Opis rajčiakov odrody "Ananás": ​​vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom mieste

Odrody paradajok ananásu v Rusku sa začali pestovať relatívne nedávno, a napriek tomu sa medzi obyvateľmi letného obdobia stala populárnou. Recenzie o tejto odrode sú najpriaznivejšie.

Radosť vysvetľuje skutočnosť, že ananásové paradajky majú nielen príjemnú chuť, ale aj dlhodobé ovocie. Ako pestovať toto paradajka, aké sú jeho charakteristické črty a produktivita, sa dozviete z nášho článku.

Opis odrody

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom miesteParadajkový ananás - odolný voči chorobám a nenáročnej starostlivosti. Patrí medzi vysoké odrody, výška kríka počas vegetačného obdobia dosahuje 2 m.

Odroda sa odporúča formovať do 3 stoniek. Prvé kvetenstvo sa objavuje na kríkoch pri 8 - 9 listoch. Na jednej kefke dozrieva 5 až 6 plodov.

Paradajkové odrody Ananás je niekoľkých druhov:

 • Taiwanský.
 • Žltá.
 • Hawaiian.
 • BIO.
 • Steak.
 • Čierna atď.

Charakteristické rysy

Odrody sa líšia farbou ovocia. Mnohé z nich majú nielen príjemnú chuť, ale aj nezvyčajnú farbu. Napríklad čierny ananás je hnedý so zelenými pruhmi, ale paradajka je úplne zelená.

Odroda Pineapple beefsteak je však jasne oranžová a pri reze z pomaranča na okraje zožltne. Ďalším rozdielom medzi ananásom a inými odrodami je vysoký obsah cukru v ovocí, paradajky majú citrusové tóny.

Vlastnosti ovocia a výnos

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom miestePlody ananásovej odrody sú dostatočne veľké, hmotnosť jednej dosahuje 900 g, priemerná hmotnosť je okolo 250 g. Paradajky sú sladké s citrusovou chuťou a ovocnými tónmi.

Na konci zbernej sezóny sa chuť paradajok stáva ešte bohatšou. Ovocie má pevnú dužinu a málo semenných komôr. Zelenina je silná, nepraskne, dokonale toleruje prepravu na dlhé vzdialenosti bez straty prezentácie.

Na jednom kríku rastie až 40 kefiek, každý s asi 5-6 plodmi. Pri priemernej hmotnosti počas obdobia plodenia dáva krik najmenej 30 kg. Ak sa rast umelo zastaví, je možné zvýšiť výnos bez straty chuti.

Ako pestovať sadenice?

Paradajky sú chutné a milované mnohými. Prichádzajú v rôznych veľkostiach, veľkých i malých, mäsitých a šťavnatých. A čo je najdôležitejšie, ľahko sa pestujú.

Na pestovanie sadeníc potrebujete:

 1. Pripravte semená.
 2. Vyberte nádobu a pripravte pôdu.
 3. Zasiať zmenu.
 4. Pestujte sadenice.
 5. Poskytnite jej náležitú starostlivosť.

Zoberme si každý bod osobitne.

Príprava osiva

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom miesteAby vaše úsilie pri výsadbe semien nebolo zbytočné, musia sa starostlivo vyriešiť. Aby sa proces skríningu urýchlil, vložte ich do nádoby so slanou vodou.

Voda sa zriedi takto: 1 lyžica v pohári vody. Po 10 minútach sa zlé semená vznášajú a vhodné semená padajú na dno.

Po výbere semien sa musia pripraviť na výsadbu.:

 • dezinfekcia chrániť rastlinu pred chorobami. Pre to:
  1. Semená by sa mali ponechať v 0,8% roztoku octu alebo tretinu hodiny v slabom roztoku mangánu.
  2. Po zákroku semená jemne opláchnite tečúcou vodou a vysušte.
 • Zahrievanie semien urobiť, ak boli na chladnom mieste po dlhú dobu.Zahrejte ich nasledovne:
  1. Alebo to nechajú 2-3 dni v blízkosti batérie.
  2. Alebo na pár hodín v termoske s horúcou vodou. Potom sa sušia.
 • kalenie pomáha mladým klíčkom prispôsobiť sa rôznym podmienkam prostredia.
  1. Vezmite kúsok látky, položte semená na jednu polovicu a druhú zakryte na vrch, položte na tanierik, nalejte trochu vody a nechajte jeden deň v miestnosti.
  2. Na druhý deň vyberte platňu so semenami na spodnej polici chladničky na 24 hodín.
  3. Postup zopakujte o deň neskôr.

