Sladká angrešt s tmavo červenou Hinnonmaki Red

Hinnonmaki Red je jednou z odrôd angreštovej odrody Hinnonmaki, ktorá má veľa pozitívnych vlastností: odolnosť proti suchu a mrazu, veľkoplodá a príjemná bobuľová chuť. Podrobne vám povieme, ako pestovať túto odrodu tak, aby sa kríky vyvíjali dobre a aby hojne prinášali ovocie.

Vlastnosti odrody

Jedná sa o stredne skorú odrodu egrešov... Kríky prinášajú ovocie do jedného mesiaca od polovice leta. Produktivita - 7-8 kg na krík.

Prvé zozbierané, nie úplne zrelé bobule pri teplote 0 ° C sa skladujú až 40 - 45 dní; zrelé, plné jasne červenej a získavajúce šťavnatosť a obsah cukru - 3-4 dni.

História pôvodu a distribúcie

Angrešt Hinnonmaki chovali fínski chovatelia v 80. rokoch 20. storočia... Cieľom vedcov bolo získať úplne novú, produktívnu, mrazuvzdornú, suchu a chorobu odolnú rozmanitosť kultúr.

Na základe výslednej odrody pestovatelia vytvorili ovocné kríky s viacfarebnými bobuľami. Jedným z nich je angrešt Hinnonmaki (Hinnonmaki Rot, Hinnonmaki Rod).

Sladká angrešt s tmavo červenou Hinnonmaki Red

Vlastnosti a opis puzdier

Kríky sú rýchlo rastúce, mierne rozvetvené, až do výšky 1,8 m so silnými vzpriamenými výhonkami pokrytými sivou alebo sivohnedou šupkou. Vetvy a výhonky sú pokryté krátkymi ihlovými tŕňmi.

Dosky so stredným plechom, troj- alebo päťramenné, matne zelené.

Počas kvitnutia v listových osiachumiestnené na horných častiach stoniek je málo kvetov racemózy, ktoré sa skladajú z dvoch alebo troch pukov.

Odolné voči teplotám

Odroda odolná voči mrazu - puzdrá bez poškodenia tolerujú pokles teploty vzduchu až -30 ... -34 ° C

Odolnosť proti vlhkosti a suchu

Vďaka výkonnému a hlbokému koreňovému systému rastlina dobre znáša teplo a dokáže vydržať bez polievania až 30 dní.

Hinnonmaki Red nie je odolný proti vlhkosti - pri nadmernom zalievaní sa korene rastlín začnú hniť.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda je odolná voči septorii a múčnatka... Pri nesprávnej starostlivosti a nepriaznivých podmienkach môže byť zasiahnutá antracnózou, bielou škvrnou, šedou hnilobou, hrdzavosťou pohárikov, rakovinou koreňov.

Zo škodcov útoky kríkov pavúky, mory, pily, ríbezle žlčové, vošky.

Charakteristiky a opis ovocia

Bobule sú oválne, takmer okrúhle, veľké (s hmotnosťou 7-7,5 g), pokryté tenkou, ale silnou pokožkou, ktorá po dozrievaní získava tmavočervenú farbu s pruhmi.

Buničina je priehľadná, vyznačuje sa sladkou chuťou... Ale v kombinácii s kyslou pokožkou sa zdá, že červené ovocie Hinnonmaki nie je sladké.

Sladká angrešt s tmavo červenou Hinnonmaki Red

Oblasť použitia

Bobule sa konzumujú čerstvé, používajú sa na varenie zákusky, kompóty, želé, marmelády, zaváraniny, džemy a dokonca aj domáce víno.

Ostatné odrody egrešov:

Stredne skorá angreštová odroda Honey

Stredne skorá vysoko výnosná odroda Kolobok

Výhody a nevýhody v porovnaní s inými odrodami a hybridmi

Hlavné výhody odrody:

 • rýchly rast kríkov;
 • vysoká produktivita;
 • veľkoplodých;
 • príjemná chuť a vôňa bobúľ;
 • odolnosť proti suchu a mrazu;
 • imunita proti určitým chorobám;
 • nedostatok sklonu k praskaniu ovocia;
 • dobrá udržanie kvality a prepravovateľnosti;
 • možnosť mechanizovaného zberu.

Medzi nevýhody Hinnonmaki Red patrí prítomnosť viacerých tŕňov na stonkách a tendencia k odlupovaniu zrelých bobúľ.

Sladká angrešt s tmavo červenou Hinnonmaki Red

Pestovateľská technológia

Aby sa sadenice zakorenili, začali sa vyvíjať a prinášať ovocie, je v prvom rade dôležité správne zasadiť - zvoliť vhodné miesto na stavenisku, pripraviť pôdu a sadivový materiál - a riadne sa o rastliny starať.

