Ako kŕmiť egreše na jar

Za účelom získania bohatej úrody angreštu každý rok je dôležité kríky pravidelne kŕmiť hnojivami. Organické - pre rast ovocia, minerálov - pre rast zelenej hmoty a ochranu pred chorobami a škodcami. V lete sa egreše kŕmia 2 až 3-krát striedavými hnojivami z koreňa a listov. Je dôležité rešpektovať proporcie a načasovanie zavedenia živín. Aké druhy hnojív pre egreše existujú a čo treba hľadať pri aplikácii obväzov.

Hnojivá vhodné pre egreše

Hnojivá sa delia na minerálne a organické. Existuje aj osobitná klasifikácia - ľudové liečivá. Pre bohatú úrodu sa odporúča striedať ich.

organický

Ako kŕmiť egreše na jar

Organické hnojivá sú atraktívne, pretože si nevyžadujú finančné náklady. Zlepšujú chuť a predajnosť ovocia, posilňujú imunitu rastlín a stimulujú vývoj koreňového systému.

Najbežnejším typom organického hnojiva je kravský trus. Vďaka nej je pôda priedušná a vytvára najpriaznivejšie podmienky pre pestovanie egrešov. Množstvo hnojív na 1 m2. m nie viac ako 6 kg hnoja. Prinesie sa raz za 2 roky, inak budú bobule nasýtené dusičnanmi.

Okrem hnoja používajú obyvatelia leta:

  1. Kompost. Bohaté na stopové prvky, zvlášť užitočné pre mladé rastliny. Môže obsahovať nebezpečné mikroorganizmy a larvy hmyzích škodcov.Ako kŕmiť egreše na jar
  2. Piliny. Skúsení záhradníci odporúčajú používať staré piliny („čerstvé“ extrahujú dusík a vlhkosť z pôdy). Používajú sa tiež ako prísada do kompostu.Ako kŕmiť egreše na jar
  3. Vtáčie trus. Bohaté na dusík, fosfor, vápnik, železo. Podstielka hnojí pôdu a zároveň ju dezinfikuje, znižuje riziko vzniku plesňových a vírusových chorôb.Ako kŕmiť egreše na jar

Ďalším vhodným hnojivom pre egreše je popol. Hlavné je pozorovať dávkovanie (na 1 krík sa vyžaduje roztok 2 litrov vody a 75 g suchého popola). Neodporúča sa tiež pridávať popol do kyslých pôd. Hnojivo je bohaté na vápnik a fosfor, ale neobsahuje dusík. Preto sa spolu s popolovými obväzmi odporúča pridať aj s obsahom dusíka.

minerálne

Ako kŕmiť egreše na jar

Minerálne komplexy obsahujú mikro- (jód, bór, mangán, zinok) a makroprvky (dusík, fosfor, síra, železo). Hnojivá sa delia na korene - na tie, ktoré sa aplikujú pod koreňom kríka, a na postrek a listy na postrek a zavlažovanie listov.

  • Z koreňových dresingov použite zmes močoviny, jednoduchého superfosfátu a síranu draselného v pomere 15:25:15 g na 1 štvorcový meter. m. Prináša sa skoro na jar pred prestávkou. Počas dozrievania ovocia používajú obyvatelia leta 40 g síranu draselného a 60 g jednoduchého superfosfátu. Zmes stimuluje dozrievanie vaječníkov a ovocia. Používajú tiež nitrofósku alebo dusičnan amónny. Hnojivá sa aplikujú vo vzdialenosti 50 cm od puzdra, aby nedošlo k spáleniu koreňového systému.
  • Listové (listové) hnojivá používa sa na preventívne účely. Chráni pred chorobami a škodcami, urýchľuje vývoj výhonkov a listov, púčikový set. V polovici obdobia zrenia pripravujú obyvatelia leta zmes - na 10 litrov vody je potrebných 20 g síranu amónneho. Kríky sa striekajú z rozprašovacej fľaše vo vzdialenosti 40 cm. Správny čas na zákrok je ráno alebo večer, pokojné a suché počasie. Orezávanie listov sa zastaví 3 týždne pred zberom.

Metódy kŕmenia ľudí

Ako kŕmiť egreše na jar

Spolu s minerálnymi a organickými hnojivami záhradníci používajú ľudové liečivá - cenovo dostupné a šetrné k životnému prostrediu. Začiatkom jari sa egreše hnojia pomocou zemiakovej infúzie: 1 liter zemiakovej kôry sa naleje do 1 litra vriacej vody a 1 polievková lyžica. drevný popol. Horúca zmes sa mieša a naleje do kmeňa kmeňa. Obliekanie koreňov zemiakov nielen posilňuje korene kríka, ale púčiky prebúdza aj po zime. Hnojivo sa používa raz za sezónu.