Všetky tieto postupy sú potrebné na prípravu budúceho závodu na rôzne zmeny životného prostredia a zlepšenie výnosov.

pozor! Po príprave semien je potrebné ich okamžite vysadiť. Preto počas prípravy osiva pripravte miesto výsadby.

Objem a pôda

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom miestePred výsadbou semien musíte pripraviť pôdu a nádobu na výsadbu. Vyberte si veľkú nádobu na vysadenie všetkých semien naraz.

Keď klíčia paradajky, sú už umiestnené v samostatných šákoch.

Pôda na pestovanie paradajok by mala pozostávať z troch častých:

 • rašelina;
 • humus;
 • piesok.

Pokiaľ z nejakého dôvodu nemáte možnosť pripraviť si zmes sami, môžete si ju kúpiť v špecializovanom obchode. Semená sa vysádzajú 1,5 až 2 mesiace pred presadením sadeníc do záhradného lôžka alebo skleníka.

Ak to urobíte v predstihu, potom klíčky nebudú mať čas na to, aby boli silnejšie a zomrú. A ak oneskoríte tento proces, potom sa natiahnu a bude pre transplantáciu nepohodlné.

siatie:

 1. Nalejte pôdnu zmes do pripravenej nádoby a mierne ju stlačte.
 2. Hotovú pôdu zalejeme vodou a prikryjeme fóliou cez noc.
 3. Nasledujúci deň musí byť pôda vyrovnaná a výsevné drážky musia byť urobené vo vzdialenosti asi 4 cm od seba, hĺbka otvoru je 1 cm.
 4. Semená nalejte rovnomerne do hotových dier, posypte ich zemou a vodou.
 5. Nádobu prikryte fóliou a položte ju na okno.
 6. Po týždni musí byť fólia odstránená a nádoba musí byť premiestnená do miestnosti, kde je teplota až +16 stupňov.
 7. Po ďalšom týždni sa musí nádoba so sadenicami vrátiť na parapet a klíčky sa musia počas dňa udržiavať pri teplote do +24 ° C, v noci do +12 ° C.

Pestovanie a starostlivosť

Opis rajčiakov odrody Ananás: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom miesteV starostlivosti o paradajky je hlavnou vecou správne zabezpečiť a udržiavať určité faktory životného prostredia na správnej úrovni. Ako:

 • vlhkosti;
 • teplota;
 • Čerstvý vzduch;
 • osvetlenia.

Pozrime sa podrobnejšie na všetky faktory a predpoklady.:

 1. zalievanie... Kým semená nevyklíčia prvé, vlhkosť pôdy sa musí kontrolovať každý deň. Ak je pôda suchá, navlhčite ju rozprašovacou fľašou.

  dôležitý! V žiadnom prípade nezalievajte pôdu semenami bez špeciálneho zariadenia, inak môžete semená umývať z pôdy.

  Voda s teplou vodou, druhá zalievanie za týždeň. Monitorujte však pôdnu vlhkosť každý deň. Ak vyschne, klíčok zomrie. Rastlina je napojená pipetou pri koreni bez toho, aby padala na listy.

