Paradajka "Sugar Bison" je stabilná vo výnose a chorobe odolná: charakteristika a opis odrody

Paradajky Zubr z cukru sa vyznačuje dobrými výnosmi, veľkým ovocím, chuťou a tvarom v tvare srdca milovaným ruskými poľnohospodármi. Ovocie sa používajú všestranne.

V článku uvedieme charakteristiku a popis odrody, ako aj odporúčania skúsených letných obyvateľov na pestovanie paradajok v skleníkoch a na otvorenom poli.

popis

Pôvodcom odrody sú chovatelia moskovského farmára „Aelita“.... Spoločnosť vstúpila na trh v roku 1989. V priebehu rokov sa rozsah poľnohospodárskej spoločnosti zvýšil na 3500 odrôd odrodových a hybridných semien zeleniny a kvetín z vlastného, ​​domáceho a zahraničného výberu.

Stabilný výnos a paradajka odolná voči chorobám, zirkón cukor: charakteristika a popis odrody

Pokusy s odrodou sa začali v roku 2013 a už v roku 2015 bola paradajka zahrnuté v Štátny register. Pestovatelia semien odporúčajú túto odrodu na pestovanie vo všetkých regiónoch krajiny na otvorenom priestranstve a v skleníkoch.

Charakteristické rysy

Neurčitá stredne skorá odroda. Výška puzdra - 150 - 180 cm, vo fáze technickej vyspelosti, plody dosiahnu za 110 dní. Kmeň je nízky. Listy sú tmavozelenej farby, zväčšené, majú krátku plesnivosť.

Prvé kvety sa objavia po siedmom výstupe z listov, potom cez každú dvojicu listov. Na jednej strane je zviazaných päť druhov ovocia.

Vlastnosti ovocia, výnos

Plody sú zaoblené ostrou špičkou v tvare srdca... Keď sa dosiahne biologická zrelosť na zelených rajčiakoch, pri stonke sa vytvorí tmavá škvrna, v technickej etape zmizne, plody získajú tmavoružový alebo karmínový odtieň.

Ostatné vlastnosti paradajok:

 • mäsitá šťavnatá stredne hustá dužina;
 • koža je hustá, hladká, rebrovaná;
 • počet semenných komôr je 6-12;
 • jemná sladká chuť;
 • hmotnosť - 200 - 250 g (plody na dolných konáre sú väčšie - 350 g).

Podľa pravidiel poľnohospodárskej technológie od 1 sq. m zbierať 8-10 kg.

Ako pestovať sadenice

V prípade sadeníc sa semená zasejú 60 - 65 dní pred vysadením do zeme... V strednom Rusku pre filmové a sklenené prístrešky - začiatkom polovice marca, na otvorenom priestranstve - koncom marca a začiatkom apríla.

Prečítajte si tiež:

Výhody a nevýhody odrody "Malinový slon"

Lahodný, šťavnatý a voňavý gigant "Volovye Heart"

Na našich stránkach pestujeme obrovské paradajky

Príprava osiva

Štandardná príprava semien zahŕňa sedem stupňov: kalibrácia, zahrievanie, dezinfekcia, bublanie, namáčanie, tvrdenie a klíčenie. Skúsení pestovatelia paradajok začnite s prípravou mesiac pred výsevom:

 1. Kalibrácia... Vyberú sa najviac životaschopné semená: veľké, rovnomerné, nie prázdne na dotyk, ostatné sa vyhodia. Pripravte soľný roztok (jednu polievkovú lyžicu soli na 1 pohár vody). Semená sa umiestnia na 15 až 20 minút do slanej kvapaliny. Semená, ktoré klesli na dno pohára, sa vyberú na výsadbu.
 2. Zahrievanie... Vrecko alebo obálka je zložená z bavlnenej tkaniny, do nej sú vložené semená. Potom ho zavesia z batérie ústredného kúrenia. Trvanie postupu je od dvoch do troch týždňov. Rýchlejším spôsobom je šíriť semená na bavlnu a lepenku, umiestniť lepenku na batériu na 1,5 až 2 dni.
 3. dezinfekcia... Pripraví sa roztok manganistanu draselného: 1 g manganistanu draselného sa pridá do 100 ml vody.Presnosť merania je dôležitá: ak urobíte chybu v koncentrácii, môžete semená spáliť alebo dezinfikovať. Letní obyvatelia používajú váhy. Ak to nie je možné, manganistan draselný sa meria lyžičkou. Obsahuje 6 g látky. Toto množstvo stačí na 3 poháre vody. Procedúra trvá 20 minút. Po dezinfekcii sa semená premyjú tečúcou vodou.
 4. bublanie... Semená sa umiestnia do teplej vody (+26 - +30 ° C) a miešajú sa každú hodinu 15 až 18 hodín. Obyvatelia leta odporúčajú používať akváriový kompresor na saturáciu semien kyslíkom.
 5. máčať... Semená sa umiestnia do teplej vody alebo do roztoku biostimulačných liekov. Ruskí záhradníci zvyčajne používajú „zirkón“, „epín“, „imunocytofit“.
 6. kalenie... Semená sú zabalené v bavlnenej látke a priľnavom filme a umiestnené na chladnom mieste (-2 ... +3 ° C). Po 8 hodinách vyberte na 8 hodín na teplotu (+21… + 25 ° C). Zmena teplotných podmienok sa opakuje 5-6 krát.
 7. klíčenie... Zrná sa nalejú na bavlnenú látku alebo gázu. Voda sa naleje do plochej misky a položí sa na ňu látka so semenami. Tkanina je neustále zvlhčovaná, až kým sa na semenách neobjavia embryá veľkosti 2-3 mm. Použite vodu s teplotou + 26 ... + 30 ° C.