Optimálne podmienky

Kríky sú zasadené na dobre vetranom a dobre osvetlenom mieste.... Odroda uprednostňuje úrodnú, voľnú pôdu s dobrou priepustnosťou pre vlhkosť a vzduch a neutrálnou alebo slabou kyslosťou. Najlepšia možnosť je hlinitá a piesčitá hlinitá.

Referencie. V tieni sa kríky vyvíjajú zle a úroda úrody klesá.

Miesto pristátia by malo byť umiestnené na kopci, hĺbka podzemnej vody je najmenej 1 m.

Pri nákupe sadivového materiálu sa sadenice vyberajú bez známok poškodenia. stonky alebo koreňový systém, s vláknitými vyvinutými koreňmi a najmenej tromi silnými elastickými výhonkami, ktoré sa pred výsadbou skrátia na 10 cm.

Pre lepšie zakorenenie sa sadenice namočia na jeden deň v roztoku stimulátora rastu ("Kornevin", "Heteroauxin").

Čas pristátia a pravidlá

Výsadba sa vykonáva na jar, na konci marca alebo na jeseň, od druhej dekády septembra do polovice októbra, aby kríky mali čas zakoreniť a zakoreniť pred mrazom.

Pravidlá vykládky:

 1. Sladký angrešt s tmavočervenými bobuľami červeného HinnonmakiDva týždne pred výsadbou vykopte výsadbu na mieste s priemerom 50 cm a hĺbkou 20 - 25 cm vo vzdialenosti 1,5 - 2 m od seba.
 2. Nalejte do každej zmesi živín (polovica vyťaženej pôdy, vedro hnoja, 300 g popola a 200 g minerálnych hnojív).
 3. Vytvorte malý kopec v diere, položte semenáčik a rozšírte jeho korene pozdĺž svahov.
 4. Zakryte dutiny zemou tak, aby bol koreňový golier zakopaný maximálne o 5 cm.
 5. Pôdu nasypte a zalejte vodou, pridajte viac pôdy, znova vytvorte dieru okolo kríka a vody, čím utrácate 5 litrov vody na sadenice.
 6. Mulčujte pôdu rašelinou.

Ďalšia starostlivosť

Po prvýkrát sa kríky napojia 10-15 dní po výsadbe, potom - raz týždenne rýchlosťou 8 litrov vody pod kríkom.

Referencie. Najlepším spôsobom zavlažovania je odkvapkávanie.

Po zalievaní sa pôda uvoľní, aby sa zlepšilo prevzdušňovanie a priepustnosť vlhkosti... Plevelovanie sa uskutočňuje súčasne.

Za predpokladu, že sadenice sú vysadené v živnej pôde a hnojené do dier rastliny začnú kŕmiť po dvoch rokoch podľa nasledujúcej schémy:

 • Marec - apríl - kompost, hniloba hnoja (5-6 kg na krík) a postrek roztokom minerálnych hnojív (každý po 20 g potaše, dusičnanu amónneho a superfosfátu na vedro vody) v množstve 1-1,5 litra na rastlinu;
 • Máj - minerálne hnojivá (napríklad „Ammophos“, „Kemira“);
 • koniec júna - 1 liter kalu (vedro maštaľného hnoja, štvrtina vedra kompostu na 100 litrov vody), zriedený v vedre vody;
 • jeseň - 5 - 6 kg kompostu alebo humusu a zmesi 1 liter drevného popola, 120 g jednoduchého superfosfátu a 100 g síranu draselného pod kríkom.

Prerezávanie sa vykonáva dvakrát ročne.... Na začiatku jari sa odstránia poškodené, zle prezreté konáre a slabé výhonky sa skrátia o 10 - 15 cm Na jeseň po zbere sa výhonky staršie ako 6 rokov odrežú, pričom na kríku zostane najviac 15 silných a zdravých stoniek.

Sladká angrešt s tmavo červenou Hinnonmaki Red

Tak, že počas plodenia, konáre nespadajú na zem a úrodu je ľahšie úrodu, použitie podpora mreží. Na tento účel sa do okrajov puzdier vtlačia drevené kolíky, medzi ktorými sa drôt vtiahne do troch prúžkov tak, aby spodný bol 0,5 m nad zemou, stredný je 0,8 m, horný 1,2 až 1,3 m.

Pre prevenciu choroby a škodcovia včasne odstráňte poškodené a suché stonky, burinu a uvoľnite pôdu, ošetrujte kríky insekticídnymi a fungicídnymi prípravkami, pomocou železného vitriolu alebo „profylaktínu“, kým púčiky bobtnú a „Fitoverm" alebo „Fitosporin" počas pučania.