 2. osvetlenie... V prípade sadeníc vyberte najsvetlejšie miesto v miestnosti. Najčastejšie sa jedná o parapet. Okrem prirodzeného svetla bude rastlina potrebovať aj umelé svetlo, ktoré sa dá usporiadať pomocou lampy. Rastlina by mala byť osvetlená najmenej 14 hodín denne.
 3. teplota... Aby klíčili klíčky, teplota v miestnosti musí byť od +25 do +28 stupňov. Po týždni sa teplota môže znížiť na +20-25 stupňov. A o dva týždne neskôr - do miestnosti.
 4. Vetranie a vlhkosť... Pokiaľ sú semená pod filmom, nádoba by sa mala nadvihnúť a odstrániť vlhkosť, aby sa v dôsledku nadmernej vlhkosti neobjavila pleseň. Ak sa objaví pleseň, odstráňte zasiahnutú pôdu a zalejte pôdu roztokom manganistanu draselného. sadenice. Aby sa zabránilo poškodeniu rastliny, musí byť fólia otvorená každý deň na krátku dobu.
 5. umelé hnojivo... Po objavení prvých výhonkov by malo uplynúť najmenej 10 až 14 dní pred prvým kŕmením. Potom sa rastlina oplodní každý týždeň. Hnojivá sa zavádzajú, keď klíčky produkujú prvé listy klinčekmi a potom, čo klíčky paradajok vydajú prvé pravé listy, musia sa ponoriť.

  referencie! Zber je postup presadenia rastliny zo spoločnej nádoby do individuálnej nádoby alebo pohára s veľkosťou najmenej 10 x 10.

  V procese zberu sa odstránia všetky choré a slabé rastliny. Pri zbere sa sadenice hlboko presádzajú, stonka je pochovaná až po samotné listy.

Ako pestovať paradajky

Pred výsadbou sadeníc v záhrade alebo skleníku sa musí stvrdnúť... Na to stačí nechať vetracie otvory v noci otvorené.

pristávacia

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom miesteParadajky sa vysádzajú na otvorenom priestranstve koncom mája začiatkom júna, keď už nie sú ohrozené mrazom. Do tejto doby už rastlina má silný kmeň a najmenej 5 listov.

Pred vysadením paradajok musíte pripraviť pôdu.:

 1. Hrabte zem.
 2. Otvory urobte vo vzdialenosti 30 cm.
 3. Každú jamku hnojte 1 polievkovou lyžicou superfosfátu.
 4. Nalejte vodu cez každú dieru.

Keď je pôda pripravená na opätovnú výsadbu, je to potrebné:

 1. Pri každej diere nalepte kolík, ktorý sa stane podperou pre puzdro.
 2. Pred výsadbou sa otvor opäť zaleje a klíčok sa vysadí spolu so zeminou z pohára.
 3. Ďalej je rastlina mierne stlačená zeminou a napojená.

Starostlivosť

Po presadení rastliny do záhradného lôžka alebo do skleníka sa o ňu treba postarať rovnako starostlivo ako sadenice na parapete.

Základné postupy:

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom mieste

 1. uvoľnenie... Prvýkrát po vysadení rastliny je nevyhnutné monitorovať stav pôdy a zabrániť jej praskaniu. Keď sa rastlina zakorení a zlepší, pôda sa môže uvoľňovať každé 4 dni.
 2. zalievanie... Pri zalievaní by voda nemala prísť do styku s rastlinou. Kým paradajka rastie, zvyšuje sa frekvencia polievania, keď sa objavia prvé plody, znižuje sa. Paradajky sú napojené relatívne teplou vodou, studená voda môže ochladiť korene, čo vedie k smrti rastliny.
 3. Vrchný dresing... Po dvoch týždňoch po presadení sa paradajka musí kŕmiť zmesou: slaného moču, močoviny, superfosfátu a draselnej soli. Po troch týždňoch sa postup opakuje.
 4. pleťou vykonáva sa každých 14 dní súbežne s uvoľňovaním. Musíte posteľ burinu manuálne. Odstránenie buriny podporuje dobrý rast rastlín a výnos.
 5. Kobylka - jedna z dôležitých činností, ktoré sa musia vykonávať vo všetkých fázach vývoja. Kobylka je odstraňovanie vedľajších výhonkov z rastliny. Vykonáva sa pomocou záhradných nožníc alebo ručne. Je vhodné to urobiť skôr, ako výhonky dorastú na 5 cm, potom vaše rastliny menej poškodia. Než začnete odstraňovať nechcené výhonky, rozhodnite sa, koľko stoniek chcete pestovať. Ak 2-3, potom rast mladých výhonkov musí byť zastavený v čase.
 6. Bushova formácia... Jedna z hlavných otázok pri pestovaní ananásovej odrody: koľko stoniek rastie. Vysoké odrody, ktoré zahŕňajú paradajkový ananás, vedú k jednej stonke. Aby sme to dosiahli, vytvoríme krík pomocou metódy, ktorá je už známa. Pri výbere spôsobu tvarovania kríka nezabudnite ani na taký dôležitý faktor, ako sú klimatické podmienky.
 7. Podväzkové paradajky - povinná udalosť. Ananás patrí medzi vysoké odrody, má jemné a slabé stonky, ktoré sa môžu zlomiť podľa vlastnej hmotnosti alebo pod váhou odrôd. Zviazaná rastlina sa ľahšie zalieva a uvoľňuje. A podväzok z paradajok chráni svoje plody pred škodcami a rôznymi chorobami.