Stabilný výnos a paradajka odolná voči chorobám, zirkón cukor: charakteristika a popis odrody

Objem a pôda

Sadenice sa kupujú v obchode. Existuje široký výber:

 • papierová plást;
 • rašelinové hrnce;
 • rašelinové tablety;
 • rašelinové kazety;
 • PVC a polystyrénové kazety.

Niektorí obyvatelia leta vyberajú kontajnery, ktoré sú vyrobené zo šrotu.:

 • šálky jogurtu, kyslej smotany, tvarohu;
 • rezané fóliové obaly na šťavy a mliečne výrobky;
 • narezané plastové fľaše;
 • poháre zo starých novín;
 • balenie vajec.

Rada. Ak chcete vyrobiť pohár z novín, vezmite sklenenú fľašu a zabaľte ju do pásika novinového papiera (15 x 30 cm). Zospodu zostane malý príspevok na zloženie dna. Hrany sú zaistené kancelárskou sponou, lepidlom alebo páskou.

Pre Sugar Bison vyberte univerzálnu zmes paradajkovej pôdy, ktorá zahŕňa humus, rašelinu a riečny piesok. Pre vlastnú prípravu pôdy zmiešajte pôdu z letnej chaty, rašeliny s kyslosťou pH 6,5, riečny piesok, humus alebo preosiaty zrelý kompost v pomere 1: 2: 0,5: 1.

Kontajnery a pôda sú dezinfikované vriacou vodou alebo roztokom manganistanu draselného. Kontajnery a samostatne pripravená pôda sa dezinfikujú vriacou vodou alebo roztokom manganistanu draselného.

Stabilný výnos a paradajka odolná voči chorobám, zirkón cukor: charakteristika a popis odrody

siatie

Semená sa padajú o 1-2 cm... Pôdu alebo postrekovač zalejte pôdou tak, aby sa semená nevymyli. Nádoby sú pokryté fóliou (celofánové vrecko alebo lepiaca fólia), aby sa vytvoril „skleníkový“ efekt. V miestnosti, kde sa nachádzajú kontajnery, udržiavajte teplotu + 22 ° C.

Pestovanie a starostlivosť

Akonáhle sa klíčky objavia zo zeme, nádoby sa otvoria... Po objavení dvoch pravých listov (prvý pár po klíčnych listoch) sa rastliny potápajú - vysadia sa v samostatných nádobách. Kotyledóny by mali byť v blízkosti pôdy.

V tejto fáze sa začína kŕmenie paradajkami.: minerálne hnojivá sa pridávajú do pôdnej zmesi pre sadenice v množstve 1 lyžica. l. za 5 litrov pôdy. Dva týždne po zbere sa aplikuje komplexné hnojivo.

Polej kvety pomocou lyžice alebo striekačky pod koreňom, keď pôda vyschne. Aby slabé kríky nepoškodili plesňové choroby, neumožňujú preniknúť vlhkosť na stonku a listy.

Začnú tvrdiť sadenice vo veku 40 - 45 dní. Najprv sa vyberú na ulicu na 2 až 4 hodiny. Dva dni pred vysadením do záhrady sa rastliny nechajú vonku cez noc.

Ako pestovať paradajky

Sadenice sa presádzajú na lôžka po 60 až 65 dňoch po objavení sa prvých výhonkov. Optimálna teplota je +16 ° C počas dňa, +10 ° C v noci. Transplantácia sa vykonáva koncom mája alebo začiatkom júna.