Možné problémy, choroby, škodcovia

Choroby a škodcovia postihujúce Hinnonmaki Red sú opísané v tabuľke:

Choroba, škodca známky liečba
anthracnose Na listoch sa tvoria tmavo hnedé škvrny, lístkové platničky postupne stmavnú a spadnú. Ošetrenie kríkov fungicídnymi prípravkami, napríklad „Karbofos“ alebo „Topaz“.
Biela škvrna Na listoch sa objavujú svetlé škvrny s tmavými okrajmi a bodky so spórami uprostred. V polovici vegetačného obdobia listy vyschnú, rozpadnú sa a odpadnú.
Šedá hniloba Na listoch a výhonkoch sa objaví ľahký kvet.
pohár Hrdza Na listoch a výhonkoch sa objavujú jasne oranžové opuchy, výhonky sú ohnuté.
Rakovina koreňov Rastlina tvorí oddenok, rastlina umrie. Neexistuje žiadny liek. Postihnuté kríky sa vykopali a spálili.
Roztoč pavúk Vnútorná strana listov je pokrytá tenkou sieťou, listy vyschnú a spadnú. Bojujú proti hmyzu pomocou prípravkov "Fufanon", "Aktara", "Karbofos", "Iskra", "Gardona", "Fitoverm".
požiarne Kríky zaostávajú vo vývoji a strácajú vaječníky.
insekt Ovce sú poškodené hmyzom, bobule a semená sú poškodené ich larvami.
Rybárska žľaza Vetvy, listy a vaječníky vyschnú na kríkoch.
vošky Internody sú zreteľne zdeformované.

prezimovanie

Na jeseň po prerezávaní kríkov, pôda sa burinu, uvoľní a zbaví zvyškov rastlín a iné odpadky. Rastliny sa hojne napojia (3-4 vedrá pod kríkom) a postrekujú sa Bordeauxovou tekutinou na ochranu pred škodcami. Krajina je pozlátená rašelinou alebo humusom.

Kvôli odolnosti proti mrazu nie sú rastliny pokryté zimou. - stačí im vrstva mulča a posypaná snehom.

rozmnožovanie

Krídla sa množia odrezkami alebo vrstvením... V prvom prípade sa na konci leta vyberie zdravá vetva a nakrája sa na kúsky, ktoré nie sú dlhšie ako 15 cm. Výsledné odrezky sa na jeden deň namočia do roztoku stimulujúceho rast, potom sa zasadia do vlhkej a voľnej pôdy a klíčia sa pod filmom pri teplote + 28 ... + 30 ° C. ... Sú vysadené na jar na trvalom mieste.

Sladká angrešt s tmavo červenou Hinnonmaki Red

Na reprodukciu vrstvením skoro na jar sa vyberajú silné bočné stonky., ohnite ich na zem, položte ich do plytkých (až 10 cm) vykopaných priekopov a pripevnite ich. Po výskyte mladého rastu sa zákopy posypú pôdou. Po zakorenení sa vrstvy oddelia od materského puzdra a presadia.

Charakteristiky pestovaných odrôd v závislosti od regiónu

Odroda toleruje teplo, sucho a mrázpreto sa úspešne pestuje vo všetkých regiónoch bez výrazných úprav pravidiel výsadby a starostlivosti o kríky.

Opeľovacie odrody

Hinnonmaki Red je samooplodná odroda, ktorá je opeľovaná vlastným peľom... Zároveň výsadba rôznych odrôd plodín v okolí pomáha zvyšovať výnosy.

Referencie. Za účelom lepšieho opelenia sa egreše ošetrujú „bórom chelatom“ a „Maxicrop“.

Recenzie letných obyvateľov

Letní obyvatelia sú spokojní s angreštom Hinnonmaki Red, čo potvrdzujú aj ich recenzie.

Sladká angrešt s tmavo červenou Hinnonmaki RedMaxim, Leningradská oblasť: „Túto egrešu pestujem 6 rokov. Kríky v zime dobre bez prístrešia, prinášajú ovocie pravidelne a hojne, bobule sú formované veľké, husté, krásne a chutné “.

Elena, Yelets: „Táto odroda sa mi veľmi páči. Je nenáročný, samoopelený a veľkoplodý. Bobule sú krásne a chutné. Z mínusov som si všimol, že z nejakého dôvodu som už dvakrát nedokázal rozmnožiť kríky odrezkami - vôbec nezakorenia. Reprodukujú sa však dobre vrstvením “.

záver

Angreštová odroda Hinnonmaki Red nesie ovocie stabilne pri minimálnej údržbe, nepotrebuje opeľovacie odrody a je schopná odolávať suchu a mrazu.

Bobule majú príjemnú sladkú chuť s jemnou kyslosťou a sú vhodné ako na čerstvú konzumáciu, tak na spracovanie.

Pridať komentár

záhradné

kvety