Pri správnej starostlivosti vás bude rastlina nadchnúť nielen stabilným rastom a vývojom, ale aj vynikajúcimi výnosmi.

Charakteristiky pestovania a možné ťažkosti

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom miesteParadajkový ananás patrí k odrodám v polovici sezóny: na získanie skoršej úrody je potrebné semená vysiať koncom marca začiatkom apríla.

7 dní pred výsadbou paradajok ananás, musíte začať tvrdnúť rastlín... Na tento účel sa vypúšťajú na čerstvý vzduch. Každý deň sa čas strávený na čerstvom vzduchu predlžuje, na 3-4 dni sa nechajú na vzduchu cez noc.

pozor! Na listoch sa nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu, pretože by sa mohlo spáliť.

Pri výsadbe paradajok na otvorenom priestranstve nezabudnite, že rastlina je vysoká a na jeden meter štvorcový by nemalo byť viac ako 2-3 kríky.

Zalievanie paradajok by sa malo robiť opatrne a s mierou, inak sa v pôde môže vyvinúť nielen huba, ale aj korene začnú hniť. Rastliny sa kŕmia každé dva týždne. Ak sa dobre staráte o paradajky, poteší vás bohatou úrodou až do jesene.

Ťažkosti s pestovaním paradajok môžu byť veľmi rozdielne:

 1. Sadenice, ktoré rastú na parapete, sú za priaznivých podmienok rozmaznávané a po presadení nebude ľahké sa im prispôsobiť. Aby ste tomu zabránili, sadenice temperujte.
 2. Listy sadeníc sú žlté a suché - to je dôsledok nedostatku svetla alebo nadmernej vlhkosti.
 3. Rastliny nemajú dostatok svetla kvôli výsadbe kúskov príliš blízko a začínajú sa natahovať smerom k svetlu.
 4. Ak sú listy ochabnuté a prepadnuté, rastlina nemá vlhkosť.
 5. Ak sa na listoch paradajok objavia biele škvrny, dostali popáleniny od slnka, hnedé škvrny však signalizujú plesňové ochorenie.

Na prekonanie všetkých týchto ťažkostí stačí starostlivo preskúmať rastliny a dodržiavať základné pravidlá starostlivosti o ne.

Choroby a škodcovia

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom miesteChoroby a škodcovia ovplyvňujú rast a výnos... Existuje niekoľko problémov, ktoré možno identifikovať podľa ich vzhľadu. Kŕmenie rastliny týmto hnojivom alebo týmto hnojivom možno predchádzať alebo liečiť všetky choroby, s výnimkou hubových.

Ale šírenie plesní na rastline vás ohrozuje stratou celého kríka a kontamináciou susedných rastlín. Dôvodom je, že huba sa šíri rýchlo.