Na listové kŕmenie sa pripravuje infúzia bylín - harmančeka, rumanca, nechtíka, žihľavy. Vedro s vodou vyžaduje 5 kg trávy, 1 polievková lyžica. popol a 1 polievková lyžica. cibuľová kôra. Zmes sa naleje vodou a nechá sa v dome týždeň. Po postriekaní egreše výsledným roztokom. Bylinková infúzia zvyšuje plodnosť a chráni pred ňou choroby.

Jarné kŕmenie egrešov pre dobrú úrodu

Ako kŕmiť egreše na jar

Skúsení obyvatelia leta vedia, ako na jar dobre nakŕmiť egreše, aby dosiahli dobrú úrodu. Vykonávajú niekoľko obväzov - koncom marca a v polovici mája. Prvý pozostáva z organických látok a minerálnych hnojív: hnoj, hydinový hnoj, síran draselný, superfosfát, síran amónny. Hnojivá stimulujú vývoj výhonkov, začínajú vegetačné procesy egrešov. Po aplikácii sa odporúča mulčovať pôdu, posypať spodnú časť kríka voľnou zeminou.

Druhé obväzovanie sa uskutočňuje v máji, má priaznivý vplyv na kvitnutie a ovocné sady. Odporúča sa pripraviť zmes živín, ktorá obsahuje organické látky a minerály. Záhradníci používajú minerálny komplex Kemira a hnitú hnoj (alebo kompost). Zmes sa aplikuje pod korene, vyleje sa hojne teplou vodou a mulmuje. Na urýchlenie vývoja púčikov sa rastlina postrieka roztokom síranu amónneho.

Pozor! Ak je pôda kyslá, odporúča sa ju pred nanesením vrchného obväzu vápnit '. Za 1 štvorcový m vyžaduje 200 g dolomitovej múky alebo 500 g vápna.

Ako sa kŕmiť v lete počas plodenia

Ako kŕmiť egreše na jar

V lete sa egreše hnojia koncom júna - začiatkom júla alebo polovice augusta. V júni používajú hnojivá na báze fosforu a potaše alebo komplexné hnojenie - „Ammofos“ alebo „Nitrofosku“. Zlepšujú chuť a predajnosť ovocia, zvyšujú výnos, bobule rastú. Organický roztok má priaznivý vplyv aj na vývoj ovocia - 1 kg hnoja, na 10 litrov vody je potrebných 200 g kompostu. Roztok sa prikryje vekom a nechá sa fermentovať 10 dní. Zmes sa vleje do kmeňa kmeňa a na vrchu sa rozdrobí rašelina.

Ak je egreš neskoro dozrievajúci, kŕmenie listami sa uskutočňuje v auguste. Kríky sa postriekajú 0,05% roztokom kyseliny boritej alebo močovinou. Oblúk listov v lete kompenzuje nedostatok minerálov, ker dostáva cez listy vitamíny.

Je to zaujímavé:

Ako správne transplantovať egreše

Jedna z najsladších odrôd egrešov - Candy

Stredne neskoré zimné mrazuvzdorné fínske egreše so sladkými a kyslými plodmi

Ako oplodniť na jeseň

Ako kŕmiť egreše na jar

Na jeseň venujú pozornosť hnojivám s obsahom fosforu a draslíka. Obyvatelia leta pridajú po každom zbere 50 g jednoduchého superfosfátu po zbere alebo 70 g fosfátovej horniny. Hnojivá posilňujú imunitný systém egrešov a pomáhajú pripraviť sa na zimu. Použite 5 g chloridu draselného na 1 štvorcový meter štvorcový. m alebo 100 g draselnej soli na krík. Draslík sa podieľa na metabolizme rastlín, podporuje hromadenie cukru v ovocí, stáva sa chutnejším.

Na jeseň sa tiež vykonáva postrek - používajú kvapalinu Bordeaux, roztoky Topaz alebo Fundazol. Chránia egreše pred múčnatkou a hrdzou, sivou plesňou a antracnózou. Hlavné je mať na pamäti, že fungicídy by sa nemali používať 3 týždne pred zberom.

Pozor! Z ľudových hnojív sa používa kvasnicový roztok. 1 kg droždia sa rozpustí v 5 litroch teplej vody a trvá na ňom 3 hodiny. Výsledná zmes sa zriedi vodou v pomere 1:10. Takéto kŕmenie nielen zlepší zdravie krovia, ale tiež nepoškodí životné prostredie a zdravie.

záver

Organické a minerálne hnojivá, ako aj ľudové liečivá - čo možno použiť na kŕmenie egrešov počas dozrievania. Organické látky stimulujú vývoj listov a výhonkov, minerálne zmesi zlepšujú chuť ovocia, sú väčšie a ťažšie. V jarných a letných mesiacoch je rastlina chránená pred škodcami a chorobami, na jeseň je pripravená na hibernáciu. Záhradníci používajú metódy koreňov a listov. Režimy kŕmenia sú jednoduché, hlavne je pamätať na hlavné zložky a ich proporcie.

Pridať komentár

záhradné

kvety