchá a priama.

Výsadba osivom a sadenice

Prípustnosť vzniku sadeníc a odolnosť voči škodcovia, choroby a nízke teploty.

Dôležité! Najväčšie výťažky uhoriek nie sú získané z čerstvých semien, ale po troch rokoch skladovania.

Semená sa musia pripraviť. Najskôr sa zahrievajú na slnku alebo na batérii po dobu 7 až 10 dní. Tepelné spracovanie zvyšuje klíčenie semien, urýchľuje ďalší rast a zvyšuje výnosy. Potom sa na dezinfekciu umiestni na 30 minút do slabého roztoku manganistanu draselného.

Ďalšou fázou prípravy semien je namáčanie v čistej teplej vode (40 stupňov) do klíčenia. Dobrý účinok sa dosiahne pridaním extraktu z aloe do vody - silného biostimulantu, ktorý podporuje rýchle klíčenie semien.

Pri výsadbe semien priamo do zeme sa vyberie čas, keď sa pôda dostatočne zahreje. Vysiate do hĺbky 2,5 - 3 cm.Uhorky milujú hnoj a teplú pôdu, takže na jeseň pre ne pripravia záhradné lôžko, prinesú 0,5 vedra hnoja na 1 meter štvorcový. m plochy. Potom, s nástupom teplých jarných dní, sa zem rýchlo zahrieva.

Uhorky Nezhinsky sa najčastejšie pestujú prostredníctvom sadeníc. V závislosti od regiónu pobytu sa príprava začína v marci až apríli. Najprv sa zem zahreje, vloží sa do jednotlivých šálok a semená sa vysejú do hĺbky 1,5 až 2 cm a sadenice sa objavia za 3 až 7 dní. Keď sa objavia prvé listy, sadenice sa kŕmia vtáčími trusmi zriedenými vodou 1:20 alebo divým mulínom - 1:10.

Keď sa objavia 3 - 5 reálnych listov, uhorky sa odoberajú cez deň do skleníka alebo vonku, ak to poveternostné podmienky umožňujú. Vytvrdzujú sa tak 2 až 3 dni. Sadenice sú teraz pripravené na výsadbu do zeme.

Pozor! Riadky uhoriek sa rýchlo zatvárajú. Odroda Nezhinsky sa šíri a je vysoká, miluje svetlo a vetranie, takže vzdialenosť v rade medzi kríkmi je 1-1,2 metra. Zahustená výsadba vedie k stojatému vzduchu, zlému opeľovaniu rastlín a objavovaniu sa chorôb.

Rastie v niekoľkých fázach a starostlivosti

Rastlina je teplomilná, preto je po vysadení sadeníc potrebné monitorovať teplotu vzduchu v skleníku: udržiavať ju na úrovni 25 - 28 ° C za slnečného počasia, 20 - 22 ° C v zamračenom počasí a najmenej 16 - 18 ° C v noci. Ak je teplota príliš vysoká, peľ rastlín sa vyprázdni, kvety sú zle opelené a vaječníky odpadnú.

Nakladané uhorky Nizhinsky, milovníci záhradníkov pre ľahké pestovanie, vynikajúcu chuť a arómuVlhkosť vzduchu v skleníku je tiež dôležitým stavom. zalievanie by mala byť častá a vlažná iba voda. Nedovoľte, aby pôda vyschla a zabudnite na vetranie skleníka. Počas obdobia plodenia uhoriek sa na 1 štvorcový meter spotrebuje približne 3 litre. m každý druhý deň v normálnom počasí a 3 až 4 litre každý deň v horúcom počasí.

Ak chcete určiť mieru potreby zavlažovania, zoberte pôdu v hĺbke 8 - 10 cm a stlačte ju do ruky. Ak sa pôda rozpadá, je potrebné okamžite zalievať. Ak vlhkosť zostáva na ruke, pôdna vlhkosť je optimálna. Polievanie sa vykonáva v dopoludňajších hodinách a nalieva sa nielen pod koreň rastliny, ale aj do uličiek.

Teraz o uvoľnení. Prvé uvoľnenie povrchu sa vykonáva ručne rozrývačom prstov dva týždne po vysadení sadeníc do hĺbky len 2 až 3 cm, aby sa nepoškodili korene. Potom raz alebo dvakrát mesačne uvoľnili vidličku prepichnutím pôdy medzi rastlinami do hĺbky 15 - 20 cm.

Počas vegetačného obdobia sa rastliny rozmnožujú dvakrát alebo trikrát.