Existuje však niekoľko ďalších nebezpečných chorôb a škodcov, o ktorých musíte vedieť.:

 1. Kvitnúce hniloby na zadnej strane ovocia... Ľahko sa rozoznáva: na zadnej strane ovocia je tmavá škvrna veľkosti dvojmáčkovej mince. Môžete sa zbaviť choroby odstránením postihnutých plodov. Aby ste sa vyhli druhému ochoreniu, musíte monitorovať zalievanie a hnojiť rastlinu vápnikom (niektorí záhradníci používajú drvené vaječné škrupiny ako vrchný dresing).
 2. Kvety sú zviazané, ale odpadnú a plod buď nemá čas na vývoj vôbec, alebo je veľmi zle vyvinutý. Toto sa často stáva z dôvodu náhlych zmien počasia, napríklad: počas dňa bola teplota nad 35 stupňov av noci klesla na 10. Mulčovanie pomôže vyhnúť sa problému.
 3. Lepkavé a deformované listy... Dôvodom je voška hruškovitého tvaru. Poškodzuje rastlinu tak, že z nej vysáva šťavu a zanecháva lepivú látku na listoch a ovocí. Okrem vošiek môžu molice a roztoče spôsobiť rovnaké viditeľné príznaky. Špeciálne insekticídne spreje a odstránenie buriny v okolí rastliny pomôžu zbaviť sa škodcov.
 4. Praskanie ovocnej kože... Praskliny sa môžu objaviť napríklad v dôsledku zrýchleného rastu spôsobeného vysokou vlhkosťou: po dlhom období sucha pršalo. Ďalším dôvodom môže byť banálne prezretie plodu.
 5. Tvorba čierno-hnedých škvŕn na listoch... Dôvodom týchto príznakov je huba, ktorá prežila na starých rastlinách a presunula sa na nové. Na ošetrenie rastliny budete musieť kúpiť špeciálne aerosóly a zo záhrady odstrániť všetky staré rastliny.
 6. hlísty... Zlou správou je, že rastlina sa nedá vyliečiť z tejto pohromy. Dobré - napriek tomu je rastlina schopná produkovať jedlé ovocie.Aby sa zabránilo chorobe nových rastlín, nechtíky rastlín zasadené vedľa záhradného lôžka uvoľňujú chemikálie, ktoré ničia nematódy.

pozor! Takéto rastliny by v žiadnom prípade nemali byť ponechané v záhrade alebo umiestnené do kompostovacej jamy. Inak sa nedá zabrániť kontaminácii zdravých rastlín. Najlepšie je spáliť staré rastliny alebo ich odstrániť zo stránky.

Odtiene pestovania na otvorenom poli av skleníku

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom miestePri pestovaní rastlín sa musia brať do úvahy určité nuansy.

Odtiene pestovania paradajok Ananás na otvorenom poli av skleníku:

 1. Nesprávny výber miesta pristátia... Vyberte slnečnú oblasť, kde nočné lúče neboli doteraz vysadené.
 2. Pestovanie rôznych plodín spolu... Napríklad: uhorky a paradajky nemôžu byť vysadené v rovnakom skleníku, pretože potrebujú úplne odlišné klimatické podmienky.
 3. Nesprávna tvorba paradajok... Pre záhradníkov je niekedy škoda odstrániť vedľajšie výhonky, alebo zabudli v čase zovrieť vrchol. Krík rastie sviežo a závažne, ale nanešťastie neprináša ovocie. Rastlina, ktorá bola vysadená na otvorenom priestranstve, by nemala mať viac ako 4 stonky.
 4. stonka... Pri viazaní paradajok musíte byť veľmi opatrní, aby ste nepoškodili stonku.
 5. Neskoré štipnutie... Ak sa bočné výhonky neodstránia včas, výnos sa zníži. Musia byť odstránené pri veľkosti 3 - 4 cm, pretože spotrebúvajú všetky živiny a bránia rozvoju rastlín.
 6. Poruchy príjmu potravy... Záhradníci niekedy radi kŕmia rastlinu a namiesto veľkej úrody dostanú sviežej kefu s veľkými silnými listami. Je to kvôli veľkému množstvu hnoja.
 7. Uzatvorený skleník... Ak má skleník vysokú vlhkosť a teplotu, nemali by ste ho zavrieť. U rajčiakov sa peľové zrná držia spolu a nedochádza k normálnemu opeleniu, rastlina prináša horšie ovocie.
 8. Predčasné spracovanie... Skleníkové paradajky by sa mali biologicky ošetrovať každé dva týždne alebo po každom zbere.