Stabilný výnos a paradajka odolná voči chorobám, zirkón cukor: charakteristika a popis odrody

pristávacia

Paradajky sa vysádzajú podľa schémy 50 * 60 (3-4 kríky na 1 m²)... 2 dni pred vysadením sa sadenice zalievajú a oblasť, kde sa pestujú rajčiaky, sa vykope.Uhorky, cuketa, kôpor a mrkva budú dobrými predchodcami paradajok, ale v oblasti pestovania paradajok, zemiakov a papriky paradajky nie sú zasadené - rastliny sú náchylné na rovnaké choroby a trpia rovnakým škodlivým hmyzom.

Pred výsadbou sa zem dezinfikuje vriacou vodou. alebo roztok manganistanu draselného. Po 4-5 dňoch sa kríky prvýkrát zviažu.

Viac informácií o rajčiakoch s veľkým ovocím:

Paradajka "Veľká mama" a tajomstvá pestovania veľkého ovocia

Paradajkové hovädzie srdce, vlastnosti a opis odrody

Starostlivosť

Stabilný výnos a paradajka odolná voči chorobám, zirkón cukor: charakteristika a popis odrodyRastliny sa zavlažujú teplou usadenou vodou striktne pod koreňom, čím zabraňujú prenikaniu vlhkosti do kmeňa a listov... Cukrík nie je odrodou milujúcou vlhkosť, preto je lepšie paradajky zalievať, než pridávať vodu.

Aby ste zabránili opaľovaniu slnečných lúčov na listových doskách, zalejte paradajky vodou alebo skoro ráno. Po zalievaní rastliny okamžite rozotrú, odstránia burinu a uvoľnia pôdu. Hneď ako sa na rajčiakoch vytvoria prvé vaječníky, uvoľňovanie a hilling sa každé dva týždne zníži na 1-2 krát.

V závislosti od fázy rastu potrebujú paradajky rôzne kŕmenie... Dusíkové hnojivá sa používajú, keď Bush rastie na zelenej hmote a vytvára sa kvetenstvo. Fosfor-draslík - keď sa na kríkoch vytvára vaječník a rastie ovocie. Vrchný obväz sa nanáša každých 12 až 14 dní.

Odroda je neurčitá, čo znamená, že Bush nie je obmedzený v raste... Keď je dosiahnutá výška 1,5 - 1,8 m, je stlačená, takže horné plody majú čas dozrieť pred začiatkom mrazu. Rastlina je formovaná do jedného kmeňa. Zvyšok stoniek a nevlastných synov je odstránený.

Dôležité! Stepsons odstrániť ručne. Pri použití noža alebo čepele existuje riziko prenosu infekcie alebo huby z kríkov na kríky, ktoré sú pre ľudské oko stále neviditeľné. Ak sa použije nôž, čepeľ sa dezinfikuje po každej rastline.

Niektorí letní obyvatelia tvoria cukor bizón na dva stonky... Na nasledujúcej fotografii je znázornené vylisovanie neurčeného rajčiaka.

Stabilný výnos a paradajka odolná voči chorobám, zirkón cukor: charakteristika a popis odrody

Takže vysoké kríky sa neopierajú o zem a nerozpadli sa pod váhou zelenej hmoty a ovocia, paradajky sa počas pestovania pravidelne viažu.

Charakteristiky pestovania a možné ťažkosti

Pri pestovaní paradajok Sugar Bison môže začiatočník záhradník čeliť mnohým ťažkostiam. Zoznam obsahuje tie hlavné a ako ich riešiť.:

 1. Keď sa na rastline vytvára veľké množstvo zelene, plody sa zmenšujú a pomaly dozrievajú - s rastúcimi paradajkami sa odreže spodné lístie.
 2. Paradajky netolerujú nadmernú vlhkosť dobre, ale potrebujú pravidelné zavlažovanie - počet zavlažovaní sa zníži bez poškodenia rastlín mulčovaním pôdy rašelinou, suchou slamou alebo trávou.
 3. Paradajky dozrievajú s menšou hmotnosťou, ako uvádza výrobca - odstraňujú prebytočné vaječníky a na jednej kefke zanechávajú až 3-4 kvetenstvo.

Choroby a škodcovia

Výrobcovia neuvádzajú informácie o imunitnom systéme na obale paradajky Cukor bizón. Skúsení letní obyvatelia však stále vykonávajú preventívne opatrenia proti bežným chorobám paradajok a škodlivému hmyzu.

Stabilný výnos a paradajka odolná voči chorobámParadajky sa v skleníkoch vyvíjajú na hubové choroby... Aby sa tomu zabránilo, záhradníci útulky starostlivo vetrajú a rastliny sa ošetrujú takýmito prípravkami:

 • «Fitosporin»;
 • Ecosilom;
 • "Quadris";
 • Ridomil Gold.

Nájdenie hnedej hniloby na paradajkách, dotknuté rajčiaky sa odstránia, zníži sa dusíkaté hnojenie a zalievanie.