Regulácia buriny je kľúčom k dobrému plodeniu. Akákoľvek tráva bezohľadne berie živiny zo zeme a priťahuje škodcovia... Aby sa zabránilo rastu buriny, je lepšie mulčovať pôdu seno, piliny alebo listy z minulého roku.

Charakteristiky pestovania a možné ťažkosti

Pretože odroda uhoriek Nezhinsky je vysoko vetvená, je potrebné, aby pri raste tvorila krík... Je lepšie použiť metódu rybieho koňa naopak: nechajte jeden vaječník na dne, dva na nasledujúcom riase, tri ešte vyššie a tak ďalej.

Pri použití tejto metódy bude spodná časť uhorky vetraná a nebude chorá. Listy a výhonky by mali byť rezané nožnicami, nie odlomené. Keď puzdro dosiahne svoju maximálnu výšku, to znamená, že sa opiera o strechu, horná časť sa pritlačí alebo hodí cez mrežu a nasmeruje nadol.

Odroda si vyžaduje povinný podväzok. Musí sa to urobiť ihneď po presadení. Pomocou antén sa rastlina drží na motúzi a drží sa.

Choroby a škodcovia

Ak sa na listoch objaví biely kvet, rastlina je chorá na múčnatku. Proti tomu môžete bojovať striekaním mulleínovou infúziou: do 10 litrov vody pridajte 1 liter mulleínu a 20 gramov močoviny.

Žlté škvrny na listoch sú antracnózy. Na boj proti nemu sa používa biologický produkt "trichodermín".

Rovnako ako všetky odrody uhoriek, aj Nezhinsky zapletie roztoče. Na zničenie škodcu použite jemne opláchnite listy mydlom.

Zber a aplikácia plodiny

Nakladané uhorky Nizhinsky, milovníci záhradníkov pre ľahké pestovanie, vynikajúcu chuť a arómu

Uhorky sa zbierajú pravidelne, keď dozrievajú. Najlepšie je urobiť to skoro ráno, keď sú chladné a pevné.Ovocie sa umiestni do miestnosti s teplotou vzduchu 8 - 10 ° C, aby sa zachovalo ovocie. V takýchto podmienkach je konzervácia zabezpečená až dva týždne.

Použitie odrody je univerzálne. Vďaka príjemnej aróme, chrumkavosti a šťavnatosti čerstvého ovocia sú uhorky Nizhyn nevyhnutné v šalátoch. Čerstvo vylisovaná šťava slúži ako liek. Nezhinsky sa však ukázal byť najlepším v solení a morení. Pre neho sú vhodné metódy spracovania za studena aj za tepla. Zároveň sa zachovajú užitočné vlastnosti a chrumkavá uhorka a pikantná chuť v zime.

Výhody a nevýhody odrody

výhody:

 • vynikajúca chuť a univerzálnosť použitia;
 • plod pred mrazom;
 • odolnosť proti extrémnym teplotám a suchu;
 • odolnosť proti chorobám;
 • nenáročná starostlivosť;
 • vysoká produktivita.

nevýhody:

 • vyžaduje vytvorenie kríka;
 • nie je opelený.

recenzia

Recenzie hovoria samy za seba - v priebehu rokov svojej existencie sa Nezhinsky uhorka ukázala iba z tej najlepšej stránky.

Galina, Voroněž: „Zelentsy dozrieva pomerne rýchlo a má vynikajúcu chuť. Každý víkend zbieram asi dve vedrá uhoriek. Dosť pre celú rodinu a pre šaláty a prípravky. Sejem priamo do zeme v polovici apríla a plody zbieram až do prvého mrazu. ““

Victor, Samara: „Odrodu Nezhinsky pestovali aj moji rodičia. Veľmi sa mi páči jej chrumkavá sladká chuť. Výťažok je vysoký. Odroda je nenáročná - postačuje pravidelné zavlažovanie a hnojenie na jeseň. Odporúčam všetkým! “

Anna, Krymsk: „Zasadil som Nezhinského prvýkrát pred siedmimi rokmi. Od tej doby neustále pestujem túto odrodu a zbieram veľké úrody. Nikdy ťa nesklame. “

záver

Odroda Nezhinsky sa už niekoľko desaťročí etablovala ako dôsledne produktívny, nenáročný na starostlivosť, s dlhodobými plodmi a vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami. Dodržiavajúc základné pravidlá poľnohospodárskej techniky, dokonca aj začínajúci záhradníci získavajú bohatú úrodu Nezhinských uhoriek.

Všestrannosť odrody bola testovaná v čase: plody sú dobré čerstvé i čerstvé konzervovaný formulár.

Pridať komentár

záhradné

kvety