Zber a aplikácia plodiny

Paradajky ananásu sa zbierajú po úplnom zrení plodov. Rastlina patrí medzi stredne dozrievajúce odrody, preto je riziko nezrelého ovocia pred koncom vegetačného obdobia minimalizované.

Paradajkové odrody Ananás sa konzumuje:

 • čerstvé;
 • v šalátoch;
 • prvý a druhý kurz.

Paradajky sú tiež vhodné na konzervovanie celého ovocia.

Výhody a nevýhody odrody

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom miesteOdroda získala svoje meno nielen kvôli svojmu vzhľadu, ale aj kvôli jej chuti.

Medzi hlavné výhody paradajok patrí:

 • vzhľad a chuť paradajok sa podobá ananásu a citrusom;
 • vhodné na použitie ako čerstvé, tak na zimné prípravky;
 • vysoké výnosy;
 • ľahká starostlivosť.

Hlavnou nevýhodou odrody je jej časté štípanie, ktoré pri starostlivosti o rastlinu zaberie viac času. Existuje aj malé mínus - veľké ovocie sa musí jesť okamžite, nie je vhodné na morenie.

Odrody čiernej, zlatej, havajskej a hovädzieho mäsa

Ananásové paradajky majú niekoľko odrôd:

 • Čierny ananás pôvodne z Belgicka. Plody sú sfarbené v troch farbách: žltá, vínová a oranžová. Napriek svojej vynikajúcej chuti nie je vhodný na prípravky na zimu. Hmotnosť jedného dosahuje 700 g.
 • Zlatý ananás má zlatú farbu s ružovým uzáverom. Má tiež vynikajúcu chuť. Vhodný na jesť surové a na predlisky. Hmotnosť ovocia 200 - 600 g.
 • Havajský ananás má oranžovú farbu, plody sú veľké, hmotnosť jedného môže dosiahnuť 700 g.
 • Paradajkový hovädzí ananás, jedno ovocie váži asi 300 g. Má jasne červenú farbu.

Všetky z hľadiska chuti sú približne podobné, sú odolné voči chorobám a škodcom.

fotografie

Ďalej nájdete fotografiu odrôd paradajok ananásu.

Čierny:

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom mieste

zlato:

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom mieste

steak:

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom mieste

havajský:

Opis rajčiakov odrody ananásu: vlastnosti ich pestovania na otvorenom a uzavretom mieste

Recenzie farmárov

Recenzie, ktoré poľnohospodári zanechali po pestovaní a jedení paradajok Ananás:

 1. Victor, Taganrog: „Dobrá odroda, ktorá dozrie skôr ako ostatné. Nevyžaduje osobitnú starostlivosť, všetko je podľa štandardnej schémy, zavlažovanie, kŕmenie atď. Jedinou nevýhodou je, že puzdrá musia byť zviazané, inak sa zlomia alebo spadnú. ““
 2. Valeria, Volgograd: „Odporučil by som odrody paradajok ananásu tým, ktorí obchodujú so zeleninou alebo ich radi jedia. Zelenina dobre rastie, neochorí, ale jej vysoký výnos nebol pre našu rodinu užitočný, pretože veľa nemôžeme jesť a kvôli soleniu ich nepoužívam na solenie. Preto pre nás stačí jedno vrece semien na jedno záhradné lôžko. ““
 3. Sergey, Ivanovo„Odroda je dobrá, ale tí, ktorí ju predtým nevysadili, si budú musieť zvyknúť na iný vkus. A tak už neexistujú žiadne sťažnosti. Výnos je vysoký, prináša ovocie celé leto, stačí si ho vyzdvihnúť. Hlavná vec je nezabudnúť sa potápať a priviazať kríky včas, pretože rastú veľmi násilne. Keby sa vysadil v skleníku, krík môže dorásť až do 2 m. ““

Ananásové paradajky - nenáročný závodto vám nedá veľa problémov, pozitívnych, pokiaľ ide o kultiváciu, výnos a spotrebu. Môže sa vysádzať na otvorenom priestranstve aj v skleníku. Vyžaduje sa vytvorenie puzdra a stlačenie.

Podobné videá

Odporúčame vám pozrieť si užitočné video o ananásových paradajkách:

Pridať komentár

záhradné

kvety