Vykládky sú napadnuté škodlivým hmyzom, ako sú vošky a strapce. Bojujú s drogou Zubr. Prestige vás zachráni pred zemiakovým chrobákom Colorado a Confidor vás zachráni pred molíc.

Rada. Vôňa nasturtia alebo nechtíka lekárskeho odstraňuje mnoho škodlivého hmyzu, takže tieto kvety sa vysádzajú blízko paradajok.

Odtiene pestovania na otvorenom priestranstve av skleníku

Paradajky tejto odrody sa vysádzajú na otvorenom priestranstve iba v oblastiach s horúcim podnebím.... Teploty pod moru počas jarných mrazov (často sa vyskytujúcich v strednom Rusku a na severe) môžu zničiť novo vysadené mladé sadenice a už pestované kríky.

V týchto regiónoch sa cukor bizón pestuje v skleníkoch vyrobených zo skla, filmu, polykarbonátu.

Zber a aplikácia plodiny

Plody sa zbierajú 110 až 115 dní... Používa sa čerstvé na výrobu šalátov, sendvičov. V konzervách - na prípravu štiav, omáčok, pást, občerstvenia a lecho na zimu. Nepoužívajú sa na konzerváciu celého ovocia kvôli veľkému množstvu ovocia.

Pri starostlivom zaobchádzaní môže byť skladovaný na dlhú dobu, ale netoleruje prepravu - Po úplnom zrení pokožka praskne. Aby sa tomu zabránilo, ovocie by sa malo z kríkov odstrániť pred stupňom technickej vyspelosti.

Stabilný výnos a paradajka odolná voči chorobám, zirkón cukor: charakteristika a popis odrody

Výhody a nevýhody odrody

Medzi hlavné výhody tejto odrody patrí:

 • dobré klíčenie semien;
 • vysoký výnos (8 až 10 kg na 1 m²);
 • rovnomerný rast a dozrievanie plodu;
 • odolnosť proti suchu;
 • dobré udržanie kvality ovocia;
 • vynikajúca chuť.

Medzi nevýhody patrí potreba tvarovania, stláčania a podväzku, ako aj zníženie výnosu pri pestovaní na otvorenom poli.

Recenzie farmárov

Recenzie výnosov z paradajok Cison Cison sú pozitívne... Záhradníci, ktorí pestovali túto odrodu, boli so zberom spokojní a budú ho ďalej pestovať.

Pavel, Čeľabinsk: „V mojej dache pestujem niekoľko druhov bizónov. Mám žlté aj čierne, tento rok sa objavil cukor. Veľmi sa mi páčia všetky odrody. Plody sú chutné, krásne. Rastliny neochorejú, dobre reagujú na kŕmenie. Úroda je slušná, takže nie je potrebné vysádzať veľa kríkov. To skracuje čas údržby. Som veľmi spokojný s výberom “.

Alina, Samara: „Už tretí rok vysadím odrodu paradajok z cukrovej repy, som veľmi spokojný so zberom. Paradajky sú sladké a cukor, preto ich mám rada. Ich farba je karmínovo červená. Aby semená napučali, pred výsadbou ich namočím do slabého roztoku manganistanu draselného. Túto metódu možno tiež použiť na dezinfekciu. Prvé výhonky sa objavia už na 6. až 7. deň. Jeme paradajky čerstvé a práve z tejto odrody získame veľmi chutnú adjiku s chrenom “.

Stabilný výnos a paradajka odolná voči chorobám, zirkón cukor: charakteristika a popis odrody

Antonina, Zadonsk: „Rastiem už tretí rok v skleníku. Klíčenie semien je vynikajúce, sadenice rastú silne. Ale v prvom roku som sa dostal do problémov - zaútočili na neskoré plesne. Celkom som musel vykopať pár kríkov. Teraz vždy spracovávam všetky paradajky s Fitosporinom. Paradajky samotné sú krásne na pohľad, ale chuť je len rozprávka! “.

záver

Napriek tomu, že pôvodcovia odporúčajú pestovanie paradajok vo všetkých klimatických zónach, pri výbere odrody, stojí za zváženie, že v chladných oblastiach na otvorenom poli bude výnos nízky.

Zvyšok starostlivosti o paradajky je zvyčajný: formujú sa do 1-2 stoniek, nevlastné deti sa pravidelne odstraňujú a sú zviazané. Paradajky sú nenáročné na vlhkosť a ľahšie tolerujú nedostatok tekutín ako prebytok. Odroda si vyžaduje preventívne ošetrenie proti hubovým chorobám a škodlivému hmyzu. Ovocie sa používa čerstvé aj konzervované.

Pridať komentár

záhradné

kvety